Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » C-VITAMINT mikor kell bevenni?...

C-VITAMINT mikor kell bevenni? Este lefekvés előtt vagy reggel? Napi 1 tabi.

Figyelt kérdés
2013. aug. 30. 10:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem jobb reggel, mert kicsit élénkít.
2013. aug. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha lefekvés előtt veszed be, akkor jobban felszívódik, mert olyankor nem jársz sokszor pisilni. ( Min tudjuk, a fel nem használt C-vitamint a szervezet a vizelettel üríti. )
2013. aug. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
két lehetséges válasz van. és persze, hogy mind a kettő választ megkaptam... sok segítségem nincs itt se :)
2013. aug. 30. 12:37
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mondom, attól függ mi a célod vele. Ha csak úgyból szedsz C-vitamint, akkor beveheted reggel is, mert, ahogyan az első válaszoló is mondta, élénkít. De ha az a cél, hogy minél jobban felszívódjon, akkor vedd be este, mert akkor jobban benned marad.
2013. aug. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Szintiszoli123 ***** válasza:
51%

Tök mindegy. "Este nem mész pisilni"?

A C vitamin nem a hugyhólyagból, henm a gyomorból szívódik :)

Vegyél be naponta többször kisebb adagokat vagy vegyél valami nyújtott felszívódású cuccot. A legjobb, ha sima aszkorbinsavat veszel, azt belekevered 1,5 l vízbe, aztán a nap során megiszod. Ennyi.

2013. aug. 31. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

aszkorbinsavat felejtsd el, én is szedtem éveken át, hiába próbált a gyógyszerész lebeszélni, üzleti trükknek gondoltam, és nem hallgattam rá, mígnem egyre gyakrabban kezdett égni a gyomrom, pedig figyeltem rá, hogy étkezés közben, minél több folyadékkal keverjem el, satöbbi... miután egyre kellemetlenebbé vált az egész, átálltam inkább egyfajta retard (lassú, fokozatos felszívódású) C-vitaminra, onnan huss, eltűntek a kellemetlen tünetek - úgyhogy mindenkit óva intenék a színtiszta aszkorbinsav közvetlen bevitelétől hosszú távon, mert nagyon kellemetlen mellékhatásokat produkál egy idő után, míg a bevonattal ellátott retard kapszulák megvédik a gyomor nyálkahártyáját a kimaródástól!


és a konkrét kérdésre a konkrét válaszom - amit a háziorvosunk tanácsolt -, a C-vitamint ESTE, lefekvés előtt célszerű bevenni, mert olyankor szívódik fel a leghatékonyabban, lévén, hogy a gyomor olyankor ÜRES!

2014. nov. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6. Légy szíves, írd már meg, hogy végül milyen márkájú és pontosan milyen retard C vitamint szedtél, illetve, ha többet is kipróbáltál, melyikkel mi volt a tapasztalatod és melyik volt a legjobb?!

Előre is nagyon köszi!

2023. jan. 7. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!