Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Valaki volt ilyen helyzetben?...

Valaki volt ilyen helyzetben? (Hosszú lesz)

Figyelt kérdés

Ott kezdeném, hogy eddig nem használtam ezt az oldalt. De most kíváncsi vagyok mások véleményére is. Szóval kb. 1 hónapja van az az érzésem, hogy az élet(em) nincs jobb szó rá, unalmas.


Ott kezdődött, hogy vége lett egy komoly és tartalmas kapcsolatomnak. Ezt a mai napig nehéz feldolgoznom. Vannak jobb és rosszabb időszakok. A rosszabb időszakokban kedélyjavítókat szedek, nem receptre, ezeket bárki megveheti és többet is iszok a szakítás óta. Sőt sajnos eljutottam odáig, hogy csak akkor érzem jól magam, ha iszok. Nem kell itt mindennapos részegségre gondolni, 1 sörtől is úgy érzem visszatér belém az élet, ilyenkor vannak a legjobb gondolataim is.


Most diplomáztam le, tehát elvileg jönnie kéne a nagybetűs életnek. Munka-családalapítás-saját lakás stb. De nagyon félek tőle, mert úgy érzem, bár a munka jót tenne, mivel lekötném magam, de úgy is érezném, hogy még inkább elmegy mellettem az élet.


Egy vidéki városban lakom, ahol szinte mindenki ismer mindenkit. Nehezen megy az ismerkedés is, mert alapból egy háttérben húzódó ember vagyok. Különösebben nagy dumám sincs, és persze a legtöbb lánynak a nagydumás fazonok jönnek be. Gondolkodtam, hogy elköltözök máshová, de ennek egyelőre gátat szab az anyagi tényező, plusz kicsit tartok is a dologtól.


A fentiekből gondolom lejött, hogy kapcsolatfüggő vagyok. Igen, úgy érzem, hogy ha nincs senki mellettem, nincs is értelme az életnek. Ez tudom, hogy hülyeség, de egyszerűen nem tudok változtatni rajta.


Na ennyi. Bármilyen tapasztalatot szívesen fogadok!



2014. júl. 10. 12:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Együtt érzek :) Én is kapcsolatfüggő vagyok. 18/F

Barátkozni kellene,utazgatni,észrevenni a részleteket.

2014. júl. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
pedig az kéne neked,környezet váltás..... menj ki külföldre,ha lehetőséged adódik.
2014. júl. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Én általában amikor magam alatt vagyok próbaaálom elterelni kicsit a gonolataimat. Megnézem egy kedvenc filmemet vagy filmeimet vagy keresek valami új és izgalmasabbat a TV ben v a neten. Zenét szoktam hallgatni engem pl a regebbi v a mostani kedvenc porgos zenéim mindig feldobnak. Lehet h furcsa de én amikor senki sem lát ilyenkotr kicsit még bugizni is szoktam rájuk vagy az ütemére jártatom a lábam meg a kezemet. Ha egy kicsit egyedül vagyok otthon és kicsit hülyéskedek magamban akkor az mindig feldob mert gyakorlatilag magamon nevetek . Szóval szerintem csináld azt ami jól esik. Engem nagyon sokszor van hogy a kicsit rágósabb elgondolkodtatóbb filmek mindig egy kis értelmet vernek belém ha csak pár napra is de akkor is megmaradnak. Ha meg nem akarsz egyedül lenni szerintem járogass el a barátokkal való bulizás során is kialakulhatnak kapcsolatok szerintem mert emberek közt vagy kicsit kimozdulsz meg minden ismerkedsz stb. Szóval sztem ne hagyd hogy az életed uncsi legyen én néha csak járok egyet a környékdolog ugrik az eszembe. Ha tényleg nem akarsz egyedul maradnu akkor szerintem tényleg ne hagyd. A hobbi remek unaloműző dolog nem kell itt nagy dologra gonolni csak valami kicsi dologra. Na meg aztán a kisváros mindenki ismer mindenkit dolog nagyon ismerős. Szabadulj el kicsit onnan rögtön elköltözni nem kell csak kiszabaldulni innen mert a szűk körokben lehetetlen barmit is csinálni ugy hogy senki ne lásson. És ez igen zaklató tud lenni tudom. Szerintem csak amikir reggelente felkelsz csak indítsd a napodat jól. Vegyél egy mély lelegzetet és tudd magadban azt hogy ez a nap is jó lesz meg a kovetkezo is meg az azutáni is. Nekem van egy nagyon kedvenc filmem minden karácsonykor megnézem és amikor rosszul vagyok vagynéha még csak úgy is eszembe jut hogy: " Mindegy hogy mit hoz a holnap szembe kell vele néznünk ugyanolyan elszántsággal , örömmel és bátorsággal." (Mr. Magorium meseboltja)

Remélem hogy kucsit segítettem átérzem a helyzetedet. Barátnő nyugi meg majd jön addig se törd magad csak élj vidáman.

2014. júl. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Van hobbim, nagyon is szeretem és napi szinten élek is neki. Sőt, ez az egyetlen dolog, amibe belemerülhetek és elmenekülhetek a világ elöl. Ha ez sem lenne, nem is tudom hol lennék most... Külföldre nem akarok kimenni, de egy másik városba költözés tervbe van véve, de attól is nagyon tartok.
2014. júl. 11. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!