Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Önbizalmat, magabiztosságot,...

Önbizalmat, magabiztosságot, önértékelést hogy lehet fejleszteni, erre milyen módszerek vannak?

Figyelt kérdés

2015. szept. 30. 16:49
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
tudatos gondolkodással és a negatívumok elkerülésével
2015. szept. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Sikerek elérésével. Mitomén, kitűzöl egy célt pl hogy lefogysz 15kg-ot, ha eléred akkor nő az önbizalmad (példa volt,mert lehet sovány vagy)

Vagy kitalálod hogy lefutod a maratont tavasszal.Vagy kitanulsz egy nyelvet,szakmát stb . Ha sikerül akkor megint nő az önbizalmad.

2015. szept. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Az önbizalmat csakis a sikerek fejlesztik. Nem kell nagy dolgokra gondolni, de ne is legyenek túl könnyen teljesíthető feladatok. Amellett nem árt tudni, hogy milyen téren van önbizalomhiányod. Nekem pl. szinte mindenben van, a társkeresést leszámítva, hiszen 29 évesen sem értem el még annyi sikert sem, hogy elmenjek randizni egy lánnyal. Sajnos túl ocsmány vagyok az összes visszajelzés alapján.
2015. szept. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
Próbálkozhatsz magad fejleszteni, de mivel épp azok a tulajdonságaid gyengébbek, amik a fejlődéshez szükségesek, nagyon nehéz dolgod lesz. Én most járok egy Coach-hoz és akár egy-két alkalom is hihetetlen eredményekre képes.
2015. okt. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Meridián1 ***** válasza:

Az élet melyik területén van önbizalomhiányod?

De mindegy is, a fontos az állandó gyakorlás.

Teszem azt nehezen oldódsz fel társaságban, lehet azért mert ritkán jársz... Ha többet tennéd és rendszeresen, máris kialakulna egy rutin.

2015. okt. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Önismeret, tudatosság.
2015. okt. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Ha örökölsz 800.000.000 eurót az sokat segít az önbizalmadon
2015. okt. 7. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Utolsónál a pont.Én is észrevettem,hogy a pénzesebb embereknek nagyobb az önbizalmuk,helyén van az önértékelésük,ki tudnak teljesedni,meg tudják valósítani az álmaikat és a sikerekkel folyamatosan az önbizalmuk,pozitív gondolkodásuk is generálódik.
2015. okt. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ez szerintem épp fordítva van, csak úgy látszik, ahogy leírtad. Az aki tudatában van az értékeinek, magabiztos, előbb-utóbb anyagilag is egyenesbe kerül. Példa erre a lottómilliomosok 90 %-a, akik pár év múlva elherdálják a nyereményüket. Tehát szerintem aki gazdag, többnyire azért lett gazdag, mert eleve magabiztos, tudatos, értékeit ismerő ember volt előtte is. Persze van kivétel, például aki örökölt, vagy eleve gazdag családba született. És ha nincsenek meg a fentebb felsorolt tulajdonságai és kihalnak mellőle akik a vagyont teremtették, szinte biztos, hogy úgy fog járni, mint a lottómilliomosok 90 %-a.
2015. okt. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!