Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Állandóan az öngyilkosság jár...

Állandóan az öngyilkosság jár a fejemben. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nemrég meghalt a testvérem , mert öngyilkos lett, családi hátterem is hozzá segített ehhez, pénztelenség stb.. És azóta nekem is az ögyilkosságon jár az eszem , nagyon sokat gondolok rá , néztem waeboldalakat amik erről szólnak meg ilyenek. Egy vizsgára készültem egész nyáron , és tudom hogyha nemjól sikerül a vizsga , akkor nagyon nagy szidás , verés , kiabálás, elítélés lesz az életemben. Nem tudom mit tegyek, sajnos nem merek erről senkinek sem beszélni , és pszihológushoz sem merek elmenni. Remélem kapok értelmes válaszokat. Előre is köszönöm.

2014. aug. 23. 14:59
 1/4 anonim ***** válasza:
hány éves vagy?
2014. aug. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
próbáld lekötni magad a tanulással, koncentrálj arra, biztos sikerülni fog a vizsga, ha ennyit készültél rá! egyébként szerintem menj el egy pszichológushoz, segítségre van szükséged, nincs mitől félned, ezt nem kell szégyellni!
2014. aug. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Napfonat ***** válasza:
100%

Sajnálom a testvéredet! Borzalmas lehet az érzés, hogy ő már nincs.

Akkor sem szabad az öngyilkosságra gondolnod, mert az a legnagyobb bűn amit elkövethetsz, és nincsen visszaút! Vagyis, ha sikeres kísérletet teszel, akkor vége. Ide már nem jöhetsz többé vissza.

Az élet nagy adomány, nagy kincs! Szerinted egy fos vizsga ér annyit, mint az élet? Szerinted, ha verést kapsz (? egy vizsgázóról még sohasem hallottam, hogy verést kapna ?), az semmiség!

Nem tudom, hogy hány éves lehetsz, de ha nem vagy még felnőtt korú, akkor én is azt javaslom, hogy amíg nem tudsz a szüleidtől elszakadni, addig tarts ki, és menj el pszichológushoz! A testvéred is mindn bizonnyal azt szeretné, hogy élj!!

2014. aug. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy ez történt. Próbálj lassan komédiákat nézni, főleg a régi magyar filmeket. Ezek tele vannak pozitívumokkal és rengeteg mondanivalóval is. Biztos nyugtató hatással lesznek rád, részben.

Ugyanakkor próbálj járni templomba, akármelyik régi magyar valláshoz, jót fog tenni és meg fogod érteni azt, hogy az életünk az ajándék és mennyire csodálatos ez a világunk.

Mindenképpen pozitív szellemi töltést adj magadnak. Tudom jól, hogy az állandó vizsgák is nagyon nehezek, de miután el fogod végezni, érezni fogod a hatását.

2014. aug. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!