Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tegyek, ha nem bírom már...

Mit tegyek, ha nem bírom már tovább a magányt?

Figyelt kérdés

Miután az emberekhez, az emberi kapcsolatokhoz nem értek, teljesen magányos vagyok. Nincsenek nekem haverjaim, barátaim, barátnőm se, mert az emberek elfordulnak tőlem. Van 1-2 ember aki elfogad, de azok se kedvelnek, havernak nem nagyon tekinthetőek. Javarészt interneten hajlandóak velem írogatni, de ha már ki akarom őket hívni valahova, egyből túl elfoglaltak lesznek (szokásos kifogás, nem fog menni mert túl sok a dolgom, elfoglalt vagyok, ilyenek...).

Nekik is kb. csak nyűg lehetek a hátukon.

És én már nem bírom ezt a magányt, nem bírok így tovább élni, miközben folyton csak azt látom mások milyen boldogak, élik az életüket.

18/F


2015. máj. 1. 07:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Úgy is szerezhetsz barátokat hogy egyedül mész ki valahova ami helyeket legjobban szeretsz, aztán automatikusan adódnak ott barátok és barátnők. A közös érdeklődési kör összehoz bennetek. Ez történik az interneten is, csak hát ebben az esetben mindkét fél kölcsönösen csak a gép előtt ülve barátkozik. Kimozdulva is ugyanilyen egyszerű barátokat szerezni, de ott már a valóságban történik.
2015. máj. 1. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És az úgy miért nem működik, legalábbis nálam nem, hogy interneten megismerkedek valakivel, akár innen a környékről, és aztán kihívom hogy találkozzunk és csináljunk valamit? Erre miért jönnek mindig a kifogások, hogy jaj én túl elfoglalt vagyok, nem érek rá, meg ilyenek?
2015. máj. 1. 07:52
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha elfordulnak, annak oka van. Nem érzik jól magukat veled. Gondolkodj azon, hogy miért. Esetleg vagy rossz a leheleted, vagy olyan ronda vagy, hogy már szégyellnek, bár ezen mindig lehet stílusváltással javítani. Vagy csak magadról beszélsz, vagy nem beszélsz és ez kínos. Az emberek akkor érzik jól magukat, ha kérdezgetik őket a saját dolgaikról. Megkérdezed mi a hobbija, és utána azzal kapcsolatban kérdezgeted pl., közben mutatsz némi lelkesedést. Ha jó kedvű vagy netán kicsit vicces is, akkor már más is jól érzi magát a közeledben. Időnként meg kell dicsérni a ruhájukat, hajukat, stb, ettől érzik azt, hogy máskor is találkoznának veled. Ha mond neked valamit az illető, azt megjegyzed és legközelebb érdeklődsz a témáról. Pl. na mi lett azzal a biciklivel amit a múltkor szerelőhöz vittél, megcsinálták? És ha bármit mondanak, ne negatívan reagálj. Pl. mondja, hogy tegnap megevett 10 gombóc fagyit. A rossz válasz az, hogy "de hülye vagy, biztos beteg leszel tőle". Jó válasz: "nem semmi, kár hogy nem voltam ott, és finom volt?" esetleg aggódni is lehet érte, "és nem lettél rosszul tőle, nem fáj a torkod?". Szóval ezeket a dolgokat meg lehet tanulni szerintem.
2015. máj. 1. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az elozo valaszolonak brutalisan jo volt a hozzaszolasa.


"Vagy csak magadról beszélsz, vagy nem beszélsz és ez kínos. Az emberek akkor érzik jól magukat, ha kérdezgetik őket a saját dolgaikról"


Talan ez a leglenyegesebb dolog. Az arany kozeputat eleg keves ember talalja meg. Az en tarsasagomat sokan keresik, de tenyleg semmi kedvem olyanokkal talalkozni, akiknek szemeteslada vagyok. De olyanokkal sem, akik tul keveset mondanak magukrol. Ilyenkor allandoan nekem kell fenntartanom a beszelgetest, persze az lesz az eredmenye, hogyha en nem fektetek bele energiat, akkor elhal az egesz beszelgetes. En akkor keresem a masik tarsasagat, ha az erdeklodes kolcsonos.

2015. máj. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, ez igaz, magunkról is kell érdekes dolgokat megosztani, bár a vicces és érdekfeszítő előadásmód nem mindenkinek megy, de esetleg enyhén intimebb részleteket is elárulva kíváncsivá tehetjük a másikat.
2015. máj. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!