Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit kezdjek a téli depresszióm...

Mit kezdjek a téli depressziómmal?

Figyelt kérdés
Tulajdonképpen egész évben megvan ez a dolog, de ha szép az idő az segít rajta egy kicsit. Rettegek a gondolattól is, hogy még 3 hónap tél, sötétség, hideg, rosszidő áll előttem. Élni nincs kedvem, állandóan sírni tudnék, szörnyen érzem magam. Járok pszichológushoz szóval ezt ne mondjátok, valami gyakorlatias tanácsot szeretnék, ha lehetséges.

2014. nov. 12. 19:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
Járj szoláriumba.
2014. nov. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Tudod erre valami használhato tanácsot csak az tud adni aki TÉGED!!!!!! ismer viszonylag alaposan. Ezek nem mi vagyunk.
2014. nov. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
64%
Reménykedj abban, hogy legalább a hó fog esni idén, nem lesz tényleg az az egyhangú, monoton, semmilyen tél, mint tavaly :) próbálj másból energiát gyűjteni, felfedezni a szépségét az egész időszaknak, a dekorációt, amivel hamarosan elárasztják a bevásárlóközpontokat, a kivilágításokat, magukat az ünnepeket, hamar elmegy ez a három hónap, csak legalább egy kicsit lásd meg a tél szépségét.
2014. nov. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Nekem bevált a torna. Fogom a tabletem vagy laptopom, oda rakom,ahol egyedül vagyok, senki nem zavar, felveszek csini aerobikos edzőruhát,amiben jól érzem magam, vagy ha ilyen nincs, akkor színes valami ruhát,ami jó tornára, vagy táncolni, és elindítok videót, amire edzeni lehet. Vagy pörgős aerobik, ami nagyon kemény és koncentrálni kell, így elvonja a figyelmed, ők is színes ruhákban vannak, és tök vicces, ha kell priviben leírom a linket, szóval én nagyon jól érzem magam közben, vagy a másik az zumba videó,ami szintén vidám, mediterrán hangulatot áraszt a tél közepén is. Olyan torna videó praktikus, aminek a zenéje számodra szeretetet ébreszt benned, vagy szép gondolatokat, tehát pl. egy 10 évvel ezelőtti torna videó a nosztalgikus zenéi miatt lenne jó, mert akkor még kevesebb gondunk volt, és végig azok a szép idők járnának a fejedben, miközben jót edzel.

Vagy ha nyaraltál valahol, keress a neten arra az országra jellemző torna videót, mert abban lehet mondjuk izgi spanyol zene szól, vagy valami mediterrán. Salsa videók is nagyon jók a léleknek pl.


Én is hasonló problémával küzdöttem- de nekem bevált.

Egy téli napom úgy néz ki, hogy reggel felkelek, relaxáló nyugtató zenére készülődöm, leginkább színesebb ruhákba öltözöm, ami a kedvencem, pl. sötét ciklámen, pink, magenta, sötétkékkel, szürkével, tehát a fekete TILOS, amiben azért nőnek is érzem magam, de nem annyira nyárias, de mégis nem néznek hülyének benne télen, aztán ugye munkahely vagy suli, az mindekinek más, otthon pedig amíg világos van, az utolsó percig kint kell lenni a szabadban, kertészkedni, egy ideig sok tennivaló van még ősszel, aztán ha nincs, akkor sétálgatni, túrázni, vásárolni, lényeg, hogy szabadban legyél, ne épületben, és lényeg, hogy mozogjál valamerre. Aztán ahogy sötétedik lehet bemenni és tornázni, egy teljes órán át. Csinálhatsz fél óra zumbát, fél óra erotikus aerobikot, vagy helyette fél óra tánc oktató aerobikot, szóval kombináld, hogy ne legyen unalmas. Este fél 8-8-ig semmi bajod nem lesz, jól tudsz még aludni.

Aztán kell 20 perc fél óra, mire hajat mosol, kipihened magad, tusolsz, kimosod az edzőcuccot, és akkor már gyorsan eltelik az idő, tudsz egy kicsit még olvasni vagy sütni.Majd alvás.

A könyv olvasás azért jó, mert eltereli a gondolatokat, a sütés azért jó, mert nem főzés, tehát nincs munka jellege, hanem ilyen szabadidő eltöltés jellege van, illatos, finom, kényeztető számunkra, vagy ha másnak sütöd, akkor gondoskodás jellege van,ami jó a lelkünknek.

Remélem érted mire gondolok ezzel az egésszel, tehát mindenképp olyat kell tenni,ami kizökkent a napi rutinból, amitől vidámabb leszel, ami eltereli a gondolatokat.

Sajnos az ilyen sál kötés, újság olvasás, internet, film nem elég jók, mert csak szellemileg dolgozol. A lényeg, hogy mozogj, testmozgás legyen benne, mert annak plusz jótékony hatásai vannak.


Ha van kedvenc fitness termed , járj oda, de télen utálatos a közlekedés és a sok ruha, meg csizma, ezer meleg ruha, ugyanannyi idő megy el öltözéssel és odajutással, hazaérkezéssel, mint maga az edzés. Rá fogsz unni. Egyszerűbb otthon. Én a saját szobámban edzek pl.


Eddig mivel próbálkoztál?

2014. nov. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2014. nov. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Kerdező Megkerdezhetem hány eves vagy?

Amugy ideges es beszologatós tipusu lany vagy?

2014. nov. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Érdemes olyan dolgokat is csinálni,amiket még sosem csináltál. Hogy új gondolatokat ébresszen benned, illetve, hogy új pozitív élmények töltsék meg a lelked.

ha nem voltál még a város melletti kilátóban, menj fel este a barátokkal, gyönyörű a kilátás, ha még nem készítettél cupcake muffint,akkor itt az ideje, nagyon szuper időtöltés, vagy vegyél egy nagyon szexi fehérneműt,amilyenre régóta vágysz, ha diák vagy, diák jeggyel csomó helyre elutazhatsz, fél napokra kiránduni, érdemes a Balaton környékére, vagy Nyugat-Magyarországra, mert arra pozitívabb az életszemlélet, menj kalandparkba, aquaparkba, az úszás kimondottan jó, az, hogy valami , a víz körülöleli a testünket, az pozitív a léleknek, menj állatkertbe, növénykertbe, főzz puncsot, süss epres tortát, az eper mindig a nyarat idézi, menj masszázsra. A masszázs varázsos környezetben történik, és szeretve érzed magad. Fontos!

2014. nov. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

1. Nem akarom tönkretenni a bőröm. Szeretem, hogy fehér.

2. Rohadtul nehezen barátkozom. A családom meg nem tud semmi használhatót, ismerik a problémám, de ők sem tudják mit kezdjek vele.

3. Rühellem az ünnepeket. Gyerekkorban sem szerettem őket. És utálom, hogy folyton fázom.

4. Kedves, hogy ennyit írtál :) Lehet reggel megint elolvasom, hátha megjön valamihez a kedvem, mert most valahogy ez a meghalni sincs kedvem hangulatom van..

5. 18 éves vagyok.

6. Nem. Az a típusú lány vagyok, aki annyira meg akar felelni másoknak, hogy abba fogok belebolondulni. Egyébként kifejezetten kedvesnek mondanám magam. Nem tennék olyat mással, amit nem szeretném, hogy velem tegyenek. Miért? Ezt szűrted le a kérdésből?

7. Na majd ezt is holnap reggelre hagyom :)

2014. nov. 12. 20:28
 9/18 anonim ***** válasza:
50%
4., 7. vagyok, nekem is ilyen idős koromban ilyesmi problémám volt, sajnos ez ennek a kornak a hátránya.Amint túléled ezt az időszakot, minden jobb lesz. Tudom, túl sok mindennek és sok mindenkinek kell megfelelned, sok a stressz, sok dolgot megvalósítanál, hogy tovább lépjen az életed, de vagy idő nincs, vagy pénz nincs, vagy lelki támogatás nincs, vagy nem lehet csak úgy környezetet váltani és pl. külföldre költözni jobb élet reményében. Nekem az új város, új iskola/munkahely, új barátok és új sport jelentette a kitörést a depresszióból.
2014. nov. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 *Nekomimi* ***** válasza:
Én ilyenkor naponta bedobok 1 vagy 2 darab 0.25-ös Ksalolt és huss depi. :D
2014. nov. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!