Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Tudnátok segíteni, hogyan...

Tudnátok segíteni, hogyan kell eljárni repülőjegy foglalásnál, ha valaki saját és férje révén is dr? Konkrétan Ryanair foglalásról van szó. Ott csak egy dr. -nek van hely.

Figyelt kérdés
2013. márc. 11. 10:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Beírhatod a vezetéknévhez, de abszolút nincs semmi jelentősége, szóval nyugodtan ki is hagyhatod.
2013. márc. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Tuti mindegy? Mert úgy tudom a fapadosaknál elég szigorúan veszik ezt a név dolgot.
2013. márc. 11. 12:43
 3/15 anonim ***** válasza:
33%

óóó te jó ég !!!!


Ez a rangkórság már beteges.


Amíg nem nem vetted meg a doktori címedet addig is megvoltál valahogy , nem ?


Manapság az nem doktor, aki nem akar az lenni.


Bőven elég, ha a foglalkozásod során a szakmabeliek között használod a titulusodat, máshol senki nem kíváncsi rá. A reptéren pláne nem.

2013. márc. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Már bocs, de itt nem arról van szó, hogy mindenáron lobogtatni akarom, hogy dr. vagyok, csak hogy ne kelljen plusz pénzt fizetni, mert mondjuk a légitárs. úgy gondolja, hogy a foglalásnál nem jól van megadva a név. Szerintem ez nem nagyzolási kérdés.
2013. márc. 12. 09:02
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Írtam hogy ezen ne aggódj, nincs jelentősége.

Nem csak a fapados hanem minden társaság szigorúan veszi a neveket, ami azonban arra vonatkozik, hogy János helyett nem utazhat Béla. Dr. Kovács János helyett simán mehet viszont Dr nélküli is.

Te írhatod ahogy jólesik. Egyiket titulusba, a másikat a vezetéknévhez, de ha nem írod sehova az se gond.


De felhivhatod a Ryanair emelt díjas telefonját is ez ügyben, csak minek.

2013. márc. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2013. márc. 12. 14:50
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
Furcsa, hogy a Kádár-rendszerben egyesek milyen színvonal mellett "szereztek" doktori címet... Gondolom, sokat éjszakázhaott a pártszékházban.
2013. márc. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
59%

Nem tudom miért kellett a kérdezőt is ócsárolni.

Feltett egy normális kérdést, és nekem nem az jött le hogy kérkedni akarna doktori címével. És azért annyira nem egyszerű megszerezni. Akik itt osztják az észt biztos azoknak biztos nincs dr a nevük előtt hiszen ha megdolgoztak volna érte nem így beszélnének.

2013. márc. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Én sem értem ezeket a reakciókat. Nem tudom mért kell Kádár-rendszert, meg egyebeket belekeverni, pláne ilyen stílusban. Amúgy 30 körüli vagyok, tehát nem sokat voltam pártkp.-ban. Mellesleg nem ingyen adják egyik dr-i címet biztosító diplomát sem, az egyémért spec. nagyon meg kellett dolgozni. De egyébként ez lényegtelen. A "titulus mániámról" annyit, hogy az útlevelemben évekig a régi nevem szerepelt, mert feleslegesnek tartottam lecserélni. Ellenben most már probléma lett a feltett kérdés. Ennyi. És nagyon köszönöm, aki tényleg segíteni akart. Aki nem, az meg magát minősítette...
2013. márc. 13. 19:51
 10/15 anonim ***** válasza:
36%

Ha valaki Dr, akkor elvárható, hogy esze is legyen. Ha pofon egyszerű dolgokat sem képes megérteni, pl. nem képes egy konnektorba egyedül bedugni a dugót, akkor ne lehessen már Dr.


Elinflálódott a doktori cím, tényleg annak nincs, aki nem akar magának ilyet. Aki meg akar, és használja hétköznapokban, szűk szakmai berkeken kívül, és még (horribile dictu) a személyi igazolványára is képes rápingáltatni, az kiállított magáról egy bizonyítványt.


Hogy jut eszébe egy magára valamit is adó kiművelt emberfőnek a doktori címét lobogtatni, amikor nem szakmabeliek között van ? Rangkórság.

2013. márc. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!