Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ti megértitek az öngyilkosokat?

Ti megértitek az öngyilkosokat?

Figyelt kérdés
Egy,vagy több gyerek apját,anyját,aki végez magával,akár egész fiatalon is? Mennyiben sajnálatra méltó az illető a szemetekben? Mennyire hibás a környezete,családja,barátai?

2014. júl. 24. 21:17
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem aki öngyilkos akar lenni az gyáva. Menekül az élet elől, menekül a problémái elől, menekül mások elől. Nekem is volt egy ilyen korszakom, agyaltam a szikés akción, de lebeszéltem saját magamat ugyanezzel az elmélettel amit leírtam fent. Szerintem nincs megoldhatatlan probléma. Csak akarni kell megoldani, tenni kell a jobb életért.
2014. júl. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az öngyilkossághoz szerintem nem elegendő az adott körülmény (tehát a miért), hanem valamiféle hajlandóság is kell hozzá, tehát olyan személyiségnek kell lennie. Nem hinném hogy okolható a környezet vagy a család, mert mindig kell lennie kiútnak, csak az illető saját világában nem létezik kiút. Ez is a szuicid hajlam egy jellemzője.

Nem értem meg az öngyilkosokat, de valamilyen szinten az ő elhatározásuk is tiszteletben tartandó.

2014. júl. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Volt időszak, amikor végezni akartam magammal, így megértem. De bárki bármilyen helyzetből kitörhet pszichológiai segítséget és élhet teljes életet
2014. júl. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Közel a harminchoz,és túl pár megrázó és embertpróbáló fájdalmas időszakon úgy gondolom,nem megoldás eldobnod magadtól az életet.Volt depresszív periódusa az életemnek,volt,hogy felmerült bennem is a gondolat,ám az élet megtanított rá,hogy gyakorlatilag egyetlen értékem a saját életem.Minden nap ajándék,és ez nem csak közhely.Muszáj így szemlélned a dolgokat,csak így leszel erős és boldog.
2014. júl. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Csicsky ***** válasza:
100%

A legkülönbözőbb okok miatt lehet valaki öngyilkos. Van persze egy sor olyan helyzet, amelyikre azt mondjuk, hogy ebben a helyzetben én nem lettem volna, mert így, vagy úgy, de találtam volna kiutat.


Van aki azt mondja, hogy nincs megoldhatatlan probléma és lehet, hogy igaza is van, de ha valaki nem így látja és nincs aki erről meggyőzze, hogy mindig van megoldás, akkor ennek az embernek a számára ez ugyan olyan, mintha nem is lenne. Nehéz megmondani, hogy esetenkét ezek az emberek hogyan élik meg a problémájukat, hogyan látják. Egy kívülálló másképpen látja ezt. Én a magam részéről nem akarok elhamarkodottan ítélni felettük, mert ha valaki egyszerűen képtelen egy adott helyzetben valamerre elindulni, akkor nehéz tőle elvárni, hogy próbáljon meg kiutat találni, még ha lenne is.


Szerintem azért az esetek többségében meg lehetne akadályozni az öngyilkosságokat, ha valaki akadna, aki rávezetné őket a kiútra.

2014. júl. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
én megértem. főleg azokat akik nem valami temporális probléma miatt teszik, hanem mentális problémáktól való hosszas szenvedés után. Vannak helyzetek, mikor az illető maga is (és titokban a környezete is) úgy ítéli meg, hogy mindenkinek kevesebb baja lesz ha ő meghal. Van, hogy ez igaz van hogy nem. Mikor öngyilkosság történik, azt szeretjük csak az egyénen leverni és őt hibáztatni, holott ha pl. megnézzük a pszich. statisztikákat sok öngyilkos olyan családokból jött ahol egész gyermekkorában bántalmazták akár testileg lelkileg, vagy szexuális abúzus áldozata lett. nekik gyerekkoruk óta minden több erejükbe került és főleg ha senki se áll mellettük a felnőttkorban ez az erő hamar elfogy, nem beszélve arról, hogy teszem azt a gyerekkora miatt kialakult nála egy szociális fóbia és így sokkal kevesebb esélye van munkát találni, ez súlyosbítja a kört és puff vége. na de nem írok regényt már :D bocs
2014. júl. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan hogy menekül az élet elől problémák elől. A problémákat,, az EMBERI faj csinálja a többi embernek. Senki sem azért lesz öngyilkos mert szokott esni az eső meg a hó vagy szokott meleg lenni meg vihar is,, vagy mert vannak állatok a földön , meg virágok ez az élet természet senki sem ezekeért lesz öngyilkos, hanem legtöbben a túlzott önzőség, pénzvilágmiatt,, nincs pénzed le vagy sz@@va ... Nem tudsz olyan lenni mint hogy megfellej a másiknak megint le vagy sz@@va tehát az emberek taszítják a többi embert az öngyilkosságba.. NEm az élet...
2014. júl. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó teljesen jól látja.

Az öngyilkosok nagy %áért a társadalom a felelős,és a vadkapitalizmus,ami zajlik.

Durva belegondolni,hogy egészséges embernek azért kell meghalniuk,mert nincs egy halom nyomtatott papírkötegük(pénz).Pedig élelem mindenkinek jutna.

Remélem egyszer lesz egy utópista társadalom,ahol a kapitalizmust végleg eltörlik a követőikkel együtt.

2014. aug. 1. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!