Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szerintetek érdemes meghali...

Esztusz kérdése:

Szerintetek érdemes meghali egy fiú miatt?

Figyelt kérdés

2014. márc. 17. 18:44
1 2 3 4
 21/37 anonim válasza:

Valahogy úgy érzem ti sem olvastátok a bibliát.

Júdás azért halt meg mert rájött ,hogy Jézus tényleg Isten fia,s ,hogy most az ő közben járásának köszönhetően szenved ki a kereszten.Ez a nyomás volt az ami akasztásra bírta,a tudat ,hogy miatta hal meg az Úr egyetlen fia.

Ha te véletlenül megölnéd a szomszédod legidősebb és egyetlen fiát,hogy éreznéd magad de őszintén?Valahogy így azt hiszem.Ja és a szomszéd bácsi példa elég gyenge ahhoz képest ,hogy milyen hatalmasnak hitték akkor Istent,de remélem egy kicsit érzékelteti.

2014. márc. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
0%

Júdás nem ölt meg senkit.

Hanem Jézus vágta át Júdást. Sőt lehetséges, hogy Keresztelő Jánost viszont Jézus tette el láb alól!

Egyszerűen eszközként használta Júdást, a saját passzív öngyilkossága kivitelezésben.

Júdásnak az isten országát meg egyebeket ígért, közben meg egy csúfos öngyilkosságot kapott cserébe, aminek nem akart a részese lenni, de Jézus rútul rászedte.


Amúgy meg pont Jézus mondta, hogy nem "áldozat kell nekem, hanem szeretet!" És ennek tetejébe még is áldozatot csinál magából, egy passzív öngyilkossággal.


Mert Jézust soha nem feszítették volna keresztre, ha Júdással fel nem jelenteti magát Pilátusnál.

Igaz nagy büntettet követett el, azt merészelte mondani, hogy ő az isten és nem a római császár.

De senki nem vette komolyan, egyszerűen bolondnak tartották, aki beszéljen akármit, nem veszélyes a hatalomra.

Szemet hunytak felette. Pilátus se, akarta elítélni!

De amikor már hivatalos feljelentés érkezett, akkor kénytelen volt elítélni!

Nem Júdást árulta el Kisjézust, hanem pontosan fordítva: Jézus árulta el Júdást!


Ajánlom neked olvasd el Lynn Picknett és Clive Prince Krisztus álarcai című könyvét!

2014. márc. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
Plusz nézd meg a National Geographic Júdás evangéliuma című filmjét!
2014. márc. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
50%
Imádom az ilyen fogyatékos embereket..
2014. márc. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
100%
Valaki meg akarja ölni magát, erre ti komolyan azzal szórakotatjátok magatokat, hogy baromságokat írtok Jézusról? Szerintetek ez vicces???
2014. márc. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 Nagyfater ***** válasza:
0%
Igen, érdemes, de csak akkor, ha előbb az a fiú hal meg miattad. Másképp semmi értelme....
2014. márc. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
0%

Zolly the Jolly: én írtam Jézusról, mellesleg nem baromságokat, hanem bizonyított történelmi tényeket!


Ezt is csak azért, mert egy korábbi hozzászóló itt kezdett hittérértésbe.

Egy destruktív hazudozó ajánlgatva, aki maga is öngyilkos lett, és a majomkodást, meg a másik megerőszakolását nevezi szeretetnek!


Azonkívül szerintem még a Jézusra való reagálásom előtt, ahol Erich Fromm könyveit is említettem, én adtam eddig szerintem az egyetlen használható tanácsot.


És sok válaszoló itt nem csak meghalni sem volna képes egy másik emberért, hanem élni is képtelen!

2014. márc. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:

Úristen, DEHOGY!!!!


Egy fiú miatt sem érdemes..


(..és nyilván egy lány miatt sem)!!!!

2014. márc. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
100%

Hát, remélem, ha a ti gyereketek/testvéretek fontolna ilyet és hozzátok vágná ezt a kérdést, akkor nem Júdásról elmélkednétek.

Nem érdemes meghalni senkiért. Élni érdemes valakiért. Ha meghalnál, azzal csak a környezetedben élő jópár ember életét tennéd tönkre és az öngyilkosság nem dicsőség. Sokan hibáztatnák magukat a halálodért. De sosem azok, akiket ezzel büntetni akarnál. Soha ne dobd el az életed. Egyébként ha meg akartad volna ölni magad, akkor szép halkan bementél volna a fürdőbe és elintézed, de nem ide írsz. Nem akarsz meghalni, csak rettentően érzed magad.

Volt egy barátom 21 évesen, akivel egy elég hosszú kapcsolatom volt. A srác szakított velem, sokat próbálkoztam, hogy próbáljuk menteni a dolgokat, de nem ment. Végül feladtam. 2 hónappal később megkeresett, sokat beszélgettünk, újra akarta kezdeni, de nemet mondtam. Este visszajött a kollégiumi szobámhoz, elmondta, hogy rettentő depressziós és nem akar egyedül maradni. Sajnáltam. Beengedtem. Belülről bezárt a kollégiumi szobámba és azt mondta, hogy végig kell néznem, ahogy megöli magát. Nem sokon múlott, én üvöltöttem, segítségért kiáltottam, a szinten pár srác perceken belül betörte az ajtót, addigra én már vérben áztam, mert elvettem tőle mindent, amivel kárt tudott volna tenni magában és közben jól elvágtam a kezem. A legszörnyűbb az egészben, hogy abban a néhány percben, amíg benn voltunk, nem őt sajnáltam és nem érte aggódtam, hanem magamért, hogy ez az idióta most akar tönkretenni egy életre. A kezemen a varrás nyoma máig látszik. És nem tudtam volna sajnálni, ha meghal. Dühös lettem volna. Így is gyűlölöm ezért. Ha meghalt volna sem tudnék "romantikus" gondolatok között emlékezni a kapcsolatunkra, ami egyébként valóban jó volt, ezért küzdöttem érte, amikor vége lett.

2014. márc. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 pistus válasza:
Hülye vagy? Senki miatt nem érdemes meghalni! Élvezd az életet azért születtél
2014. márc. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!