Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mennyire jellemző a diploma...

Mennyire jellemző a diploma megszerzése után, ill. az egyetemi évek alatt az elmagányososás, illetve mennyire jellemző a 25 - 30 éves korosztály esetén?

Figyelt kérdés

Elmagányosodás alatt értem azt is, ha az illetőnek van családja, ill. vannak szülei, testvére, de nincsenek barátai, nincs olyan közösség, ahova be tudna illeszkedni.

Gyakorlatilag nem talál hozzá hasonlóan gondolkodó, hasnonló korú fiatalokat. Akár párkapcsolata se nagyon volt még, közel 30 évesen és nem nagyon tudja, hogy hol ismerkedhetne. Sok időt tölt az interneten, sok helyre fel van regisztrálva. Akár internetfüggőnek is mondható.

Aki részben magára ismert, kérem írjon!



2014. júl. 7. 16:37
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

Én ilyen vagyok, viszont volt párkapcsolatom 3 évig. Talán annak is köszönhetem, hogy a barátok lekoptak szépen lassan. Most 26 évesen, abszolutórium után úgy vagyok, hogy csak a szüleimmel beszélek, illetve néha neten pár ismerőssel. Élőben már két hete nem találkoztam egy baráttal/haverral sem.


Internetfüggő is vagyok btw.


26/F


Mennyire jellemző ez a mi korosztályunkban? Szerintem annyira, mint a fiatalabb korosztálynál. Ilyen az, ha valaki introvertáltabb.

2014. júl. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Rám nem volt jellemző (főiskolán pont egy kanyi barátom nem volt), vannak barátok, haverok akikre nagyjából illik, amit írsz (főleg párkeresés terén vannak bajban), de barátok/haverok vannak nekik (pl. én is), a közös érdeklődési kör és hobbi a kulcs.
2014. júl. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!


Rám is jellemző a dolog:


Barátaim nincsenek, pedig nagyon szeretnék, de nehéz megvalósítani. Emiatt sajnos az egyetemi tanulmányt sem tudom normálisan végezni, meg kellett szakítani.


Szerencsére legalább dolgozom, szabadidőmet pedig sajnos egyedül töltöm, általában itthon és Internetezem. Pedig nagyon szeretnék ezen változtatni, de nagyon.


Ha valaki szívesen beszélgetne velem, jelentkezzen bátran!


28/F/Budapest

2014. júl. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is magamra ismerek a leírásban, bár van pár ember, akivel tartom a kapcsolatot. Általában esténként neten beszélek velük, meg néha élőben is találkozunk, de ez közel sem annyi, mint amennyire nekem igényem lenne. Az egyetemen is csak felületes kapcsolataim vannak, mert senkivel sem egyezik az érdeklődési köröm. Én keresgélek. Én is eléggé bezárkóztam az utóbbi időben, meg voltak gondjaim, úgyhogy valószínű, ez lehet az oka. Meg ha saját magadat nem ismered eléggé, akkor barátkozni se könnyű, mert azt se tudod, milyen barátokat keress és ki illik hozzád...csak azt akarod, hogy legyenek körülötted, de ez nem elég. Én legalábbis erre jöttem rá az utóbbi időben. Meg az is nagy probléma, hogy a legtöbb korombeli fiatal bulizni szeret, én meg nem. Viszont olyanokkal nem sikerült összefutni, akik nem isznak. Például ott az unokatesóm, tök jófej, de látom, hogy neki az az igazi szórakozás, ha elmegy bulizni, tőlem meg ez távol áll, úgyhogy így nem tudom, hogy alakulhatna ki bármi is. Fontos a hasonló gondolkodás.
2014. júl. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtatok és így mindenkivel sikerült pár levelet váltanom! Én is hasonló cipőben járok, mint Ti!

Akinek esetleg, még van kedve írni, azzal szívesen levelezek! 27/F

2014. júl. 13. 16:54
 6/6 anonim ***** válasza:

Én magamra ismertem


azt akko mit csináljak?

2016. jan. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!