Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért baj ha nem vagyok az az...

Miért baj ha nem vagyok az az átlag?

Figyelt kérdés
Kiskoromban vékony voltam. Óvodás koromba kezdtek feljönni a kilók pedig semmi mást nem csináltam mint azelőtt. Kórházról-kórházra jártunk és egy betegséget diagnosztizáltak. Most 14 éves vagyok. Fogyó kúrán, de már azt gondolom ha az ételre rá pillantok már is fel jön 2 kiló. Volt mikor már annyit koplaltam pluszban sportoltam hogy szédelegtem. Így fájdalom árán de 8-9 kiló lement június elejétől eddig. Még 20-at szeretnék a 170 cm magasságomhoz. Viszonylag arányosan oszlik el rajtam a súlyfelesleg, de az sem mindegy milyen ruhában vagyok. De depressziós pánikbetegségben szenvedek. Hetek óta pizsomákban a szobámba sorvadok, zokogva mert a általános éveim minden napjait megkeserítették mert nem voltam egy nádszál. Félek kimenni az utcára, félek az emberektől. Egyedül úgy érzem egy semmi vagyok. Öngyilkosságot is szerettem volna, volt mikor megláttam egy kést magam felé tartottam könnyektől ázva, de képtelen voltam megtenni. Egyszerűen nem is értem minek élek itt a világon. De. Szeretném tudni: Baj ha egy 14 éves lány molett/duci? Baj ha nem nádszál? Kövér nem vagyok, de azért van súlyfeleslegem.

2014. aug. 26. 23:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Dehogy baj! Ne mondj (írj) ilyen hülyeségeket. Mindannyian mások vagyunk, ráadásul te TESZEL is azért, hogy változtass magadon úgy, hogy tetsszél magadnak. Ez már önmagában nagyon dícséretes, hiszen rengeteg ember nem jut el arra a pontra, hogy akár csak elhatározza magát, nem hogy megvalósítsa...

Fejlődésben van a szervezeted, szükséged van az ételre, szóval ne merj nekem itt koplalni! Étkezz normálisan és mozogj.^^

A suli meg ne érdekeljen, a gyerekek kegyetlenek. Nincs olyan ember, akit ne piszkáltak volna sulis éveiben valami miatt.

De, 14 vagy, jön a középsuli, nem igaz?:D

Az már egy teljesen más világ. Várd csak ki. :)


Sok sikert!^^

2014. aug. 27. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Istenem! Majd elbőgtem magam! :') Köszönöm. Igen most lépek a 9. osztályba. (rettegek). Az arcommal semmi bajom, na azzal senkinek. Arra azt mondom (nem vagyok kicsit sem egoista) hogy egész szép. Egyedül az alakom irritál. Mert az újságok, hírek tele vannak modellekkel, a gyönyörű ruhákkal, az alakjukkal. Most éppen jojózok a kilókkal 20 kiló mínusz és végre embernek érezném magam. Próbálom a maradék lelket tartani magamban, és elfogadni magam. De ha tényleg nem baj ha nem vagyok nádszál akkor örülök nagyon. És köszönöm a kedves szavakat. :))
2014. aug. 27. 00:52
 3/16 anonim ***** válasza:

Nem akarok én itt vészmadár lenni, de nem látom olyan pozitívan a dolgot, mint az egyes. Annyiban mindenképp igazat adok neki, hogy az nagyon jó, hogy ilyen korán felismerted a problémádat saját magaddal, és hogy teszel is a változásért. Ez 14 évesen mindenképp elismerésre méltó. Az evéstől ne foszd meg magad, a lényeg, hogy több kalóriát égess el a sportolással, mint amennyit az evéssel beviszel.

Azzal viszont nem értek egyet, hogy ne foglalkozzon a közeggel, ahol van. Valahogy el kell fogadtatnia magát, beilleszkedni, mert ha mindig aközé az 1-2 ember közé fog tartozni, akit kiközösítenek és gúnyolnak, annak később még súlyosabb következményei lehetnek. Erről van tapasztalatom, plusz velem az apám is egész életemben azt éreztette, hogy egy értéktelen semmirekellő vagyok, ehhez jönnek a trágya gének, amik miatt fiúban 50 kiló körül mozgok vasággyal. Pedig már "picit" több vagyok, mint 14...meg is lett az eredménye, így lettem egy aszociális, pánikbeteg, egyre inkább depressziós srác, akinek köze nem volt még az ellenkező nemhez. Hát nem egy kellemes érzés, senkinek nem kívánom...


Ja és kiscsaj, ha a szüleid vagy bárki azzal nyugtatna, hogy idővel könnyebb lesz, mind a tanulás, mind maga az élet, ne higgy nekik véletlenül se. Egyre csak nehezebb lesz, minden évvel, és vissza fogod sírni a gyerek éveket. A gyerekek még őszinték, most még "csak" csúfolnak, később kihasználnak majd és a hátad mögött csúfolnak majd. De drukkolok neked, hogy ne éld át, amit én, a tanácsom, hogy semmiképp ne fordulj magadba. Sok sikert!

2014. aug. 27. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Olvasva a te problèmàdat az enyém elenyészik melette. De valamelyest egy cipőben jàrunk a pànikbetegség terén. Ilyen a sors...megtanultam. És köszönöm neked is. Próbàlom nem fel adni de néha màr a fölsnek rogyok mert úgy érzem nincs remény...
2014. aug. 27. 02:39
 5/16 A kérdező kommentje:
Elnézést: *földnek. Próbàltam a suliban megvédeni magam de széthúlottam az évek folyamàn...rémàlmaim pedig fokozódnak...
2014. aug. 27. 02:41
 6/16 anonim ***** válasza:

elmondom neked ha találsz magad mellé egy ölelkezős partnert lehet le se tudod magadról vakarni :P mivel a telt lányokat jobb ölelgetni :) és a mosolyukban van valami plusz ami a vékony lányokéban nincs meg...nem tudom mi...de a telt lányok őszinte mosolya szerintem a legszebb :) te még változtatni akarsz a testeden, de idővel fogadd el a végeredményt, szeresd meg magad akár vékony akár szép telt alakod lesz! mert ha elfogadod és szereted magad, a kisugárzásod is ilyen és tudsz őszintén mosolyogni, mellé meg vannak a fontos belső értékek akkor hidd el sokan meglátják benned az értékes lányt :)


ja és mellé tenném, sokaknak nem jönnek be a nádszál csajok...külsőre nekem pl a teltebb alak jön be, de a belső a döntő...barátságban meg az ápoltság ami külsőleg fontos...szó szerint A-tól Z-ig voltak emberek a baráti körömben, volt pici alacsony telt lány és nagyon magas vékony fiú (nem a gyakoris magas vékony) :D


21F

2014. aug. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 hunbula ***** válasza:

Mindenkit piszkálnak, kit ezért, kit azért... Ne foglalkozz vele!

"Na akarj úgy kinézni, mint a lány a magazinban. Ő maga sem úgy néz ki, ahogy a magazinban kinéz"

Azzal foglalkozz, hogy boldog légy, és olyan dolgokat csinálj, amiket szeretsz. Teljesen mindegy, hogy hogy nézel ki, ugyanis ez nem kívülről jön. Látom én a gyönyörűszép barátnőimet is boldogtalannak, egyedül (és ők már nem is tizen meg huszon évesek...), mellette az átlagos, molett barátnők, boldogan, szerető házasságban, sugárzanak...

Tanuld meg szeretni és elfogadni önmagad, mert ha te rendben vagy magaddal, senki semmivel meg nem tud majd bántani.

2014. aug. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti: Köszönöm. És bizakodok hogy más is így vélekedik ebben az életben.

Utolsó: Az igazság az, hogy mikor nem csúfoltak meg voltam magammal elégedve. Azaz nem foglalkoztam, bőgtem, vertem a földet. Hanem nevettem, barátkoztam, örültem az életnek. A csúfolódások miatt teljesen összeomlottam lélekben. Így már azt gondolom nincs mit keresnem ezen a világon. Sokan a körülöttem lévőkből is megmondták nem kövér vagyok, csak duci. Ami nagy különbség. De én akkor is szeretnék átlagba süllyedni, hogy ne tűnjek ki. Az a baj hogy a genetikám is közbe játszik, hiszen a nagypapám, a másik nagymamám, anyám, és apám sem vékony. Így örököltem. Erről részben nem én tehetek. De változtatok! De az a gond hol fel jönnek a pluszok hol le, és így megakadtam egy gödörben...

2014. aug. 27. 12:58
 9/16 anonim válasza:
Büszke vagyok rád, hogy szeretnél változtatni magadon! Ez egy nagyon jó dolog, őszintén remélem sikerülni fog. :) maradj erős!
2014. aug. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Én is remélem. De azt is remélem hogy nem csak a vékonyakat nevezik "embernek"...:)
2014. aug. 27. 13:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!