Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ez lehet a magánytól és az...

Ez lehet a magánytól és az ingerszegény életmódtól?

Figyelt kérdés

Otthon ülök egész nap,nem csinálok semmit. De amikor melóztam vagy tanultam, akkor sem sikerült kapcsolatokat kialakítanom, mert nem olyan emberek vettek körül.

Az a problémám, hogy nagyon sokat agyalok azon,hogy hogyan szerezhetnék barátokat és mindig az ismerőseimre irigykedem és szorongok, hogy nekem is mindenképpen olyan helyzetekbe kell kerülnöm, mint ők, hogy legyenek barátaim, hogy boldog legyek. (nyilván ezek a helyzetek nem megoldhatóak sokszor). A saját életemet pedig nem tudom elfogadni. Ha valahogyan sikerülne megértő,befogadó baráti közegbe kerülnöm,megszűnne ez az állandó irigykedés és szorongás? Akkor már nem akarnám feltétlenül más életét élni?

Egyébként a helyemet sem nagyon találom az életben. Csak azt nem tudom,hogy azért nem, mert nincsenek barátaim,vagy azért nincsenek barátaim,mert nem találom a helyemet?:D És nem vagyok már tini (hál istennek.)

Valaki már tapasztalt ilyet?

Igazából itt az okokra vagyok kíváncsi. Abból már következne a megoldás.

23N


2015. jan. 28. 14:28
1 2
 1/13 anonim válasza:

Azt tanácsolnám, hogy mindenképpen fogj valami új dologba! Keress munkát, esetleg járj valami tanfolyamra, képzésre, akár munkaügyön keresztül is, ha nincs rá más módod...keress hobbit, olyan közösség része kéne hogy legyél, akinek van egy speciális érdeklődése, és ami persze megegyezik a te érdeklődéseddel is. Így könnyebben találnál barátokat. Pl. Ha táncolni szeretsz járj Zumbázni, ha állatbarát vagy, csatlakozz az állatvédőkhöz, stb... Járj el valahová mindenképpen, mert az ingerszegény életmód, amiben most élsz sajnos nem segíti elő, hogy barátokat találj!

Mindegy, hogy miért nincsenek barátaid...a lényeg, hogy változtass!Még lehetnek barátaid!

2015. jan. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Van hobbim, de oda csak heti egyszer járok. És annyi hogy odamegyek, ott vagyok 1 órát és hazajövök,ennyi. :(
2015. jan. 28. 14:58
 3/13 anonim ***** válasza:

Közösségbe kellene járnod. Annál nincs rosszabb mint otthon savanyodni! Fel a fejjel:)

40/f

2015. jan. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szerintem azért nincsenek barátaid, mert nem találod a helyed. Ha van egy dolog, ami érdekel, akkor lesz egy-két barát is. Mellesleg, az a divatos stílus, hogy ezer emberrel veszi körül magát valaki, az személyiség függő is -meg lehet bizonytalanság is. Ugyanis az ilyen "social butterfly"-tipusú emberek egy perccel sem boldogabbak, mint azok, akiknek van 1-2 jó barátjuk és kész. Belőled indul ki a jó és a rossz. Persze, nehéz manapság normális embernek megmaradni, célokkal. Mondjuk, én vállalom, hogy kevés-emberes vagyok -ezt hangoztatni is szoktam. Semmi nem ingerel jobban, mint a buta nőci csevegés, pedig én is nő vagyok. Én a férfiak társaságát jobban kedvelem, illetve, a vagányabb nőkét, kevesekét. Szóval, találj egy hobbit, munkát, tanfolyamot!
2015. jan. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Régen volt társaságom, amiben nagyon jól éreztem magam. És nem volt elég az 1 szem barátnő, akivel mindig voltam,ha ott volt a lehetőség, hogy a nagyobb társaságban legyek, utáltam elhúzódni kettesben csevegni. Szeretem az embereket, emberekkel is dolgoztam és ilyen szakmát is tanultam. Tehát nekem egy kín, ha nincs ki körülvegyen. 1-2 barátnőm most is van, de velük csak interneten tudom tartani a kapcsolatot.

Hát jó,megpróbálom kicsit kirobbantani magamat ebből a szituból...hátha sikerül.

2015. jan. 28. 15:44
 6/13 anonim ***** válasza:
Miért nem dolgozol?
2015. jan. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Mert csak diákmunka volt. Most keresek munkát...:/
2015. jan. 28. 16:45
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Jó unalmas alak lehetsz
2015. jan. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 opened paradise ***** válasza:

Hobbi,tanfolyam,új munka esetleg segíthetnének.

Vagy még egy kapcsolat szokta tudni ezt feledtetni,de azt meg sokszor még nehezebb kialakítani.

2015. jan. 29. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ne félj, ha beállsz melózni, a munkahelyi kollektíva majd helyretesz.
2015. jan. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!