Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Jó lehet? Ti pontosan hogyan...

Jó lehet? Ti pontosan hogyan csinálnátok? (saját nyugodt hely a kert végében, képekkel)

Figyelt kérdés

[link]

Van egy hatalmas bodzaerdő a kert végében, kb 15x15 méteres legalább 150 négyzetméter. 3-4 méter magas bodzabokrokkal. Eddig a közelébe se mentem, (nemrég költöztünk) de most rájöttem, hogy lehetne belőle csinálni egy lugast.


Gyakorlatilag arra gondoltam, hogy alul 180 centiig gyakorlatilag lemetszem az összes oldalhajtást és aljnövényzetet, csak körben egy sávban hagyom meg. (a területet határoló oldalakon) felül pedig ernyőszerűen összekötöm az ágakat.


Két fa is határolja a részt. Alul gyakorlatilag szinte csak tiszta föld van, ezt letaposnám, és valamiféle járófelületet tennék oda, kis hintaszéket, hintaágyat esetleg, padot, kőpadot, függőágy, napelemes kerti szivattyúval kis csobogót, van két nagy fa is az "erdőben" Ezekre 1-2 méteresre emelt padlózatot tervezek amire fel lehet majd sétálni.


Betennék napelemes kerti lámpákat is, és estére különböző hangulatvilágítást preparálnék fel, a bodzatörzsek közé néhány helyre kis polcokat tennék, díszeket, néhány ágat összefonnék. Szóval az az én kis helyem lenne, ami körben sátorszerűen le van zárva lombokkal. Főleg nyáron lesz jó szerintem.


Jó ötlet? Ti mit tennétek bele?


Annyira rossz, hogy még gyakorlatilag tél vége van, így nem látom hogyan lesznek a levelek. De a terület közepét már átjárhatóvá tettem a metszéssel (természetesen csak 180 centiig) fölötte ernyőszerűen átkötöttem az ágakat.


2014. febr. 27. 16:22
 1/10 A kérdező kommentje:

Arra is gondoltam, hogy felhúzok még esetleg egy kis üvegépületet amiben aludni is lehetne talán.


Sajnos a szüleim rosszallóan néznek mindent amit a kertben csinálok, bár teljesen elhanyagolják, de ha már csinálok valamit az probléma, így kicsit aggódom. 22 éves vagyok, nem szeretném, hogy csorba essen a cselekvőképességemen azzal, hogy belémnevelik, hogy nem szabad semmihez sem hozzányúlni, mert az úgy jó ahogy van én meg úgyis csak összegányolom. (annyira elegem van már ebből amúgy)

2014. febr. 27. 16:25
 2/10 anonim ***** válasza:
Tulajdonviszonyok?
2014. febr. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szép elgondolás, de erős kétségem van afelől, hogy ez bodzabokorral kivitelezhető.
2014. febr. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%
Te hülye vagy???!?!!?!? Ez kb az ilyen 10000000000dik kérdésed..
2014. febr. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ő tette fel a hobbit házakról is a kérdéseket, még a politikai rovatba is belepiszkított.
2014. febr. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__egyeb-ker..


Ehhez hasonló kérdéseket mind ő tette fel.

2014. febr. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
???????????????????????? :D
2014. febr. 27. 17:55
 8/10 anonim ***** válasza:
Hobbit házak XDD
2014. febr. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Látom nagyon kreativ vagy, jó elképzelés, nekem tetszik az ötlet. És a hobbit ház is. :D

A kérdés, hogy tudnád-e kivitelezni. :)

Sok szabadidőd lehet, ha ilyeneken gondolkodsz.

2014. febr. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

az előző vagyok, ez lemaradt:


[link]


kb. igy tudnám elképzelni. persze lehetetlen, hogy ilyen szines legyen.

Én inkább Sims 3 - ban gondolkoztam valami szép kert elkészitésén. :)

2014. febr. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!