Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Infj fiúként sosem lesz már...

Infj fiúként sosem lesz már igaz barátom?

Figyelt kérdés

túlzott ragaszkodás, érzékenység, bennem való csalódás miatti rettegés, többiektöl való nem tudatos, mégis túlzott mértékű különbözőség... ezek a kulcsszavak, és hiába szeretne meg valaki, a fenti tulajdonságaim mindenkit eltaszítanak mellőlem


23



2015. okt. 11. 18:47
 1/5 anonim ***** válasza:

INFJ nő vagyok, és nekem sincs sok olyan igazi barátom. Pláne nekem még ezen túl is nehéz a természetem, szóval egy olyan személy van már évek óta, akiről elmondhatom, hogy a barátom.

Viszont a szerelemben meg mindig pokoli szerencsém volt a nehéz természetem ellenére, szóval nem taszítanak az INFJ-k se minden embert


21N

2015. okt. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én az egyik személyiségteszt statisztikában azt láttam az INFJ a leggyakoribb személyiségtípus, szóval elég sokan vannak hasonló helyzetben.
2015. okt. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az maximum egy adott társadalmi csoport (pl. írók, vagy pszichiáterek) berkein belül végzett kutatás eredménye lehetett, hiszen az INFJ éppen hogy a legritkább az összes személyiségjegy közül. További információért kattints rá a személyiségprogram hivatalos oldalán található statisztikákra.
2015. okt. 12. 18:09
 4/5 anonim ***** válasza:
52%

Megmondom őszintén hogy egyáltalán nem emlékszem rá hol olvastam ezt a statisztikai eredményt, de megragadt a fejemben. Én is egy ritkább típusba tartozom az eredményeim szerint INTJ. De mi értelme van annak hogy leírod magad négy betűvel? Ezek a besorolások nagyon nagy vonalakban képet adhatnak egy emberről, de semmiképpen sem képesek leírni magát az embert. Az ember személyisége bonyolultabb annál minthogy x típusba besorolva tényleges képet kapjunk róla.

Én például annak ellenére hogy elvileg hidegfejű, racionális INTJ típus vagyok, eléggé idealistának és érzelmesnek tartom magam, vannak egyezések de nem gondolom hogy összességében, hatványozottan jobban leírt volna ez az elemzés, mint egy asztrológiai elemzés :D

Ha valamiért magányos vagy, annak sokkal összetettebb okai vannak minthogy INFJ vagy, vagy XYZ.

Szerintem te sokkal jobban meg tudnád érteni ennek az okát, és sokkal jobban ismered saját magadat mint az akármilyen teszt.

Az jó hogy írtál kulcsszavakat. De mit takar a másoktól való különbözőség?

Mi okozhatja nálad a túlzott ragaszkodást, a csalódások miatti rettegést? Sokat csalódtál korábban? Félsz attól hogy elveszítesz másokat, talán mert sok ilyen negatív élményed volt? Vagy mitől? Ezt te tudod csak, nem a teszt. Ezek a személyiségtípusok nem kőbevésett igazságok, nem beleszületsz ebbe és kész, vége. A személyiséged folyamatosan változik.

2015. okt. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is INFJ vagyok és ugyanezek jellemzőek rám, továbbá rettentő érzékeny vagyok, ha rosszra gondolok egyből tudnék sírni pl.

Nekem sincsenek még barátaim, de remélem lesznek. Sosem voltak, de remélem fog változni. 19f

2015. okt. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!