Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szerintetek gáz ha 16évesen...

Misa-chan55 kérdése:

Szerintetek gáz ha 16évesen félek egyedül/sötétben?

Figyelt kérdés

Nem jol alszom. Nem mindig de általában félek elaludni. Mit tegyek ellene? Néha már a sirhatnék is ràm jön..

16/L



2014. jún. 23. 03:33
 1/8 anonim ***** válasza:
19 éves vagyok,én is félek
2014. jún. 23. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mitől féltek?
2014. jún. 23. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egyedül élsz? Így még magyarázható is a félelmed. De nagyon fontos, hogy legyen bizalmad abban, hogy nem ér semmi baj alvás alatt sem.

Ha nem egyedül élsz, akkor pláné nincs, miért félned - ha normális emberek vesznek körül.

Ne hagyd, hogy a félelem irányítsa az életed, mert az egyre csak hatalmasodik. Addig nincs okod félni, amíg nincs biztos alapja a félelemnek. A fantáziád ijeszt meg legtöbbször. Én egyszer érdekes helyzetbe kerültem: éjszaka kellett átmennem egy erdőn. Nem volt rövid az út, kb. 30 perc az erdőn keresztül. Bevallom, engem is üldözött a félelem. A félhomályban mindent mozogni láttam, pedig semmi sem mozgott. Nem esett bajom. Viszont egy másik alkalommal, amikor fényes nappal semmi félelem nélkül mentem át az átjárón, egy teherautó úgy ment el mögöttem nem kis sebességgel, hogy súrolta a hátitáskám. Ha akkor véletlenül lelassítom a lépésem (amire a sofőr nem számított volna), most nem írnám ezeket a sorokat.

Úgyhogy alaptalanul, csupán a képzeletedre alapozva nem érdemes félni. És nem is kell állandóan ezen rágódni.

2014. jún. 23. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, teljesen átérzem a félelmed, én is nagyon hosszú ideig küzdöttem ezzel. Legtöbb esetben a trehány szülőknek köszönhető ez, akik lazán engedik, hogy az örjöngős és gyilkolós akciófilmeket nézzék a gyerekek, akik nagyon sokszor nem tudnak különbséget tenni realitás és fikció között.

Egy megoldás lehet az, ha elmész pszichológushoz (ez amúgy is gyakori eset náluk), elmeséled neki és fel fog írni homeopátiás gyógyszereket kiskorúaknak.

2014. jún. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hát igen általában mindig eszembe jut valami rossz és utána az lesem hogy az ajtón ki jön be meg ilyenek..

Egyépként a hugommal vagyok egy nagy szobában.

Én sem értem néha de mindig olyan érzésem van hogy figyelnek. Néha nappal is ha egyedül vagyok.

Köszönöm a válaszokat!:)

2014. jún. 23. 13:44
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálam is ég éjszakánként egy 15-ös égő.
2014. jún. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, a 4-es vagyok. Olvasva a további válaszodat, igen, ez nagyon valószínűséggel nyugalmat megzavaró filmektől van, ugyanezt éreztem pont én is, sőt nappal is.

Ha van lehetőség rá, akkor jó hatással lehet rád egy cica jelenléte is, amellyel egy szobában is alszol, udvaron egy kutya, illetve az imádságok is. Viszont tényleg tanácsolom azt, hogy menj el hamarosan egy akár gyerek pszichológushoz, nem kell szégyenkezni, ez gyakori eset náluk és a könnyebbekbe tartozik, valószínűleg fel fog írni könnyű gyógyszert, viszont hatásosan meg is fog nyugtatni.

2014. jún. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ugyanakkor ezt a félelem érzetet az mégjobban tetézi, ha a szülők nincsenek jóban, sőt az egyik fél (legtöbbször az apa) úgy van beállítva, mint a főrossz az egész családban. Jó, ha tudsz erről is.
2014. jún. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!