Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Az egyik legjobb barátom...

Az egyik legjobb barátom sajnos olyan helyzetbe került, hogy egy ideig nem tud a családjával a barátjaival találkozni. Mindig írja nekem hogy magányos. Milyen nem közhely szerű dolgokkal tehetem ezt elviselhetőbbé a magányát?

Figyelt kérdés
sokszor nagyon hosszasan írok neki, de nem olvassa el. Írja ugyanúgy a dolgait majd hozzáteszi nem volt még ideje elolvasni mit írtam. Nekem nem esik jól de a lényeg, hogy valahogy segíteni akarok neki. De röviden mit írjak hogy el is olvassa? Magányosságáról ír, hogy haza jönne , hogy hiányoznak a szerettei.

2014. jan. 26. 13:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
szólj rá, hogy ne rinyáljon. nem haragból, de tényleg jót fog neki tenni. Ha felnőtt ember és az ő döntéséből van a helyzet, akkor tudja kezelni, vagy hagyja az egészet. hihetetlen. látszik, hogy csak sajnálni akarja magát, nem segítség kell neki, ha el se olvassa. ne segítsd a tengődésében, írd meg neki, hogy szedje össze magát. ha erre meg besértődik akkor meg nagyon gyökér.akkor hagyd, hadd sajnálja magát. neki lesz rossz
2014. jan. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
mellette akarok lenni, mert mint barátot nagyon kedvelem. Nem akarom megbántani, főleg most nem. Viszont az nagyon bánt,hogy nem olvassa végig amit írok.
2014. jan. 26. 13:19
 3/11 anonim ***** válasza:
ez nem barát. Az ilyet energiavámpírnak hívják aki úgy viselkedik mint amit te írsz.
2014. jan. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Egy barát elolvassa amit írsz, törődik veled, nem csak a problémát zúdítja rád. Odafigyel arra amit a másik ír.
2014. jan. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Először is röviden írd meg neki, hogy mennyire szeretnél rajta segíteni, aztán finoman jegyezd meg, hogy a hosszú leveleiddel a magányát szeretnéd tompítani, és ha nem olvassa el, azzal nem csak téged bánt meg, de eltaszítja magától a jobb életérzés lehetőségét is. Nagyon jó, hogy segíteni akarsz rajta, pont egy ilyen barátra van szüksége. Hálás lesz majd, ha a nehéz időszakán túljutott.
2014. jan. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Elég szar érzés, hogy látom, hogy fent van és azt írja nincs ideje, hogy elolvassa. és meg is írja, hogy nem olvasta el... pedig sok fontos dolgot írtam neki
2014. jan. 26. 13:48
 7/11 anonim ***** válasza:
Próbáld meg egy-egy mondatban megfogalmazni, hogy ez rosszul esik, ha meg azzal sem foglalkozik, nem tudsz mit csinálni, ő az, aki eltaszítja magától, aki igazán segíteni akar.
2014. jan. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
megint az első vagyok. és nem akarom, hogy megbánts de ő tipikusan annak az embernek látszik, aki full önző és gyenge, és végre szüksége lenne egy olyan emberre, aki kisegíti ebből, azzal amit írtam. azzal, hogy nem mondasz neki semmit, támogatod ebben a rossz tulajdonságában...
2014. jan. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
De nem akarom még véletlenül sem megbántani, nekem nagyon nagyon fontos ő. Hogy fogalmazzam meg, úgy hogy ne lehessen azon megsértődni?
2014. jan. 26. 14:10
 10/11 A kérdező kommentje:
tudjátok, nekem nagyon hiányzik, nagyon hozzám nőtt... Nekem is rossz, ha neki is.
2014. jan. 26. 15:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!