Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan ismerkedjek?

Hogyan ismerkedjek?

Figyelt kérdés
Nem megy a környezetemben. Nincs egy barátom sem, soha nem volt, és szeretnék változtatni ezen. Hogyan ismerkedhetnék? Iskolában/környezetemben nem megy élőben. Gondoltam keresek valami társaságot interneten, ahol találhatok barátokat, de nem igazán tudom milyen témakörben, nem igazán érdekelnek ilyen dolgok/hobbik. Valaki adna tanácsot, bármit szívesen fogadok? 17/f

2014. márc. 9. 08:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát, már pedig kénytelen leszel összeszedni magad és kinyitni a szádat társaságban. Ez az internetes dolog talán egy bizonyos szánalmas szintig működik, de ha el szeretnél valamit érni az életben, akkor meg kell tanulni kommunikálni. Inkább ezzel a résszel kezdj valamit, és utána jöhetnek a kapcsolatok. 1-2 év múlva egyetemre mész, tiszta lappal, ott dobd be magad.
2014. márc. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sajnos nem valószínű, hogy egyetemre/főiskolára megyek. Nem tudom ,,kinyitni a számat". Én nem tudok csak úgy beszélgetni a semmiről, Nekem ez nem megy, próbáltam sokszor, ha erőltettem akkor taszítottam az embereket. És nincs társaságom, nem is tudnék hol kommunikálni.
2014. márc. 9. 09:21
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát, pedig én a helyedben beirányoznék egy jó egyetemet. Most még van időd felkészülni az érettségire, ha szeretnél valami jót elérni, megmutatni, hogy benned is sok minden van, akkor ez az az alkalom. Utána nem sok lesz.

A kommunikáció pedig soft skill, tanulható, gyakorolható dolog. Nekem sem volt adottságom hozzá, ma képzéseket és egyetemi órákat tartok hobbiból.

2014. márc. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ez a tervem, de nem látok rá sok esélyt. Elég ingadozó, hogy mennyire tudok koncentrálni a tanulásra, vannak problémáim.
2014. márc. 9. 10:08
 5/5 anonim ***** válasza:

Helló!


Én nagyon szívesen dumálok veled. Komolyan. Hasonló cipőben járunk, nekem is nehezen ment mindig a barátkozás meg az ismerkedés. Sokáig meg akartam magam változtatni, de aztán rájöttem, hogy semmi értelme, mert én ilyen vagyok. Lehet persze változtatni, sőt, szerintem kell is. Én azt láttam magamon, hogy lassan, de biztosan tudok azért fejlődni. Szerintem te is képes vagy rá, akármilyen reménytelennek is látod talán most a helyzetedet.

Szóval írj rám nyugodtan, ha gondolod, mondom, szívesen beszélgetek veled.

22/F

2014. márc. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!