Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ha egy nő elutasítja a gyerekv...

Ha egy nő elutasítja a gyerekvállalást akkor annak a hátterében ez van?

Figyelt kérdés
Nem azokról van szó akik nem terveznek, hanem akik ténylegesen elutasítják. Azoknak pszichés, a múltban keresendő oka van ugye?

2014. jún. 12. 23:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
Vagy csak szimplán nem szeretik a gyerekeket. Ahogy sokat elnézek, nem is csodálom. Ők viszont egyértelműen a "szülők" hibái.
2014. jún. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem. Egyszerűen vannak olyan nők, akik nem szeretik a gyerekeket.
2014. jún. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%

Nekem kellett egy pár év,mire rájöttem,nem a gyerekekkel van a bajom. Sőt,szeretem a kicsiket.

Egyszerűen nem akartam olyanná válni mint a környezetemben lévő anyukák,akiknek a nap legnagyobb fénypontja,hogy milyet kakilt/büfizett a gyerek, nem akartam olyan szülő lenni aki kis terroristát,vagy vadembert "nevel" ,és mégis mindig az ő szeme fénye az ártatlan . Akik semmi másról nem tudnak beszélni ,csak a gyerekeikről. Megszűnik minden életcél ,nem szempont már,hogy igényesen nézzen ki az ember,hogy bármi mást elérjen még az életben ,csak a gyereke seggében lógjon 0-24 ben.

Amint tudatosítottam magamban,hogy nem mindenkinek csökken le az iqja 60ra a gyerekszüléssel ,máris máshogy álltam a családalapításhoz .

2014. jún. 12. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül. A 3. válaszoló nagyon jól megfogalmazta az egyéb lehetőségeket. Engem is irritál a kifejezetten anyuka típus (csak a saját gyerekéről dumál, dícséri, jobban gügyög mint a gyerek, leszarja a saját külsejét, amit kizárólag az anyuka vagy a gyerek csinált, azt is többesszámban adja elő: kakiltunk, megettük a bébi papit. Ha ilyen hülye lesz a gyerekem anyja én felkötöm magam.
2014. jún. 13. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
66%
Lehet hogy még nem talált olyan társat akivel szívesen alapítana családot, mindennek eljön az ideje.
2014. jún. 13. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Torzsi tarsadalmakban, es valoszinuleg a kokorszaki embernel is termeszetes jelenseg, hogy a populacio egy bizonyos hanyada nem szaporodik, hanem a torzs gyerekeinek a neveleseben segedkezik. Az, hogy mindenkinek van gyereke, nem tukrozi a normalis allapotot, genetikai es evolucios ertelemben termeszetellenesnek szamit. Szoval reszben egy termeszetes jelensegrol beszelunk, nem kell hozza psziches serulesek utan vajkalni. Masreszt lehet tudatos dontes is a dolog mogott, pl tulnepesedes, kornyezetvedelmi megfontolasok, stb. Ez a gyerekvallalas eroltetese tarsadalmi szinten meg valoszinuleg a haboruk alatti propaganda maradvanya, kellett az agyutoltelek, ezert biztatni kellett az embereket a gyerekvallalasra. Kb ennyi.
2014. jún. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
80%

Rengeteg oka lehet, nem kell rögtön valami sötét traumát vagy eltorzult pszichét keresni mögötte. Súlyosan traumatikus múlttal, raklapnyi mentális betegséggel és horrorfilmbe illő családi háttérrel is simán gyereket akar sok nő (a többségük voltaképp), és sok teljesen kiegyensúlyozott, normális családból származó személy egyáltalán nem akar, nem ettől függ.


Tessék, pár lehetséges ok (a sok közül):

- Az önmegvalósítást nem az anya-szerepben látja/keresi.

- Nem szereti (esetleg egyenesen utálja) a gyerekeket.

- Teljesen közönyös a gyerekek iránt, nem váltanak ki belőle semmit (= vágyat se hogy neki legyen).

- A gyerekvállalással járó plusz óriási teher, felelősség és stressz tartja vissza, nyugisabb életre vágyik.

- Mások a prioritások az életében (pl. a hobbija, hivatása, stb- sokkal fontosabb számára).

- Örökletes, életét megkeserítő betegsége van és nem akar rizikózni hogy a gyereke is beteg legyen és szenvedjen.

- Az anyai ösztön hiányzik belőle, vagy csökkenten van jelen, nincs anyai "elhivatottsága".

- Elvi okokból nem akar saját gyereket (túlnépesedés, VHEMT, vagy simán női szerzetesrend/apácarend tagja akar lenni, stb).

- A terhesség / szülés riasztja, taszítja.

- Ahogy írták is páran, a "tipikus kisgyerekes anya" típus nem szimpatikus nekik, nem akarnak hasonlóvá válni.

- Gondoskodó, karitatív, nevelő-tanító céljait valamely más téren akarja kamatoztatni, teljes erőbedobással.

- Nem lenne igazán optimális "anya-típus" személyiségéből, egészségi állapotából vagy egyéb faktorokból adódóan, és rendelkezik annyi önismerettel, hogy ezt belássa.

- A szexuális orientációja miatt nem akar ellenkező neművel lefeküdni, és nem fekszik neki a mesterséges megtermékenyítés se.

- Stb...

2014. jún. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
65%

+ még 2 egészségügyi:

- Eü. állapota miatt fokozottan veszélyeztetett terhes lenne.

- Eü. állapota miatt folyamatosan teratogén gyógyszereket kell szednie (ha elhagyja, pl. belehalhat vagy belenyomorodhat).

2014. jún. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
18%
Az esetek nagy részében szerintem pszichés, dolog, gyerekkori trauma, vagy valami hasonló lehet. Örökletes betegség miatt is dönthetnek úgy, hogy nem vállalják be a kockázatot.
2014. jún. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
utolso valaszolo, en szemely szerint tobb olyan not is ismerek, akik nyugodt gyerekkort tudnak maguk mogott, megsem akarnak gyereket. Ez az egesz psziches serules egy stigma es belemagyarazas. Amugy legtobbszor a lelkileg teljesen tropa mindenfele mentalis gonddal kuzdo nok akarnak a legjobban gyereket,csak hogy bizonyitsak maguknak es orszag vilagnak, hogy lam, ok megsem olyan elcseszettek (pedig dehogyisnem). Amugy sokan beirtak sokfele ervet a felvetes ellen, csak vissza kellett volna olvasni. Birom, amikor csak ilyen write only uzemmodban odarofognek valami okossagot az emberek, anelkul hogy vegigolvasnak az egesz temat.
2014. jún. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!