Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek is őrültség ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek is őrültség ha odaköltözök a barátomhoz Németországba? Mindig is Németországba szerettem volna költözni, most érettségizek és megvan a felsőfokú nyelvvizsgám.

Figyelt kérdés
Tavaly 3 hónapot dolgoztam egy német kisvárosban, ahol összejöttem egy sráccal. Ott 3 hónapot töltöttünk együtt, utána távkapcsolatban 10 hónapot. Most pedig visszahívtak ugyanoda dolgozni, csak az a baj, hogy nincs kiadó 1szobás lakás. A barátom felajánlotta, hogy nyugodtan költözzek hozzá. Csak az a baj, hogy mi néhány hónapja megbeszéltük, hogy még várnánk az összeköltözéssel, majd ha már kint éltem fél-1 évet, akkor összeköltözünk. Szerintetek ez korai lenne? Én szívesen összeköltöznék vele, de csak 1 éve vagyunk még együtt, arra pedig sosincs garancia, hogy együttmaradunk... Akkor meg teljesen tőle függök, mert nem lesz hova mennem.

2012. máj. 21. 10:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha most kimégy, akkor lakást kell keresned. Ha szakítotok és szét kell költöznötök, akkor is lakást kell keresned. Mit veszíthetsz, kalandra fel. Legalábbis szerintem :)
2012. máj. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Próbáld meg, költözz oda hozzá nyugodtan. Ha nekem ilyen lehetőségem lenne, tuti nem gondolkodnék.


Nem kell túl hosszú távra tervezni. Persze, semmire sincsen garancia, se arra, hogy együttmaradtok, se arra, hogy ugyanannál a cégnél maradsz hosszútávon, senki nem lát a jövőbe. De ha például csak 3 hónapot laksz együtt a barátoddal, máris összespórolsz annyit, vagy megismerkedsz az idő alatt más emberekkel, munkatársakkal.. stb. akik segíteni fognak majd neked, ha adott esetben úgy alakulna, hogy máshova kellene költöznöd. Minél több időt dolgozol Németországban, annál több pénzt fogsz megspórolni, annál kevésbé fogsz függni más emberektől. Minél több időt vagy kint, annál több embert megismerhetsz, és annál több segítséged lehet, ha úgy alakul, hogy máshova kell költözni. De mindehhez most az kell, hogy egyáltalán kimenj oda. Szóval én nem gondolkodnék túl sokat a helyedben, vedd meg a vonat/ repülőjegyet, és ne akarj hosszú hónapokra vagy évekre előre tervezni, mert úgysem fog sikerülni. Legeslegrosszabb esetben pedig még mindig ott van, hogy hazajössz Magyarországra.

2012. máj. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Simán költözz oda hozzá, semmit nem veszíthetsz.


Ha szétmentek, akkor is már tartalékoltál pénzt, lesz lehetőséged közben is lakást keresgélni.

Jobb valakivel, egy helyivel összeköltözni, mint egyedül ténferegni idegenben.


Amúgy milyen munka és melyik városban? Nagyon nem mindegy ez sem.

Sok ismerősöm van Németországban, lehet, hogy lenne jó tippem.

Az ismerőseim nagy része, akik kimennek, ha lányok, nagyon hamar beújítanak egy helyi pasit, lakás szempontjából nagyon jól jönnek ki így.

2012. máj. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a biztatást! :)

Pincérnő leszek egy kávézóban, Wangen im Allgäu-ban

2012. máj. 21. 11:07
 5/12 anonim ***** válasza:

Sok boldogságot!

Ha van eszed, soha nem jössz vissza:D

2012. máj. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Csatlakozni tudom az előttem szólókhoz :)
2012. máj. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Ha van eszed, soha nem jössz vissza:D"


Magyarországon meggyőződés, hogy külföldön a kánaán földje vár, de majd a kérdező is rájön, milyen egy idegen országban pincérként mindenki csicskájának lenni, ismerősök nélkül, szülők nélkül. Majd megtapasztalja, hogy az a hatalmas pincérnői fizetés, amiért itthon főmérnöki állásban 10 év munkaviszony kell, mire elég odakint. Viszont rengeteget nyer a kérdező, mert kőkemény, talpraesett ember lesz, aki bárhol feltalálja magát és megállja a helyét, és amikor majd úgy gondolja, hogy ezt az életszínvonalat itthon is meg tudja ugyanennyi munkával közelíteni, akkor már akkora megtakarítással jön haza, hogy zsebből veszi meg azt, amit mi, akik itthon maradtunk, 25 évig törlesztünk.


Mert lehet azon pörögni, hogy kimenni pincérnek mennyivel jobban megéri, mint itthon diplomásnak lenni, de ez nem igaz. Nekem nem egy ismerősöm dolgozik különböző helyeken idegenforgalomban, és baromira nem tejfel, holott többszörösét keresik annak, amit én diplomásként itthon kapok. Ettől függetlenül - és ez a kulcs - nem magasabb az életszínvonaluk az enyémnél, csakis, ha hazahozzák a pénzüket.


Összességében én ezt javaslom neked, kérdező. Éld ki magad, kalandozz, gyűjts pénzt, de hogy haza se jöjj? Itthon is barátságosan meg lehet élni, az egészet az vágja haza, hogy a lakás, autó, stb... megteremtése két teljes élet munkája. Külföldön egy magyarországi lakás árát 3-4 év alatt hozod össze, így szerintem a legjobb megoldás: kint megkeresni, itthon elkölteni a pénzt.

2012. máj. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az előttem szóló vegye figyelembe, hogy a kérdezőnek semmilyen képzettsége nincs, amivel Magyarországon jól kereshetne, csupán egy érettségije, meg egy német felsőfokú nyelvvizsgája.

Ezekkel egyértelmű, hogy a legjobb választás német nyelvterületre menni dolgozni.

Nyilván ha diplomás és felsőfokú német nyelvtudású lenne, akkor itthon is jobban kereshetne, de akkor is inkább külföld.

Egy pincérnő mindenhol pincérnő, nem egy álommeló, főleg hosszú távon, de azért nem is mindenki csicskája.

Azt is nézni kell, hogy ugyanezzel a munkával itthon mire menne. Eleve munkát sem biztos, hogy kapna.


Szóval hajrá, menjen csak Németországba, később a gyűjtött pénzből még tanulhat, esetleg odakint, vagy Ausztriában, ahol még ingyenes a felsőoktatás.


A lakás meg majd kialakul, addig meg a pasidnál laksz, amíg tart a kapcsolat, de mellette takarékoskodj az esetleges külön költözés esetére is.

2012. máj. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Amit leírtál szent igaz, de én nem is azt mondtam, hogy ne menjen. Arra akartam célozni, hogy folyamatosan azt hallom, hogy ki kell menni külföldre, "itt kell hagyni ezt a g*ci országot". Aztán meg jönnek haza, mert bizony a nyugat nem szeretetteljes menekülttábor szegény elhagyatott fejlődő országbelieknek. Általában az állja meg a helyét külföldön, aki itthon is megállta volna (max itthon nem talált állást, kint meg igen), a különbség annyi, hogy sokkal többet fizetnek. Ettől viszont korántsem biztos az, hogy az életszínvonala magasabb lesz az ötszörös fizetés miatt. Ok, egy tv, egy ruha ugyanannyi ott is, utazgatni is ugyanannyiba kerül, mint itthon, mindezt ötszörös fizetésre. Ezzel szemben Londonban élő csaj haver (szintén pincérnő) mondta, hogy ha bárhová el szeretne járni komolyabban (pl sportolni vagy nagyokat bulizni), rámenne az egész fizetése, éppúgy, mint itthon. Egy másik haver Ausztriában pincér, panorámás lakása van, szarrá keresi magát, ellenben a fizetése 80%-a el is megy a létfenntartásra. Ezzel kb hasonlóan lennél itthon is, de ha az ottani 20%-ot hazahozza, mindjárt más a helyzet, mert itthon az (nagyon) komoly pénz.


Erre egy másik lány ismerős baromi jó példa, ő négy évet élt Londoban pincérnőként. Négy év alatt akkora összeget spórolt össze, hogy hazajött és vett magának egy vidéki kis házat. Egyszóval letudta azt négy év alatt, amit én szerencsés esetben húsz alatt fogok. Itthon keresett valami szarul fizető állást, mégis elég jól érzi magát, mert az otthonteremtésen nem kell aggódnia, azon már túl van. A havi kb 80-90 ezer forintos fizetéséből nem megy el 30-40 törlesztőrészletre. A pincérnői fizetéséből odakint ugyanezt éppúgy 30 év lenne neki összehozni, de a barátai, a családja mind itthon vannak. Egyszóval az a csaj csinálta kib*szott jól szerintem.

2012. máj. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Igen, ez igaz, hogy egy lakás, a lakbér, közlekedés ott sokkal drágább, és aki kint dolgozik az nem is a német vagy angol szintnek megfelelően lesz gazdag, hanem ha hazajön és itthon költi el.

De kint sem nyomorog, csak hát nem ugrálhat.


Ezzel szemben itthon még nyomorogna is, még annyit sem tudna félretenni, mint nyugati fizetéséből.

Szóval még mindig megéri kimenni akár csak pincérkedni is, hazajönni a megtakarított pénzből és lakást venni.

Mert egy átlag ember vagy minimálbéres Angliában és Németországban is csak 30 évi részletre tud lakást venni, pont úgy, mint egy magyar itthon.

A kérdező meg jól teszi, hogy kimegy.

2012. máj. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!