Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » A természetes szelekció része...

A természetes szelekció része a "lúzer" és a "győztes dolog? Mert engem csesztettek a suliban és azóta is egyedül vagyok, mint a kisujjam.

Figyelt kérdés

Észrevettem, hogy az általános iskolai és középiskolai közösségek felépítése olyan mint egy majomhordáé. A rangsor tetején mindig az alfahím áll, utána sorban jönnek az egyre alacsonyabb besorolású egyedek.

Aztán meg vannak a vesztesek és a számkivetettek. Az iskolában már korán elválik, hogy ki az áldozat és ki a ragadozó a táplálékláncban.


2015. okt. 14. 13:00
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Van benne igazság sajnos. De ettől függetlenül te is megtalálhatod a helyedet, és a barátaidat. Ne sorold be magad egy ilyen jellegű hierarchia rendszerbe, ne végy róluk tudomást.
2015. okt. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Nem te vagy az egyetlen, vannak olyanok mint te, és belőlük lehetnek a barátok. Nem kell senkinek egyedül lenni ha nem akar. Én is kiközösített lúzer vagyok, ovitól munkahelyig mindig mindenhol. Ennek ellenére vannak barátaim, van párom is.
2015. okt. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
97%

Igen, de az embernél nagy helyzeti előny más fajokkal szemben, hogy nem csak fizikai erejével, hanem egyéb képességeivel is lehet sikeres, domináns egy közösségben, csak meg kell találnia a hozzá illő közösséget.


Csak egy példa: vegyünk egy kocka srácot, aki 14-18 évesen társasági életben béna, különösen csajoknál, de mellette jól tanul, és van kocka hobbija (pl. modellezés, online játékok), egyetemen már kupálódik, de még csóró, csak "tarisznyás" csajok állnak szóba vele, egyetem után viszont jó állása lesz, elkezd odafigyelni külsejére, nő a magabiztossága, és már rendesebb közepesnél jobb csajok is számításba kezdik venni.

2015. okt. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem.

Mert azok, akik a suliban menők, a felnőtt életben sokszor szerencsétlenek.

A suliban általában nem az esze alapján lesz valaki menő, hanem mert erősebb, nagyobb, nagyszájú, stb. Általában a tanulás nem a szívügyük. Ennek viszont később ára van, nem lesz jó munkájuk, nem lesz pénzük.

Aki meg vissza fogottabb, az felnőtt korában lehet, hogy "menő" lesz. Jó munkája lesz, megengedhet magának sok mindent, amit a sulis menők nem.

Én sok ilyet látok volt osztálytársak és ismerősök között is. Van aki suliban nagy menő volt, most meg alkalmi munkákból tengeti életét.

Olyan is van, aki nagyon helyes volt, de a nehéz körülmények miatt külsőleg totál lerobbant, így egyáltalán nem hasonlít arra a régi helyes fiúra.

2015. okt. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
Sajnos igaz vannak menők és a lúzerek, a jóképűek és a átlag alattiak. Engem is piszkáltak a kinézetem miatt és sosem voltam jó a csajoknál, pedig érzelmileg fontos, ha egy fiatalnak legyen barátnője, fiúja. De ez a természet rendje, hogy az átlagos vagy átlag alattiak kiszorulnak a párkapcsolatból és a baráti kőrből, bár barátok hasonló "felépítésű" emberekkel lehet.
2015. okt. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%
Én pont azt látom, hogy a "menők" már valahol a süllyesztőben vannak.
2015. okt. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is lúzer vagyok, csakhogy én választom a magányt, mert nem nagyon akarok a tökéletesekkel vegyülni. Néha odajön hozzám másik számkivetett, de többnyire egyedül vagyok. Azt mutatom, jó ez így nekem, pedig baromira nem így van..



23f

2015. okt. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
83%

Az a probléma pont, hogy nem működik a természetes szelekció, ugyanis az emberi faj legnagyobb különlegessége, hogy nem fizikai erő alapján történt a természetes szelekció, hanem intelligencia alapján. Ez könnyen megérthető hiszen az ember az állatvilágban védtelen, a túlélésének a záloga az, ha intelligens, találékony, fürge és óvatos. Ennek megfelelően normális természetes szelekció mellett a mai "alfahímnek" titulált barmok jelentős része nem érné meg a felnőttkort, mert meghalna fiatalon, elkapná egy ragadozó, leesne a szikláról stb. A jó fizikumú de intelligens egyedek szaporodnának. Egyébként érdemes megnézni, hogy kikkel történnek a balesetek... szinte mindig a nagypofájú hülyegyerek okoz közlekedési balesetet, ha fiatalokról van szó, mindig az ilyen típus ugrik fejest a Balatonba a 40 centis vízbe és töri ki a nyakát, ez keveredik kocsmai verekedésbe... na gondoljunk bele abba, hogy pár ezer éve (de nem kell feltétlenül ilyen messze menni)egy viszonylag apró sérülés is halálos lehetett a megfelelő orvosi ellátás hiánya miatt... a mai tipikus nőkbálványa típus természetes környezetben nagyon gyorsan elhullana, arról nem is beszélve, hogy természetes környezetben nem a ma agyonerőltetett agyongyúrt izomállat testalkat az előnyös több okból is. A nagy izomtömeget nagyon nehéz fenntartani, nagy energiabevitelt igényel, továbbá a túl nagy izomtömeg lelassít kevésbé agilisek az izomkolosszusok. Ó és még egy tény, az ember az állatvilág egyik legkitartóbb futója, csak nagyon kevés faj tud maratoni távot futni, ez szintén a vadászat miatt van, az ember lassú, a vad el tud előle futni, de meg kell állnia pihenni, az ember pedig ha fut, követi a nyomait végkimerülésig tud szinte bármit üldözni!

Tehát természetes szelekció alapján az ideális férfi szikáran izmos, mert ez kell a hosszútávfutáshoz, és az agilitást igénylő természeti élethez, ezen kívül intelligens!

A mai fital férfiideál, a nagyképű, túl magabiztos óvatlan, műveletlen kigyúrt tahó ennek szöges ellentéte. Fiataloknál viszont sajnos ez az elvárás, az idősebb 30-40-es korosztály esetében, amikor már nem iskolába jár az ember viszont egyre nagyobb hangsúlyt kap az intelligencia és a tudás, és akik fiatalon menők voltak sokszor leépülnek 30 felett, mert egyszerűen nem tudnak érvényesülni a munkaerőpiacon és nem tudnak társadalmi státuszt szerezni, mert ahhoz intelligencia kell (általában).

2015. okt. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!