Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért vágyom vissza a múltba,...

Miért vágyom vissza a múltba, ha most jobb?

Figyelt kérdés

2 évvel ezelőtt nyáron még nagyon szerelmesek voltunk egymásba egy sráccal, aztán egy hónap után durván vége lett. Ekkor még otthon éltem, nagyon rossz körülmények közt. Utána egyetemre mentem, arra úgy tekintek, mint életem legszebb időszakára, holott éheztem, nem volt meleg víz, egyedül voltam, és a szak is szörnyű volt. Egyszer voltam depressziós is az ott töltött hónapok során.

Nagyon szép dekorációkat csináltam a szobafalra, és este mindig az ablakból néztem az utcai lámpákat.

Most külföldön élek, van párom (vele jártam már egyetem alatt is), van munkám, álom körülmények közt élek, ami az anyagiakat illeti.

Mégis annyira ragaszkodom a régi életemhez, hogy ugyanazokat a zenéket hallgatom, ugyanúgy dekoráltam a szobákat...és nagyon szeretnék egy kis időre visszamenni abba a városba.

Mi lehet az oka?

Még csak azt sem mondhatom, hogy mert akkor még fiatal voltam, mert most is csak 21 vagyok.


2015. szept. 17. 10:04
 1/2 A kérdező kommentje:
De ugyanígy gondolok vissza a tavalyi évre is, holott akkor olyan szegények voltunk, hogy nem tellett karácsonykor ajándékra se, és paprikáskrumplit ettünk virslivel szenteste. Mégis úgy érzem, ezek életem legszebb emlékei.
2015. szept. 17. 10:11
 2/2 anonim ***** válasza:
Mert az idő megszépíti az emlékeket. Hiányzik, ami már nincs. Én is sokszor nosztalgiázom. Pedig most sokkal jobban élek, jobban érzem magam a bőrömben. De régebben meg minden egyszerűbb volt. Kevesebb felelősség.
2015. szept. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!