Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Bajban vagyok, valaki?

Bajban vagyok, valaki?

Figyelt kérdés
Segitseget kerek! 3eve elvesztettem potmamamat. Akkor nem igazán fogtam fel, gyerek voltam. De az utana következő években megjártam a poklot. Depressziós lettem sot meg vagyok. Teljesen kivoltam senki nem ertett meg. A családomnak elmondtam de nem értették meg. Nem fogtak fel hogy mekorra a fájdalmam. Az öngyilkosság is megfordult a fejemben de nem tudnék fájdalmat okozni a családomnak. Volt mikor megvagtam magam hogy nagyobb kárt ne tegyek magamban. Tudom nem megoldas. Most itt ragadtam ebbe az állapotban. Nem gyaszoltam nem tudtam elengedni. Belehaltam lelkileg a fájdalomba. Most minden nap megkonnyezem. Van hogy órákig sírok. A legrosszabb hogy nem tudom elengeni. Probaltam felejteni alkohollal nem ment, menekultem a múltam elol az se volt megoldas. Egyszerűen már olyan szinten gyenge vagyok hogy nem tudok mit csinálni. Depressziós vagyok és mélységesen szomorú. Annyira szerettem hogy most nem tudok tovább lépni mert nekem csak az emlékeim maradtak. Félek hogy ez a dolog csak rosszabb lesz, mivel 3 év alatt se lett könnyebb Sőt meg nehezebb lett. Nem tudok mit csinálni, nem tudok mosolyogni. Felek a jövőtől, mi lesz ha meg valakit elveszitek? Abba tényleg belefogok halni. Kerek Mindenkit aki hasonlót érez vagy gyászol az irja le hogyan dolgozta fel! Nagy segitseg lenne szamomra!

2014. aug. 29. 21:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Fordulj szakemberhez, hátha segít. :) Az nem csak a bolondoknak való...
2014. aug. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 gömbicica ***** válasza:

3 év az tényleg hosszu idő!!!!

valami enyhe gyógyszert időlegesen azért bepróbálkoznék.

vagy nyugtató teát mondjuk.

A számodra kedves ember elvesztése felett érzett fájdalmad egyébként természetes. Emberből vagyunk, érzünk. Ez igy van jól.

Ha van időd, és nyugodtan le tudsz ülni magadba lenni, beszélgess el a pótmamáddal, köszönd meg neki mindazt, amiért szeretted, és kérj Tőle bocsánatot, ha netán megbántottad valamivel, TE is bocsásd meg Neki, ha netán valamivel megbántott és Neked rosszl esett.

Müködnek ezek a dolgok!!!! Tapasztalat. Én Anyukámat bő 1 év alatt tudtam elengedni. Egy óriási bőgés után (tényleg óriási volt, taknyom -nyálam egybefolyt hosszu percekig :( - megnyugodott a lelkem.

Remélem valamit segitettem.

Ezt magadban kell elintézni. Az orvos helyett ha van jó barátod, rokonod, azzal is beszélgethetsz. Ha nincs senkid, akkor akár itt is irhatod, vagy végső esetben keress fel szakembert.

De mgyjegyzem, egy jó beszélgetés számodra szimpatikus ismerőssel lehet, hogy többet ad, mint egy idegen előtt kiteregetni az életed szomoruságát.

2014. aug. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha szeretett téged, már pedig miért ne szeretett volna, szerinted azt szeretné, hogy ne legyen boldog életed?

Sajnos ez bárkivel megtörténik. Ha hagyod, hogy eluralkodjon rajtad, egyre rosszabb lesz.

Erősnek kell lenned, ha másért nem, akkor a pótmamádért. Ez persze nem könnyű.

Foglald el magad. Keress barátokat. Olvass, hallgass zenét. Járj el sétálni. Ezek mellett pedig idézd fel a szép emlékeket. Ezek a tieid maradnak.

2014. aug. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Pont ezt teszem. Sétálok,sportolok (igen komolyan),olvasok teljesen lefoglalom magam de mindig ott a gondolat a fejemben hogy végleg Elment. A szép emlékek is szomorúvá tudnak tenni mivel tudom hogy nem történik meg többet....
2014. aug. 29. 22:03
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Sajnálom a veszteségedet! Ha szeretnél, írhatsz privátban, hátha tudok segíteni. Én is hasonlóan érzem magam, így megértelek.

3 év tényleg hosszú idő. Én a Barátnőmet 4 évig gyászoltam, de jobb lett már, már elviselem, szóval biztatlak, hogy idővel enyhül majd a fájdalom, de igaz, hogy nekem szakember is segített. Neked is kellene szerintem. Én szívesen megpróbálok segíteni, de a szakember tényleg ért hozzá, hogyan lehet enyhíteni a fájdalmadon tartósan.

2014. aug. 30. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 gömbicica ***** válasza:

szia. facen olvastam az alábbi gondolatokat.

""Képzeld el, hogy e pillanatban egy angyal ül melletted...

Csend van...

Maradj nyugodt...

Gondolataidban gyűjtsd össze minden gondod...

Minden, ami nyomaszt, minden, ami boldogtalanná tesz, ami gátol; gondok, bánat, betegség...

A kilátástalanság, a kudarc, a rossz döntések előtti félelem...

Összpontosíts minden rosszra, ami benned van...

S képzeld el, hogy mindezt átnyújtod az angyalnak.

Vedd a kezedbe, rakd egy képzeletbeli táskába, s nyújtsd át annak,

aki megszabadít e sok bajtól.

S most gondolj arra, amit szeretnél:

az elérhetetlennek tűnő vágyaidra,

vagy hívd elő a megtörtént szép emlékeket...

...a boldogságot, örömet, barátságot, nyugalmat, szeretetet...

Szorítsd az összes szépet a tenyeredbe...

Őrizd meg magadnak, s köszönd meg, hogy részese lehettél e pillanatoknak...

Légy hálás minden maradó jóért, s eltűnő rosszért.

Lélegezz mélyeket! Számolj háromig!

És most...

Képzeld el, hogy az angyalka meghallgatta kéréseid...

Vigyázzanak rád az angyalok!

MA, HOLNAP, MINDÖRÖKKÉ!!! "


HASZNOS GONDOLATOK!!! PRÓBÁLD KI!!!!! MÜKÖDNI FOG!!! HA NETÁN ELBŐGÖD MAGAD UGY ISTENESEN, AZ NEM BAJ!!!!

Hagyd, had jöjjenek a könnyeid. Meg fogsz könnyebbülni)

2014. aug. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Iskolatársak, munkatársak nincsenek melletted? Család többi tagja? Rokonok? Ismerősök, barátok esetleg plátói szerelem - ha volt az életedben?
2014. aug. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek! Nagyon nehéz de ti így ismeretlenül segítettetek rajtam. Igazán hálás vagyok!

Amúgy 17 éves vagyok. Barátok sajnos nem értik meg mert ők még nem éltek át ilyesmit. A család meg nem foglalkozik vele,nem értem miért...

Így ezzel egyedül maradtam.

2014. aug. 30. 21:25
 9/9 anonim válasza:

Először is őszinte részvétem!

Én is veszítettem már el egy nagyon fontos családtagom.

én ezt az időt úgy vészeltem át hogy bármit ami az övé volt legyen akár egy kendő..bármi azzal aludtam kitettem a szobámba emléknek. és nagyon sokáig sírtam én is!

az alkohol nem megoldás! ne aggódj túl fogod vészelni ezt a nehéz időt addig is legyél sokat barátaiddal,sportolj,menjetek el közösen valahova..próbálj kicsit kikapcsolódni!

2015. febr. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!