Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Németországba költöztem a...

Németországba költöztem a barátomhoz, de úgy érzem megőrülök itt. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Április közepén jöttem ki két bőrönddel a barátomhoz Oberhausenbe. Ő dolgozik, jól keres, de nagyon kimerítő fizikai munkát végez. Én nem beszélem a nyelvet egyáltalán, a munka folyamatban van egy helyen, ahol magyarok dolgoznak. Sokat esik az eső, nem nagyon van hova menni, különben is ez egy kisváros. Egész nap a négy fal között vagyok egyedül. Magyarok nincsenek a környéken, legalábbis egyel sem találkoztam. A barátom három műszakban dolgozik. Itthon mindennap takarítok, főzök valamit vagy épp valami sütit sütök. A barátaim otthon vannak, mindenkinek meg van a saját élete, nem érnek rá egész nap.. Ha a barátom haza jön mondjuk reggel, én egész délelőtt csendben ücsörgök, mert egész éjjel dolgozott, muszáj pihennie. Ha reggelre megy, este fekszik korán. Ha délutánra megy akkor későn ér haza, sokáig alszik. Persze folyton kérdezi mit szeretnék csinálni, hova menjünk, de látom rajta, hogy nagyon kivan. Szóval 24 órából kb 5 órát vagyunk igazán együtt. Nem érzem jól magam. Otthon három munkahelyem volt, mindennap máshova kellett szaladni, mégis én osztottam be az időm. Úgy érzem mekattanok itt. Lassan két hónapja nem beszéltem itt senkivel a barátomon kívül. Nem tudom mit tehetnék?! Kellene valami ami igazán lefoglal, és hasznos is. Ti mit tennének?
2014. jún. 5. 16:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben a német nyelvet tanulnám.
2014. jún. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nyilván tanulom, de nem lehet egész nap azt csinálni
2014. jún. 5. 17:02
 3/14 anonim ***** válasza:

Mennyi idős vagy?

Mi a szakmád?

2014. jún. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Hát én is a nyelvet tanulnám, plusz jönnék-mennék, hogy minél több német nyelvű szöveget lássak, emberrel próbáljak akár kézzel-lábbal "beszélgetni". Esik az eső? És? Attól még fel lehet ülni egy buszra vagy nem tudom épp milyen járművek vannak ott, elmenni egy boltba (akár csak nézelődni), egy Mekibe, egy benzinkútra egy kávéért, csak hogy rá kényszerítsd magad a kommunikációra.
2014. jún. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Mivel én is itthon ülök, én netezni szoktam, de azért azt kicsit haszontalannak érzem, nyelvet tanulok, mindennap edzek dvd-re, házimunka, főzés, nekem ezek a legfontosabb tevékenységeim, de valóban unalmas.
2014. jún. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Animációs filmkészítő vagyok, de otthon gyerekcsosz voltam es sminkes. 23 éves vagyok. Az utolso kommentet mintha en írtam volna. Nagyon idegen nekem ez az egész, de kénytelen leszek megszokni! Igyekszem majd tobbet eljárni ide-oda. Talán veszek vásznat is :)
2014. jún. 5. 17:56
 7/14 anonim ***** válasza:
Talán próbálj meg valami hobbit találni. Amint írod, már folyamatban van a munka, gondolom akkor már nem kell sokáig otthon ülnöd.
2014. jún. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ott nem keres valaki gyerekpásztort? Egy csecsemő mellé nem kell nyelvtudás.


Angolul tudsz? Akkor még nyaobb gyerekekel is dolgozhatnál.

2014. jún. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Egész nap a négy fal között vagyok egyedül. "

Mert? Amikor én kiköltöztem (a férjem munkája miatt) Svájcba, szintén egy kisvárosba, le sem lehetett lőni, egész nap csak mentem volna; pár hét alatt kiismertem magam minden utcában, minden apró boltot, minden szolgáltatást feltérképeztem (nem vásároltam, de tudtam mi hol van) aztán a város után jött a környék, hegyek és tópart is van erre, mostanra már nincs a hegyen olyan csapás, ahol ne jártam volna... ne ülj otthon, mert csak bedilizel. Németül nem tudsz, sebaj, arrafelé biztosan sokan beszélnek angolul, nézd meg a neten milyen ingyenes tanfolyamok vannak a helyi kultúrházban... komolyn mondom, a kapcsolatotok is rámehet, ha te depresszióba döntöd saját magadat az otthonüléssel.

2014. jún. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Ami azt illeti tenyleg nincs jo hatással a kapcsolarunkra. Sokszor rosszkedvű vagyok es emiatt ő is. De köszönöm a sok választ, igyekezni fogok
2014. jún. 5. 22:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!