Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit lehet tenni magány ellen?

Mit lehet tenni magány ellen?

Figyelt kérdés

Rengeteget vagyok egyedül. Koleszban lakom, ahol hétvégente full egyedül vagyok. Egyébként is csak én lakok a szobán, mert a másik lány elköltözött, és nem utaltak ki új szobatársat.

Az ország másik végén járok egyetemre, így kb 2 havonta ha hazamegyek. Új vagyok, és nagy városban, így nincsenek még barátaim mondjuk más sulikból.

Az otthoni barátaimmal nem tartom a kapcsolatot, a társaság, akikkel még középsulis koromban jártam ki először felbomlott, majd mikor szakítottam az exemmel mindenki az ő pártjára állt.

A csoporttársaim az ország másik végében (én délen, ők keleten) élnek, hétvégente járnak haza. Kevesen vagyunk, nem tart össze a társaság suliidő alatt se, mindenki csak az otthoni barátaival lóg.

A párommal távkapcsolatban élek, kéthetente látjuk egymást.

Az egyetem túl nagy ahhoz, hogy családias, esetleg barátai legyen a légkör, mindenki csak a saját évfolyama és a saját csoportja felé húz.

Néha már olyan egyedül vagyok, hogy úgy érzem, el fogok kezdeni magamban beszélni.

Egyébként is fura vagyok mások szerint, így nemigen szeretnének közelíteni felém.

Az a tipikus művészlélek, aki az ablakban issza a kávéját pólóban és sálban, rajzol (ha visszamegyek dekorációt szeretnék rajzolni a falra), imádja a filmzenéket, esténként az ablakban ülve nézi a város fényeit.

Amit még meg szoktak jegyezni rólam, hogy állandóan egy csésze teával a kezemben szaladgálok :D


2014. jan. 1. 23:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Ilyenkor az a legjobb, ha eljársz sportolni. Megismerkedhetsz sok emberrel meg rendszeresen közösségben is lehetsz. Ha esetleg még jó is leszel az adott sportban akkor még sok sikerélményed is lehet.
2014. jan. 2. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mintha magamat olvasnám. Bár én nem vagyok kolis, de hasonló a helyzetem nekem is, mert baromira nem találtam az utóbbi időben hozzám hasonló embereket. Mindenkinek teljesen más az érdeklődési köre, más személyiségek, semmi közös nincs bennünk és velem se beszélget senki se szívesen. Ennek így semmi értelme nincs, mert nem érzem jól magam. Kb érettségi óta van ez. Kezdetben egy olyan suliba mentem tovább, ahol kiderült, hogy egyáltalán nem is érdekel az, amit tanulni szeretnék: Ehhez képest elvégeztem, de barátokat nem találtam, mert mindenki annyira más volt, mint én. Most azt tanulom, amit szeretek, sajnos későn jött meg ilyen téren az eszem, de itt se találom meg a hangot a többiekkel...hiába tanulunk egy szakon, egyszerűen nem egyezik az érdeklődési körünk. Ezen szerintem csak a környezetváltozás segít.
2014. jan. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Na szép..én meg pont egy koliban gondolkodom, hogy ne legyen annyira egyedül... állandóan itthon ücsörgök a gép előtt:( De ezek szerint a koli se jobb..melyik koliba ill egyetemre jársz?
2014. jan. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!