Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Egyedüllét elviselése hosszútá...

Egyedüllét elviselése hosszútávon?

Figyelt kérdés

Ha valaki mondjuk több évre egyedüllétre van utalva, semmi kapcsolatot nem teremthetne más emberekkel, akkor erre fel lehetne készülni?? (Most nem a hosszú űrutazásra gondolok pl a Marsig, hanem mondjuk egy lakatlan szigeten, vagy magánzárkában...) Milyen típusú emberek bírják jobban a hosszútávú egyedüllétet?

Egy átlagember képes lenne akár idegileg megbetegedni?

Hogyan lehet erre "edzeni"??



2015. márc. 27. 17:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Beszédhibámból, illetve mivel szégyenlem a beszédhibám, és a Misophoniámból adódóan most sem beszélgetek annyira emberekkel, meg kerülöm a társaságukat, szerintem pár évig kibírnám, de több 10 év után én is megőrülnék, és elkezdenék kitalálni embereket.


Szerintem egyébként most már jobb a helyzet mint 300 éve volt, mert nagyobb az esélye, hogy megtalál egy hajó, így az is reményt adhat

2015. márc. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én az önmegtartóztatásra gyúrnék a helyedben...és arra hogy erős legyél minden helyzetben
2015. márc. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
AZ önmegtartóztatás alatt mit értesz? Úgy általánosan mindenre? pl étkezés, nemi élet stb??
2015. márc. 31. 08:27
 4/4 anonim válasza:
Én olyan vagyok, mint annakidején a "barátaim/haverjaim", amíg a helyzet úgy adja szólok emberekhez, másként kerülöm őket. Egyrészt, mert általános óta szivattak folyamatosan a szemem miatt, akkoriban még nem tudtam magam megvédeni, csak nyeltem a sok beszólást és ez lelkileg sérülté tett, mióta dolgozom, már nem szivatnak, de nem bírok beszélgetni, megszoktam, hogy egyedül vagyok, négy fal közt. Kerülöm az embereket, amennyire lehet. Barátnőmmel meg családdal elvagyok és ennyi. Szóval nekem az egyedüllét nem okozna problémát, feltalálom magam. Ha tudja az ember szórakoztatni magát, akkor nincs gond (attól még nem őrül meg, csak jobb, mint tétlenkedni). Idegenekkel nem tudok szót váltani, mert nekem idő kell ahhoz, hogy megfogalmazzak magamban egy mondatot és beszélgetés közbe nem megy. Barátnőmmel nagyon jól eltársalgok (bár sajnos rajta is megmutatkozik, hogy engem mennyie megviselt, hogy szivattak napról napra, emiatt sokat veszekszünk, de próbálok már uralkodni magamon). Átlag ember? Attól függ mi számít annak, részemről egy átlag ember már egyenlő az iriggyel, meg a "visszahúzomamásikatamélybemertnehogymárboldogabblegyenmintén" tipus :)
2015. ápr. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!