Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Érdemes még felújítani a...

Érdemes még felújítani a barátságot vagy hagyjam elveszni?

Figyelt kérdés

Legjobb barátnőm szegény (egy picivel, mint én). Van 3 kisebb tesója, akikkel egy víz nélküli, egy szobás + konyhás lakásban élnek már évek óta. Én egy picivel szebb környéken élek 2 szobás lakásban anyáékkal. Ő azt hiszi, hogy nekünk jobb az anyagi helyzetünk, mert van szép szobám és meleg vizünk. Ez mind nem lenne, ha nagyi nem lenne! Neki köszönhetjük a házat, a szekrényemet a szobámba, a legtöbb ruhámat, az erdélyi utazásomat - ami majd most lesz -, anya nem dolgozik (műtötték is) és hitel van a házon, amit a bank fizet jelenleg. (Amikor dédnagyi meghalt, akkor adta ide nagyi a ház árát, meg még mellé a hitel)Tegnap lejárt a bérletem, anya nem tudott venni, mert nem telik rá. Ma melózni sem tudtam menni, mert hajnali 4.50kor nincs aki kivegye a bicajt és akkor már 1 napja nem aludtam. (Diákmunka)


Múltkor felhívtam. Szép, tavaszias idő volt, gondoltam, jobb a békesség. "Szia, hát te?" Gunyoros, fennkölt hangon. Utána persze megkérdezem, mizu, majd ő is, erre mondom, hogy nem sok minden, élvezem a tavaszt. Lehurrogott, hogy mi az, hogy én élvezem a tavaszt, mikor ő nem teheti meg. (Előtte összevesztünk azon, hogy nem lógtam a kedvéért az okjs suliból, ahova járok és mikor elmagyaráztam neki, miért, azt mondta, nem kért regényt és tényleg nem a volt sulink - volt okjs képzés - ahonnét rengeteget lógtunk, ez már úri p_ák iskolája.)


Én tanulok, ő dolgozik, mert elküldték a szülei, mikor mondta neki, hogy az a szak, ahova jár, nem tetszik neki, meg nem csinálunk semmit sem. Ennek már áprilisban lesz egy éve. Én nyáron beiratkoztam egy másik suliba, jól tanulok, jók az osztálytársak, tanárok. Még másfél évem van. Melót ritkán találok, csak amikor van így diákmunka. A telefonos beszélgetésünk kapcsán továbbra is fennkölt volt: szorozd be az én 80 ezremet a te másfél éveddel. Mondtam neki, hogy de az csak 80 ezer. Igen ám, 80 ezer - erre később jöttem rá, de milyen nagy szó az is. Én, hogy örülnék neki.


Mindig mindenért megsértődött, hogyha nem találkoztam vele rögtön akkor is, és szerintem irigykedik arra, hogy én tanulok, ő meg dolgozik. Attól függetlenül nem jobb a helyzetem, mint neki.


Első barátja, akivel sokáig együtt volt, Amerikában van kint, mai napig hívja, hogy menjen ki hozzá, úgyis, hogy tudja, hogy mással van, de nem megy. Inkább itthon tengődik.


20/L


2014. márc. 6. 11:05
 1/5 A kérdező kommentje:
Szülei többször kitették már az utcára, volt, hogy egész nap egy bérlettel sétált, majd hazamehetett, volt, hogy nálunk lakott pár napig, de szinte el is felejtette.
2014. márc. 6. 11:07
 2/5 anonim ***** válasza:
89%

Szia,


Megértelek titeket, de egy barátság nem az anyagiakról szól, hogy kinek mennyire megy "jobban". Én is szegény családból származom és van olyan barátnőm aki igen tehetős, nagy háza és saját üzlete is van. Sose nézett le engem, hogy nekem mi van és mi nincs. Bár kellemetlennek tartom személy szerint ha meghív engem egy étterembe és én így nem tudom viszonozni mert nekem nem telik rá. De ő megérti és nem várja el tőlem, hiszen a barátság arról szól, hogy jóban rosszban egymás mellett. Sajnos már a mai világban ez ritka.

A barátnőd feszült az anyagi helyzete miatt is és a családja miatt is. Támogatásra és megértésre van szüksége leginkább biztatásra. Üljetek le együtt ketten ha más szó esett az anyagi (ki hogy áll) dolgokról és beszéljétek meg, hogy ti nem ezért vagytok barátok.

Nekem is voltam ilyen "kirohanásaim", de nem azért volt mert bajom volt mással hanem inkább szégyelltem magam, ami mostani felfogással már butaságnak számít hiszen ő se tehet róla.

Ha ő a legjobb barátnőd, beszéljétek meg. Mindent meg lehet oldani.


Sok sikert kívánok!

2014. márc. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
60%

Az természetes, hogy barátok/barátnők akkor érzik azt, hogy barátságban egyenlő felek, ha közel azonos szinten sikeresek. Ez nem azt jelenti, hogy egyenlően sikeresnek kell lenniük mindenből, pl. ha valaki magánéletben sikeresebb, anyagilag kevésbé sikeres, akkor nem fog irigykedni egy pénzesebb, de magánéletileg kevésbé sikeres barátra.


Itt az a gond, hogy a barátnőd közel sincs Veled egy szinten, esélyt sem érez arra, hogy a szintedre fejlődjön, ezért inkább téged is le akar húzni (lógásra való rábeszéléssel, az ő kis pénze mennyivel többet ér, mint a tanulás dumája).


Az amerikaiak szokták mondani azt, hogy ha az ember jót akar magának, akkor kerülje a nála szerencsétlenebb emberek barátságát, mert ezek kiölik belőle az önbizalmat, visszahúzzák, inkább keresse olyan emberek barátságát, akik teljesítményre sarkalják.

2014. márc. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a választ.

Írtam neki egy kisebb regényt, de nem válaszolt.

Én mindent megtettem, ezek után mosom kezeimet.

Nem ő az első, akit így magam mögött hagyok, de amikor én teljesen megnyílok valaki előtt és ő ezt leszarja...

2014. márc. 6. 13:31
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez a barátság már odaveszett. Amikor már nem tudsz beszélgetni a másikkal, amikor minden szavadat gondosan meg kell válogatnod, mert a "barátnőd" a kisebbségi komplexusát agresszióval leplezi és a legártatlanabb mondatodba is beleköt, ott abba kell hagyni a kapcsolattartást, mert egyikőtöknek sem ad pozitív érzést a másik társasága.
2014. márc. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!