Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért tartják hülyeségnek a...

Miért tartják hülyeségnek a depressziót?

Figyelt kérdés
2015. aug. 28. 12:37
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Csak a hozzá nem értők, illetve azok, akik nem élték át tarthatják annak. Továbbá, azért, mert nincs külső jele, nem olyan, mint aki eltöri a lábát, s be van gipszelve, s elfogadják, hogy törött lábú nem tud járni jelenleg. A depresszió csak az ember hangulatán jelentkezik, arra meg könnyen ráhúzzák, hogy szedd össze magad, gondolkodj pozitívan és kész. Nem tudják azt, hogy az illető mit élhet át magában legbelül.
2015. aug. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
A szorongást és a kiégést sem értik meg, illetve kevesen vannak, akik komolyan veszik. Maximum, ha már fizikai jelei is mutatkoznak.
2015. aug. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
Aztán, ha valaki öngyilkos lesz, akkor mondják a szakértők utólag, hogy figyelni kellett volna rá, arra, hogy mit mond, segíteni rajta, vagy hívta volna fel a segélyvonalat stb. De már akkor késő.
2015. aug. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%
Nagyon sokan azért nem veszik komolyan, mert lassan már minden második ember kitalálja magáról, hogy ő depressziós, meg egyéb mentális betegségei vannak... de olyanok, akik egyszerűen csak lusta, akaratgyenge, hisztis rinyagépek, főleg tinédzserek és szinglik, akik azzal töltik az idejüket, hogy otthon ülnek, csokit zabálnak és a gyakorikérdések előtt ülve sírnak, hogy nekik mennyire rossz. S őmiattuk terjedt el ez a felfogás a depresszióról.
2015. aug. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

mert sok idióta csak úgy random magára mondja, hogy "depis hangulatom van" "depis vagyok" "depis leszek" meg minden ilyen hülyeség, amikor még életükben nem jártak még a közelében sem az érzésnek...


Ezen felül van aki nem elég empatikus ahhoz, hogy átérezze milyen is az, de addig örüljön amíg nem tudja az ilyen...


22F

2015. aug. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nagyon sok olyan ember van aki azért nem érti meg a betegség lényegét mert nem élte át mi az és magáról sem tudja vagy nem ismeri be hogy az, és kifogást talál arra ha azt mondják neki hogy depressziós hogy az csak baromság. Vagy ha más embertársán akár családtagon van ez akkor mondja azt hogy csak hülyeség mert szerinte ez csak egy ürügy.


Én 3 évig voltam ápoló a pszichiátrián, pontosan tudom hogy mennek ott a dolgok, rengeteg orvossal dolgoztam együtt, tőlük is tanultam, meg tudom hogyan kell bánni az ilyen betegekkel. Igaz sokszor az idegeimre is ment ez a munkakör, bevallom volt olyan időszak amikor erős gyomorgörccsel mentem be főleg éjszakára hogy na megint ki akar megszökni vagy próbálkozni az öngyilkossággal vagy más hülyeséget mikor csinál valaki. Volt egy olyan beteg akit úgy kellett megborotválnunk mert annyira kiszámíthatatlan volt hogy képes volt megvágni direkt magát a pengével. Igaz őt sokat hozták vissza meg mielőtt odamentem dolgozni mesélték már hogy 2-3 havonta visszajáró beteg.


Másfelől sok beteg családtagját láttam már látogatáskor akik bementek és jól le is szidták hogy ez szerintük csak hülyeség és csak ürügyet keresett arra hogy menekülni tudjon a problémái elől. Voltak ott olyanok akik tényleg annyira magukba zuhantak már hogy idegösszeomlás után ott kötöttek ki. De én a 3 évem alatt elég sokat tanultam erről, még én is voltam enyhe depresszióba ezt a főnököm mondta meg ott soron kívül fogadott az egyik doki hogy segítsen egy picit de szerencsére nem látta szükségesnek hogy feküdjek be a saját munkahelyemre. Most jelenleg a sebészeten dolgozom ápolóként de átképzésre járok hogy betegszállító vagy mentősök mellett dolgozhassak.

2015. aug. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mert vannak lelkileg fejlettebb emberek, akik nem akadnak fent bizonyos dolgokon, és megtesznek olyan dolgokat, amiről más úgy gondolja nem lehet megtenni.
2015. aug. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
gazából bármit is írnak, de gyógyítani sem tudják
2015. aug. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

A legtöbb ember nem élte át, és azt hiszik hogy ez csak egy kis lehangoltság vagy rosszkedv.(Mindenkinek van néha ilyen, akkor miért lennél te beteg?) Ma már kimutatták, hogy a valódi depressziós betegek agyának kémiai működése más mint az egészséges agyé.Tehát nem csak képzelt betegség, mint sokan gondolják, hanem valódi agyműködési zavar áll mögötte. Nehéz depresszióval élni, és nehéz egy depresszióssal együtélni (sokan hamar elunják).

(Állandó demotíváltság, állandó vagy változó letörtségérdektelenség, szorongások és rosszkedv.inaktivitás, stb.)

Bármit is mondanak, ma nincs igazán hatékony gyógymód, se gyógyszeres, se pszihoterápia. Tüneteket csökkenteni tudhatnak, talán.

Én 25 éve depressziós vagyok, és többnyire titkolom környezetem előtt, de... nagyon nehéz ezzel élni.

A legtöbb ember meg úgyis hülyének néz mindenkit.

Ha meg van valami olyan baja, ami nem testi, hanem "agyi", simán idióta hülyének tartanak, és kész. Végre már indok is van hogy miért.

Hát én is inkább ezért nem hangoztatom.

2015. aug. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Tom Benko ***** válasza:
Mert az átlagember súlyos fogalomzavarban szenved. Volt egy ismerősöm, erőemelő volt, és mellette arachnofóbiás. Ne tudd meg, mit műveltek vele az "edzőtársai", mondván, milyen kislányos hülyeség ez...
2015. aug. 31. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!