Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan s mivel oldhatnám fel...

Hogyan s mivel oldhatnám fel magamban a felgyülemlett indulataimat?

Figyelt kérdés

Èvek óta próbálok megoldást találni rá, de mindeddig csak kudarc èrt. Pszichológushoz nem merek fordulni, mert eddig negatív tapasztalatokat szereztem a nevelèsi tanácsadóban, ès tudom, hogy nem kevès munkával jár az eredmènyes terápia. Kifogás ide vagy oda, tanulás miatt nem tudok időt szakítani rá. Valójában rettegek tőle, hogy továbbküldene egy gyermekpszichiátriai intèzmènybe, ahova dühkitörèsek miatt az általanos iskolai igazgatónőm ajánlott. Akkor nem mentem el, remèlvèn, hogy kordában tudom tartani a heves èrzelmeimet. Ennek már több, mint fèl ève. Azóta is èrzem, folyamatosan szorongok. Mit tegyek? Mi hozna eredmènyes ès hosszan tartó megoldást számomra?

15/L



2015. febr. 11. 19:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Olvastam a problémádat, és határozottan állítom, hogy a sportban fogod megtalálni a gondjaidra a választ. Rövid időn belül megoldódnak, és elmúlnak.
2015. febr. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%

szerintem az mindenképpen segítene, hogyha van olyan valakid, családtag, barát, akiben megbízol és akinek el tudod mondani a gondjaid. ha csak jól kibeszéled magad vagy együtt szapuljátok azt, aki idegessé tesz vagy akármi, az nagyon sokat segítene. nem tudom, konkrétan milyen okok vezettek oda, hogy szorongsz és elfojtasz, de az első lépés ezek feloldásában az szerintem az, hogy megosztod valakivel.

ezenkívül a sport is tényleg hasznos lehet. például én ha ideges vagy mérges vagyok akkor elmegyek futni, valami jó dühös zenét hallgatok közben, és az is tud segíteni.

remélem,hogy egy kicsit hasznos volt a válaszom, és nagyon sok sikert neked!

2015. febr. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
78%
a pszichológus nagyon más, mint a nevelési tanácsadó. szerintem megérne egy próbát.
2015. febr. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Kickbox jó lenne neked vagy egy szalmazsák amin le tudnád vezetni a feszkót
2015. febr. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 zedesz válasza:

Csatlakozom az előttem szólókhoz. A testmozgás bármilyen formája segít, hogy jól érezd magam, mert az életenergiádat visszaadja. Ja és ne gondold, hogy ha dühkitöréseid vannak, akkor a küzdősport lehet az igazi, elképzelhető, hogy neked éppen egy jóga vagy mondjuk valamilyen tánc segítene. Ahol nem mellesleg jó fej emberekkel lehet megismerkedni.

A mozgás mellett nekem még a zene volt mindig nagy segítség, bármilyen problémám is volt. Minden élethelyzethez és hangulathoz megvan a megfelelő zene, ami kirángat a kátyúból és reményt kelt benned. Ma már interneten szinte minden zenét megtalálsz. Kezdj el kutatni youtube-on, biztos hogy fogsz olyat találni, ami segít.

Kitartás!

2015. febr. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen-igen, én is elsősorban a sportot és a zenehallgatást ajánlom.
2015. febr. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, s bíztatásokat, igyekszem megfogadni a sporttal ès a zenèvel kapcsolatos tanácsokat. Ahogy beköszönt a tavasz kerèkpárral fogok iskolába járni, egy ideje pedig bokszzsákra gyűjtök. Bízom benne, hogy kezdetnek megfelelő lesz.
2015. febr. 14. 02:03
 8/10 anonim válasza:
Ha esetleg van valami affinitásod a zenéléshez, meg szereted is a műfajt, vegyél egy alap elektromos gitárt, és csatlakozz egy tényleg kezdő kordbéli metál, rock vagy punk zenekarhoz. Ha van valami énekhangod, még hangszer se kell. Nekem annó óriási lökést adott az önkeresésben, amikor megismertem a gimiben néhány naggggyon jó arc zenész srácot. A rockzenekarosdi nagyon jó, jó arcok, indulatok levezetése, később már hallgatható alkotás is lesz belőle, esetleg koncertek, társaság.
2016. jan. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Pszichológusokat tényleg nem ajánlom, mert 90%uk semmit érő, el kell hozzájuk menni és pénzbe kerül.

De egy olyannal való beszélgetés sorozat kell( ahogy említetted időigényes terápia), aki gyorsan, határozottan megtud tanítani, hogyan kezeld ezeket magadban, egyáltalán ne legyenek negatív érzelmeid.

Ha kell segítség, írj rám.

2016. febr. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sportolj, szexelj, kirándulj a természetben.

Kapcsolódj ki tudatosan. Hagyd otthon a mobilt és csak magadra koncentrálj. Ne csak suliba bringázz hanem délutánonként a környéken is. Nem csak egészséges, de szexi is leszel de az önbizalmad is megnő.

2016. ápr. 23. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!