Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Érdemes még így élnem?

Érdemes még így élnem?

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok. Az életem már 4 éve semmit sem ér. Napjaim csak abból álltak, hogy elmentem iskolába, hazajöttem, és neteztem estig...

Barátaim nincsenek, csupán neten van 1 "barát" már jó pár éve...

Kamaszkorom eltelt azzal, hogy ültem a szobámban, és keseregtem a szar életemen, míg mások buliztak, éltek...

Engem 4 év alatt nem hívott senki sehova.

Depressziós vagyok, pánikbeteg, szociális fóbiás... és még ki tudja miféle mentális betegségeim vannak.

Van egy érettségim, és valami teljesen tőlem távol álló szakmát tanulok... mivel itt ismerem a társaimat, új helyre meg lehetetlen menni... félek az emberektől.

Talán külső szemlélőként észre sem lehet venni, hogy mennyire utálom az életem. Általában viccelődök mindenkivel, semmit sem veszek komolyan, de mégis az emberek teljesen komolyan megbántanak a szavaikkal. Miért jó ez nekik, hogy elbasszák az egész életemet...

Kb. 4 éve volt egy barátnőm, akivel társadalmi elvárásokhoz képest rossz dologra készültünk... öngyilkosság... 13-14 évesen, ám szerencsétlenségeim miatt nyilván ebből sem lett semmi. Egyszer találkoztunk, azóta se tudom, hogy gyűlöljem, vagy szeressem azt a napot... De mit érdekel engem a szerelem... attól is boldog vagyok, ha szóba áll velem valaki.

Külsőleg egyébként normálisan nézek ki (bár azt hiszem inkább a csúnya felé hajlok, ráadásul pattanásos is vagyok), de lehet hazudok, pozitív visszajelzést erről sem kaptam soha.. kitől is kaphatnék.

Most itt van előttem jó néhány dolog a munkával, és jövővel kapcsolatban.... amitől rettenetesen félek... félelmetes belegondolni, hogy új emberekkel kelljen kapcsolatba lépnem ismét, akikről jelenleg nem tudok semmit.

Ugye az iskolához semmi tehetség nem kell, hogy túléljem, de az élet egészen másról szól...

Éjszaka évek óta fantáziavilágot magam elé képzelve tudok elaludni, vagy csak egyszerűen fennmaradok egész éjszaka, és alszok másnap, hullafáradtan egész nap. Úgyse hiányzok senkinek, álmaimban pedig történhetnek jó dolgok... Hát hogy lehet ilyen nyomorult valaki?

Apám mióta eszemet tudom minden este részeg, ezért is van, hogy csak a szobámba tudok "bezárkózni". Havonta egyszer neki mindenképpen be kell rúgnia annyira, hogy anyámat kikészítse, és sírjon... Hirtelen haragú, felesleges dolgok miatt szid mindenkit, okoskodó, nem véletlen, hogy elnyomottnak érzem magam tizenvalahány éve.

Nem tudok mit kezdeni magammal már, nem tudok hova menni, nem tudok senkit aki megértene. Talán hétfőn kapom magam, elszökök valami kihalt helyre, és előbb-utóbb étel és ital hiányában... de hát még erre is gyenge vagyok.

Nem látok kiutat, nem érzem úgy, hogy bármi is változni fog a közeljövőben.

Nem sokat tudok kezdeni a tanácsokkal, véleményekkel, de valahova le kellett írnom... csak elolvassa valaki...


2013. szept. 8. 01:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Írtad,hogy új iskolába mész.

Erre inkább pozitívumként tekint. Új lap,új emberek,új lányok.

Még akármi lehet,úgyhogy szerintem kicsit szedd össze magad,hogy úgy ismerhessenek már meg.

2013. szept. 8. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
*tekints.
2013. szept. 8. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
100%

Nem bántásból, de nem szeretnél esetleg pszichológushoz fordulni? Egy jó nagy adag pozitív energiára, pozitív gondolatra lenne szükséged. Ill. ha depressziós és pánikbeteg vagy, mindenképpen meglátogatnék a helyedben valamilyen pszichológust. Vannak ilyen családsegítők is, ingyenes azt hiszem 8 óra konzultáció. Csak bejelentkezel. Vagy csak egyik reggel felkelsz és elhatározod, hogy leszarod mindenki véleményét és kezedbe veszed az életed. Keresel egy melót, ahol nem kell emberekkel foglalkozni (pl. gyári munka vagy valamilyen számítástechnikai), fizu után elköltözöl albérletbe, így a családi problémák megszűnnek és máris jobban fogod magad érezni. Szerintem mindig van kiút, csak ne add fel. Úgy gondolom, hogy minden ember létezésének célja van, nem dobhatod csak úgy el az életet. Gondolj arra, hogy ennél már csak jobb lehet :) Egyébként hülyén hangzik, de ha jó kedvvel, pozitívan állsz az emberekhez és az élethez (tudom, a mostani helyzetben marha nehéz), akkor jobb lesz a Te életed is. :) Csinálj olyan dolgokat, amiket eddig soha, hogy kizökkentsd magad. Húzd ki a gépet a konnektorból, zárd el és próbálj mással foglalkozni.

Régen én is úgy aludtam el minden este, hogy egy álomvilágot találtam ki, mert ott szívesebben voltam, mint a való életben. De eltávolodtam mindenkitől emiatt, ezért úgy döntöttem, hogy "leszokok" róla. Azóta minden jobb lett, jobb a kapcsolatom az emberekkel is :)

Sőt, egy munkahely is teljesen meg tud változtatni. A suliban egy senki voltam, de a munkahelyem önbizalmat adott és most a cég egyik legelismertebb munkatársa vagyok. Csak elhatározás kérdése. Határozd el magad, hogy most fordítasz az életeden, mert csak egy életed van és azt nem pazarolhatod el. Lehet, hogy van egy lány, aki rád vár, aki veled fogja leélni az életét :) Csak pozitívan :)

2013. szept. 8. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
Hajajj... én is teljesen ilyen voltam/vagyok. mondjuk vannak "barátaim", meg van barátnom is akit szeretek, csak miatta nem tettem semmi rosszat magammal. ismerek embereket a városból, azok mind nagy baráti korrel rendelkeznek,és egyutt buliznak egész nyáron, megszokott kocsmáikban, folyóparton stb. én meg itthon ulok, sehova nem járok, mert kivel mehetnék? barátnomet nem engedik sehova, így marad az internet. Nemsokára kezdem az egyetemet, félek is, meg orulok is, mert megismerek új embereket, de félek, mert megszoktam az itthonulést...
2013. szept. 8. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
72%
Ne legyetek már ennyire bambák! Nem veszitek észre,hogy nemes egyszerűséggel csak gépfüggők vagytok? Takarodó a géptől,mert egy bamba,egészségtelen birkák lesztek. Húzás mozogni,sportolni,horgászni,karatézni,túrázni,súlyzózni,futni,sétálni,kirakatokat nézegetni,pitypangot fújni,A4-esből repülőt hajtogatni és ledobni a tizedikről,fára mászni,sörözni,rockkoncertekre járni,moziba menni...ez egy ezreléke,amit én fiatalon csináltam,pedig egy gátlásos,nyeszlett gyerek voltam,aztán elmentem karatézni és minden megváltozott. Éljetek,ne csak létezzetek és ne legyetek bambák!!!
2013. szept. 8. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A Fekete válasza:

Az élteted a tiéd és azt csinálsz vele amit akarsz. Ja igen, és meg fogsz halni, úgyhogy húzz bele, mert az élet így is- úgyis elszáll. Zabálj, röhögj teli pofával, használd ki a tested képességeit. Rohanj, izzadj, figyelj/tanulj. Az életben minden lehetséges és bármikor újrakezdheted.



Csak elkezdeni nehéz, de én drukkolok...

2013. szept. 8. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Ja,majd elfelejtetem,röhögj mindenen és élvezd a pillanatot,mert ahogy Herakleitosz mondja,"Minden vízbe lépőre más-más víz árad". És egyél nagyokat. Adios
2013. szept. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Miért félsz az emberektől? Ha azt látják rajtad,hogy meg vagy elégedve magaddal,van önbizalmad,visszamersz szólni az apróbb kis beszólásokra,stb,akkor elfogadnak. Erre szokták mondani,hogy ahhoz,hogy szeressenek,először magadat kell megszeretned.

Egyébként tényleg rád férne egy pszichológus,illetve egy környezet változás.Suli után keress melót,és ha megteheted költözz el valami nyugis helyre,távol a részeges apádtól.

"Az életem már 4 éve semmit sem ér. "

Nemrég találtam egy idézetet,szeretném,ha elolvasnád és átgondolnád alaposan a dolgot.


"Egy professzor felmutat egy 10.000 Ft-os bankjegyet az osztálynak, majd megkérdi a tanulókat:

"Ki szeretné ezt a bankjegyet?" minden gyerek felemeli a kezét. Összegyűri a kezében a pénzt, majd újból felteszi a kérdést az osztálynak:

"Továbbra is szeretnétek?" a kezek ismét az égbe emelkednek. A professzor eldobja a gyűrött bankjegyet, majd ráugrik és eltapossa, ezután újból megkérdi:

"Még mindig akarjátok a pénzt?" a gyerekek újból jelentkeznek egytől egyig. A professzor ekkor így szól:

" Kedves barátaim, ma tanultatok egy nagyon fontos leckét az élettől, habár ezt a 10.000 Forintot összegyűrtem, rátapostam és eldobtam, de továbbra is szeretnétek ha a tiétek lenne, mert a bankjegy értéke nem változott, még most is 10.000 Forintot ér! Sokszor az életben ellenkeznek veletek, emberek visszadobnak és elutasítanak titeket. Azt érzitek, hogy már nem ér semmit a létetek, de a ti ÉRTÉKETEK nem változik SOHA azoknak az embereknek, akik valóban szeretnek titeket, még akkor sem, amikor a legrosszabb passzban vagytok, az emberi ÉRTÉKETEK TOVÁBBRA IS UGYANANNYIT ÉR."

NE KÉTELKEDJ magadban, mindig ugyanannyit értek, sőt többet, de SOHA KEVESEBBET!"

2013. szept. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%
18 évesen ennyire életképtelen vagy,mi lesz veled 10év múlva mikor igazi problémákkal kell szembenézned,mikor nem annyi lesz a dolgod,hogy elmenj suliba aztán döglés a gép előtt.. Szegény depis tinédzerek,mennyi problémátok van. Hát igen,nehéz pár órát a suliban "uncsizni"!
2013. szept. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

azért ez nem ilyen egyszerű, hogy csak el a géptől és minden megoldódik. bár így menne ...


Figyelj te srác! Nem vagy te "idegbeteg", viszont igen, vannak mentális zavaraid, ami ismétlem, nem jelenti azt, hogy "zakkant" vagy. És ezzel még csak egyedül se vagy.


Viszont az tényleg egy hasznos tanács volt, hogy ebben a helyzetben csakis az lehet egy kiút, ha te magad átgondolod a dolgokat, és te magad egy nap úgy kelsz fel, hogy na oké, akkor mától vége a sok baromságnak és márpedig ÉN veszem kezembe az életem.


Suli megoldva, de az élettől konkrétan miért vagy miktől félsz? munka, megélhetési bizonytalanság vagy társas kapcsolatok? ez utóbbi miatt annyira ne edd magad, ugyanis egy munkahelyen általában abszolút nem léteznek társkapcsolatok. Marad a magánélet, a privát szféra. Na igen, én teljesen megértem, ha kikészít az egyedüllét. De tudsz esetleg okot mondani, hogy miért okoz örömet másoknak "bántani" téged? mintha vmi ilyet írtál volna. konkrétan mivel bántanak?


Tegyük fel, hogy csúnya vagy, rendben. És talán nem látsz épp elég nagyon csúnya embert akik mégis találnak párt? Tehát önmagában ez se akadály. Itt a pszichés helyzettel kellene valamit kezdeni, legelőször is megkeresni persze a hatalmas szorongás okát. És persze nem gondolom, hogy ez pont a magyar pszichiátriai rendszerben egyáltalán "kezelhető" lenne, ellenben egy humanista beállítottságú pszichológussal való gyakori konzultáció, beszélgetés nagyban lendíthet rajtad !

Az öngyilkosságot meg hidd el, megbánnád utólag, ha lehetne. Hirtelen rájönnél, h mennyi mindent lehetett volna másképpen is csinálni. Én csak azt tudom tanácsolni, hogy próbáld meg most egy kicsit csakis magadat átgondolni, hogy mi lenne az, amitől végre boldogabb lennél, és miért is nem tudod azt elérni? pl miért nem jársz haverokkal te is szórakozni? értem, amiket leírtál, na de azoknak is valami oka van ...


Alvási zavarod természetesen simán a szorongás miatt lehet, a fantáziavilágban való élés pedig természetes dolog, ha az ember elfordul, el akar fordulni a valóságtól. Hidd el nekem, ebben sincs semmi "túlzottan dilinyós", szintén nem te vagy az egyedüli e téren. De arra kifejezetten kíváncsi lennék, h a fantáziavilágodban mi hogyan működik, hogyan néznek ki a kapcsolatok!! Ebből nem próbáltál még átvinni a real életbe valamit? Nem vagy ettől nyomorult, ne aggódj, egy színes, gazdag fantáziavilág kifejezetten hasznos is az ember életében!


Apáddal való helyzeten viszont nem hiszem h bármit tudsz kezdeni, ezért is írtam h csakis te magad, a te saját önállósodásoddal tudsz kitörni a körből!


Nem látsz kiutat? Nézd, nagyon röviden:

Tanulsz, lesz szakmád, elmész otthonról, lesz önálló pénzed, és végre teljes mértékben úgy alakítod az életed, ahogy TE szeretnéd. Ilyen formában se látod jobbnak a jövőbeli helyzeted?

2013. szept. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!