Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tennétek egy 22 éves lány...

Mit tennétek egy 22 éves lány helyébe akinek elege van mindenből és kezd belefásulni a mostani helyzetébe?

Figyelt kérdés
Tavaly nyáron végzett a sulival és szerzett egy csecsemő és kisgyermeknevelői szakmát amivel azóta se tudott elhelyezkedni. Akkir nyárin nagy reményekkel állt a munkakereséshez de amikor mindenhonnan elutasították ősztől már nem is keresett annyira állásokat. Egyszerűen elkeseredett h szeptembertől nem tud dolgozni és megijedt h nem lesz mit csinálnia. Aztán kezdett belenyugodni a semmittevésbe az otthon ülésbe de később érezte h ideje lenne valamerre elindulni. Nivemberben a munkaügyi központ közfoglalkoztatás keretében mindenhova kiközvetítette végül majdnem dolgozhatott vna kórházban. Nagyon örült neki mégha minimálbért is fizettek vna és határozott idejű lett vna. Azonban hirtelen egy súlyos betegség érte munkakezdés előtt egy nappal így nem tudta vállalni. Azóta sincs munkája de nem is nagyon próbálkozik a sok kudarc miatt és már abban sem biztos h neki való ez a szakma. Fél bármilyen munkát elvállalni mégha nem is a szakmájához illene mert lehet nem lenne rá alkalmas. Soha nem dolgozott még nyári munkán sem. Viszont egyre jobban szüksége lenne pénzre és érzi h így egy év után kezdeni kellene magával vmit. A családja sem nézi jó szemmel h egyedül ő ül itthon. Mit tegyen ha szeretne végre ő is elérni vmit az életben?
2014. aug. 31. 22:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én 20 évesen végeztem a sulival, kb fél évet dolgoztam feketén rögtön suli után, és bő 1évig itthon voltam.

Végül bekerültem egy multihoz, nem szakmámba vágó de jó meló, és a pénz pedig kell a konditeremből adódó költségekhez, így állok hozzá.


Nem muszáj szakmába vágó munkát keresned, pultos is lehetsz ha eltudod adni magad, és értesz a pénzhez.

2014. aug. 31. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%

Miért írsz magadról egyes szám harmadik személyben?


Én tovább próbálkoznék, kitartóan. És nemcsak ebben a szakmában, hanem bármelyikben, ahova felvennének.

2014. aug. 31. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

Hát ennek a "lánynak" tovább kellene probálkoznia mert feladni

a legkönnyebb ezt mindenki tudja. Szoval egyszerüen menni

kell tovább mindenkit érnek kudarcok de nem szabad le álni

mert azzal csak saját magával cseszik ki. Ez a "lány" :))

2014. aug. 31. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 intrepid ***** válasza:
Én nem nagyon vagyok híve annak, hogy családi, baráti protekcióval benyomni valakit egy munkahelyre, de ez most tipikusan az a helyzet, hogy kérd, és fogadd el a segítséget.
2014. aug. 31. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az a 22 éves lány szedje össze magát és próbálja felidézni magában a suli végzés utáni nagy reménykedést és újult erővel álljon neki munkát keresni.


22/F aki valami hasonló helyzetben is volt.

2014. aug. 31. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én tényleg nem értem. Nekem nincs sem csecsemő, sem kisgyermeknevelői szakmám, sőt még szakképzett ápolónő sem vagyok. Mégis felvettek a László kórházba segéd ápolónak.

A leírásból én úgy érzem, hogy nem nagyon próbálkozol. Ha nagyon akarnál dolgozni már dolgoznál.

2014. aug. 31. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Miért nem csinálsz egy ilyen "magánóvoda" félét? Amúgy is alig van óvodai férőhely, sokan örülnének neki. Ez így munkatapasztalat híján(de még azzal is) elég nagy vállalkozás(nem az anyagi részére gondolok, az kb. átlagos lehet szerintem), de én a helyedben utánanéznék.


Vagy szervezhetnél táborokat vagy délutáni foglalkozásokat. Pl. ha tudsz angolul, akkor angolnyelvű napközi, vagy valamilyen készségfejlesztő foglalkozás.


Szerintem sok minden rejlik a szakmádban. A javaslatok persze nem "egyemberesek", kell hozzá partner. Nameg kitartás is, de nem feltétlenül kell gondolkozni beosztotti pozícióban. Nézz utána még egyéb hasonló lehetőségeknek, én abszolút nem vagyok kompetens a témában, csak azokat írtam, amik hirtelen az eszembe jutottak.

2014. aug. 31. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én a helyedben megpróbálkoznék külföldön állást találni.


[link]


Nézz körül.

2014. szept. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A csecsemő és kisgyermeknevelő nem EÜ szakma. Ezért nem próbálkozott később kórházban (gondolom). Egyébként segédápolónak tényleg mindenkit felvesznek.
2014. szept. 1. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

forrásoktól függ. ha szülők támogatják, külföld.


ha nem, akkor más munka kell, de mivel önmagával is vannak problémái, addig nem fog sikerülni az sem ha nm kezd bele komolyan a munkakeresésbe.


betegségtől is függ. halálos? hosszútávú?

2014. szept. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!