Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ismeritek azt az érzést ami...

Ismeritek azt az érzést ami csak este lefekvés elött és reggel szokott előjönni, amikor hirtelen nagyon hiányzik valaki vagy valami?

Figyelt kérdés

Nem tudom,hogy ismeritek-e,de mondok egy-két példât:


Én 5 éve külföldön élek (18 vagyok) és sokszor amikor felkelek reggel mielött megyek a suli eszembe az a hely ahonnan jövök és a régi szép idők. És ez az erzés olyan magányos olyan rossz,de valahol erőt ad, merr arra motivál, hogy ha jól tanulok akkor haza költözhetek majd és úgy élhetek mint régen...


2.-odik példa: Ha egy rokon nálunk alszik minimum egy napot és elmegy akkor utána előjön ez a hiány érzés, vagy ez így van most a karácsonnyal is.Vége van a szüneteknek és a szép ünnepnek ahol együtt volt a bolodog család és kezdődik a suli.Már előre hiányoznak ezek az idők pedig még nincs is vége a szünetnek...


Ismeritek ezt az érzést? Hogy hívjâk ezt? Nektek is van ilyen?

Mit lehet tenni ellene?


2014. jan. 5. 07:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy egyre gondolunk-e, de nekem amikor kicsit rossz formamban vagyok estenkent lefekves elott szokott jonni egy erzes, hogy semmi nem jo, nem tartok semerre, nincs ertelme az eletemnek, annyira egyedul vagyok stb teljesen belelovalom magam ebbe az erzesbe, tenyleg szornyu..en 20 eves vagyok , szinten kulfoldon elek, raadasul egyedul... amikor ebben az idoszakomban voltam, volt olyan, hogy egyenesen rettegtem az estektol, mert tudtam, hogy megint ram fog torni ez az erzes... de reggelre mindig elmult, reggel mindig jobb kedvvel kelek fel..
2014. jan. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Néha nekem is vannak ilyen érzéseim, ahol úgy érzem,hogy az élet sz*r,de ez az érzés amiről én beszélek ez egy nagyon erős hiány érzés ami néha nem enged aludni. Nappal nem annyira vészes, de amikor egyedül vagyok a lakásba akkor az nagyon rossz.Olyanokra gondolok olyankor,hogy "Milyen jó volt amikor ittvolt látogatóba, most meg nincs itt" vagy "De jó volt régen a nyátiszünet a kis lakásunkban meg az otthoni haverokkal lenni és most meg messze vagyok onnan,nincsenek itt a barátaim" Ilyenekre gondolok...Nem tudom sajnos leírni...
2014. jan. 5. 12:16
 3/5 anonim ***** válasza:
Az ember társas lény.
2014. jan. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, de vannak emberek akiket nem érdekel, akik tök jól viselik a hiányérzetet és nem nosztalgiáznak...Soha nem vagyok elégedett mindig hiányzik valami/valaki...
2014. jan. 5. 13:47
 5/5 anonim válasza:

Az otthon szó nem feltétlenül kapcsolódik kizárólag valamilyen helyhez, sőt. Az otthon rokonokat, barátokat, embereket jelent akikkel esetleg felnőttél vagy szerettél/szeretted őket és mély érzéseket kapcsoltál a velük közösen megélt élményeidhez és most hiányoznak neked.


Amit érzel, az a HONVÁGY :-) Mindkét példád kiválóan körülírja. Én is külföldön élek, ismerem az érzést bár nálam már elmúlt, de még emlékszem milyenek lehettek az otthon megélt érzések/élmények. Ha rátalálsz a párodra és szerelmesek lesztek, Ő fogja majd jelenteni neked az otthont. De igazából mindig ott lesz benned és valahol mindig sejteni fogod, milyen érzés lehetett akkoriban átélni a ma már régi élményeidet. Igazából csak akkor tudod majd meg, ha évek múltán újra hazatérsz azokra a helyekre, azokhoz az emberekhez, de kockázatos. Van, hogy csalódás éri az embert...

2014. jan. 6. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!