Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit gondoltok a helyzetemről?

Mit gondoltok a helyzetemről?

Figyelt kérdés

Tavaly végeztem a középiskolámmal és úgy döntöttem halasztok egy évet. Gondoltam minden egyszerű lesz, hiszen nem vagyok egy magabiztos ember, félek minden új dologtól. Elhatároztam, hogy nyelvvizsgázok (ami sikerült) valamint újra érettségizek, mert jövőre mindenképp főiskolára szeretnék menni...

Igen,de jött ez a bizonyos...MAGÁNY...

Volt osztálytársaim elmentek más városokba, megyékbe. Teljesen magamra maradtam. A többi ismerősöm 1-2 évvel alattam járt, de ők egész más utakon járnak (füvezés, részegeskedés stb.) és ezzel nem tudok azonosulni, kimaradtam a társaságukból. Sportoltam több éven keresztül, de egy sérülés véget vetett ennek, tehát már oda se tudok menni, hogy körbevegyenek az emberek.


Igen, tudom hogy el kellett volna mennem dolgozni...Tudom, hogy hülyeség volt ez a kihagyás, de soha sem gondoltam volna, hogy így le tud épülni az ember szociális élete.

Túl sok szabadidőm van, nem tudom mire fordítani. Egy munka jó döntés lenne? illetve megérné szerintetek erre a 4-5 hónapra?


Ha van hasonló tapasztalat írjátok le.


2014. márc. 24. 00:57
 1/2 anonim ***** válasza:
62%
Én egyetemre mentem mégis magányos vagyok. Szerintem a munka jó döntés
2014. márc. 24. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha olyan egyetemre mész, ami közel van a lakhelyedhez (pl. pécsi vagy és a PTEre mennél), akkor simán eljárhatsz egyetemi bulikra és egyetemi rendezvényekre. A PTEn pl. van túrakör, szokott lenni disznóvágás, ..., ... Ha van ott ismerősöd, akkor még könnyebb bekapcsolódni.

A munka szerintem is jó ötlet. Legalább lesz egy kis kezdőtőkéd, az államilag finanszírozott egyetemi szakok is sokszor tudnak sokba kerülni. Főleg, ha társasági életre is vágysz a tanulás mellett. Én amikor hasonlóan egyedül voltam az egyetemen (igen, ott is elég könnyű magányosnak lenni), társasjátékkörbe jártam, 500ft volt egy estére a beugró. És kollégiumba mentem. Életem egyik legjobb döntése volt, hogy kollégista lettem.

2014. márc. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!