Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Felnőtt korára senkivel sem...

Felnőtt korára senkivel sem tud majd beszélgetni?

Figyelt kérdés
Van eg ylányom, hat éves. Egyedül nevelem. Nekem olyan munkahelyem van, ahol nem nagyon beszélek senkivel, mert kevés az ember és mindenki dolgozik, amivel nincs is baj. Ha mégis beszélünk, barátságosak vagyunk egymással, de kevés a kommunikáció... De! Nekem van testvérem, akivel hetente kétszer beszélünk és így legalább kommunikálunk valakivel, feloldódik a magány, van kinek kiönteni a lelkünket, van kivel hülyéskedni. Még így is nehéz emberekkel kommunkálnom, hogy a tesómmal úgymond gyakoroljuk a beszélgetést : ) De! A kislányomnak nincs és nem is lesz ilyen lehetősége. Ő majd meg fog kukulni és depressziós lesz, hogy nincs senkije, akivel beszélgethetne, csak olyan "barátok, akikért küzdeni kell, mert csak jön és megy az a "barát", tehát nem állandó, mint a testvér. Állandóan ki lesz szolgáltatva másoknak, hogy van e kedvük beszélgetni, vagy mindig ő keresse őket és nem is állandó a kapcsolat, mint a testvéri kapcsolat pl. Rossz, hogy hallja, hogy mi heti kétszer beszélgetünk telefonon, neki meg majd később rájön, hogy senkije nincs, aki felhívná, akit felhívhatna és aki állandóan ott van mellette, na nem fizikálisan, de a tudatban, hogy van neki valakije...
2015. márc. 31. 15:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Úgy tervezed, hogy a hat éves lányod soha többet az életben nem találkozhat más emberekkel, csak veled?
2015. márc. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem, találkozhat, de a testvér az mindig ott van, a "barátok" és a többiek csak változó elemek egy ember életében.
2015. márc. 31. 15:28
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

Millió ember él testvér nélkül. Komolyan nem értem, hogy mi a valódi kérdésed. Mármint azon kívül, hogy te magányosnak érzed magad és ezt vetíted ki a gyerekedre.


Aki minden napját intézményesítve tölti, kortárscsoportban.

2015. márc. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
mi harman vagyunk testverek, es en vagyok az egyeduli aki ilyen szegyenlos meg keves szavu. ha meg is kell szolalni, akkor is keresem a mondatokat hogy mit mondjak. szoval szerintem ez nem maganyfuggo :)
2015. márc. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem szép dolog a lányod jövőjét így eltemetni.
2015. márc. 31. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
57%
Csak én vélek itt felfedezni némi elmebajt?
2015. márc. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem 6-os, nem csak te :D
2015. márc. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
73%
Egyedül nevelem a lányomat, a tesómmal 2 szót váltok havonta. Én és az 5 éves lányom is barátságosak, vidámak vagyunk, így önmagunkban is vonzzuk mások társaságát. Irodai munkát végzek, csendes munka. De mindig van kivel összenevetni, beszélgetni. Mindenkivel jóban vagyok, szünetben, bárhol összefutok valakivel, akkor beszélgetünk amíg csak tudunk. Családias légkör, pedig multi. És monoton munka. A lányom most váltott harmadszor óvodát, neki aztán tényleg kijutott a rosszból, hogy sorra veszíti el a barátait. De újra és újra beilleszkedik, az élre tör, a középpontba. 2 oviban megsiratták, hogy elment, most ölelik reggelente, úgy szeretik. Tényleg nem kellene a magányt kivetíteni a gyerekre. Előtte áll a jövő. Nekem sem egyszerű az élet, de optimista vagyok, és imádom az életet. És örülök, hogy a lányom azt látja tőlem, hogy bárkivel szívesen szóba állok, mert ő is emiatt ilyen cserfes. Ja, és barátokkal nem találkozok, csak félévente, mert nincs időm a munka,gyerek,tanulás mellett. Ne neveld a depit a gyerekbe.
2015. ápr. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!