Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Új helyre költözés?

Új helyre költözés?

Figyelt kérdés
Most költöztünk a családommal faluról városba, egy nagyon hangos helyre a városon belül. Viszonylag jól tudok aludni, de nagyon rosszul érzem magam. Egyszerűen nem tudok tanulni vagy koncentrálni. Kezdek kissé depressziós lenni, nagyon hiányzik a régi ház.
2014. nov. 4. 21:11
 1/5 A kérdező kommentje:
A kérdésem az, hogy ti hogy kezeltétek a költözéseket. Könnyen megszoktátok? El fog múlni ez az érzés?
2014. nov. 4. 21:12
 2/5 anonim válasza:

Szia! Magát az új helyet is meg fogod szokni idővel. Próbáld meg kiélvezni az előnyeit: új lehetőségek, például kipróbálhatsz egy új sportot, új ismerősöket szerezhetsz...lásd a lehetőségeket!


Én is hasonló problémával küzdök,de igyekszem időt adni magamnak. Nyáron költöztünk egy teljesen új városba, és kezdek nagyon magányos lenni. Sajnos a munkámat is egyedül végzem, így a nap nagy részét egyedül töltöm. Igyekszem ismerkedni, új sportot találni magamnak. De néha nagyon tudnak hiányozni a barátnős kávézások! Remélem azért hamarosan itt is kialakulnak új kapcsolataim. Ti mikor költöztetek? És melyik városba?

2014. nov. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ez nem a Te döntésed és ezért nem fogadod el, mert valamilyen okból ezt rád erőltették. Ha ez így van, akkor eltarthat sok évig is. Ha a Te döntésed, akkor meg jó motivációd lehetett és az fog átsegíteni. Kitartást kívánok.
2014. nov. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

2. Szia! Köszi a választ, próbálok én is így tekinteni erre az egészre de nagyon nehéz. Egy hete Sárvárra.

3. Sajnos nem saját akaratból. Szívesen maradtam volna, de így adódott,szülők miatt.

2014. nov. 5. 20:22
 5/5 anonim ***** válasza:
Amikor fiatalként vidékről a városba és egy panellakásba költöztem, akkor nagyon nehezen szoktam meg.A falakon áthallatszott minden:sokszor felébredtem amikor a vécét lehúzták,feljöttek a lépcsőn,zongorázott valaki alattunk,gyerek dobogást és azt,hogy nem köszönt vissza senki.Mára idősebbek lévén városból vidékre kötöztünk (segíteni akartunk a gyerekeinknek)és nem tudjuk a vidéki kultúrát megszokni és azt sem,hogy a boltok bezárnak ha nem vásárolunk időben.Összegezném:ha a városi ember utálja a másikat akkor kikerüli,de nem rúg bele a másikba!A vidéki ember mindent tudni akar a másikról (a posta,önkormányzat,közért állandóan kíváncsiskodnak, szomszédaink állandóan leskelődnek,figyelik a kameráink állását és azt, hova akarjuk tenni?)és a többsége rendkívüli módon irigy valamint tudatos károkozó amit mérhetetlen kitartással űz!
2014. nov. 6. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!