Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Feldolgozni egy veszteséget?

Feldolgozni egy veszteséget?

Figyelt kérdés
Minden évben több haláleset is előfordul a családban. Egyre nehezebben tudom feldolgozni őket, egyszerűen... úgy érzem van egy határ. Nagyon szeretem az állatokat is és nagyon-nagyon megvisel, ha meghalnak. Az egyik kutyám nyáron halt meg, nem tudtam elbúcsúzni tőle. Azóta nem tudok megnézni egy filmet sem, zenét se hallgatok olyat, ami lassabb, vagy "olyan a mondanivalója". Félek, hogy látnak sírni. 1-2 hónapig teljesen kivoltam bukva, aztán ez enyhült, de nem tudtam feldolgozni, hiába beszéltem ezt ki többször is. Nem segít és terhelni sem akarok vele senkit. Nem tudom elfogadni, nagyon szerettem. A barátommal külön albérletben lakunk és mindig összeszorul a gyomrom, ha a szülői házban vagyunk: ha ott alszunk, éjjelente ha kimegyek inni, a mai napig nézek, rá ne lépjek, viharkor várom, hogy kopogjon a kis körme és kinyitom az ajtót és evéskor néha lenézek (mert mindig kérő, tündöklő szemekkel kuncsorgott). Házban élt és sokat foglalkoztunk vele, Ő volt az "gyerekem"... Más embernél is szenvedtem, közelebbi rokonoknál nagyon, de az állatoknál teljesen kibukok. Volt, hogy az egyik kutyám a kezeim közt halt meg, de mindegyiktől eltudtam búcsúzni., viszont az a pillanat, amikor meghalt a kezeim közt... örök emlék, trauma... Ennek több éve. Egyre többet szerete egyedül lenni, sétálni, futni, tanulok és beletemetkezem a munkába. A többiek szerint tönkreteszem magam, mert tényleg mindig pörgök. Ha megállok, gondolkozok és sírok vagy nagyon elszomorodom. Több kutyájuk nem lesz a szüleimnek (őket is nagyon megviselte) és én sem tehetem meg jelen esetben. Ráadásul pótólni se lehet egyikőjüket sem, hisz mind családtag volt és klön-külön egyéniség. Járok menhelyekre, gyepmesteri telepekre segíteni és kissé enyhül, ha állatok közt lehetek. Szerintetek mit tegyek, hogy jobban enyhüljön és ne sírjak film közben, ha megható jelenet van? Vagy csak egyáltalán ne érzékenyüljek el bármitől, amitől eszembe jut...

2015. nov. 14. 19:12
 1/8 anonim ***** válasza:
13%
Az állatok NEM meghalnak, hanem elpusztulnak !
2015. nov. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szerinted, szerintem nem, de nem ez volt a kérdés egyáltalán :)
2015. nov. 14. 19:26
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Oke ! Tudom , hogy nem ez volt a kérdés.

Egyik ismerősöm a vágóhíd mellet lakik, tudod ott naponta több ezer sertés (malac),marha (boci),juh (bárány) stb. meghal és szalámi lesz belőlük , tudod az a szalámi amit tegnap és ma is, jó ízűen megettél.

Ez az ismerősöm naponta búslakodik a sok "meghalt" valamikor valakinek a kedvence volt házi állat miatt.

Reggelente mindig meg vigasztalódik amikor eszik egy jóízű szalámit és elfelejti , hogy valakinek a valamikori kedvencét eszi pont most.

2015. nov. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Tudod nem mindegy, hogy valakinek házikedvenc vagy családtag. Gondolom anyukádat nem küldend a vágóhídra vagy a testvéredet. Nekünk az állat családtag és Te ezek szerint ezt nem fogod soha megérteni... :)
2015. nov. 14. 19:53
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Nem kell elküldenem az anyumat a vágóhídra, elmegy ő magától is.

Minden alkalommal szokott hozni feldolgozott házi kedvenceket, vagy ahogyan nevezed, volt "családtagokat".

2015. nov. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Szerintem látogass el egy állatmenhelyre! Ha nem is azért, hogy azonnal hazavigyél egy kutyust, de talán a társaságuk, kedves, meleg tekintetük segít meggyőzni abban, hogy lehetsz még boldog kutyatulajdonos. Egy szép napon azon kapod magad, hogy valamelyikük a szívedhez kezd nőni.Mivel az albérletbe nem viheted, szüleidre bíznád és az ő bánatukat is enyhíthetné az új jövevény.

De egy teljesen más kutyus legyen, mint az imádott volt!

2015. nov. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, most kéne elmenned egy komolyabb szakihoz. Valakihez, aki jól ért a gyászhoz. Azt a gyászt kell megkeresni, amelyiket nem tudtad feldolgozni, mert arra rakódik a többi. Ha nem rendezed ezeket magadban, akkor úgy temet az egész maga alá, mint a hólavina.
2015. nov. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Állatmentőként dolgoztam, de abba kellett hagynom a tanulmányaim miatt. Viszont visszatérve már nem bírtam, így csak "könnyebb eseteknél" segédkezem, ahol tutira nem hal meg az állat. Nagyon jó érzés segíteni nekik, de ugyanolyan tragikus látni a szenvedéseit. Nem enyhíti semmi a veszteséget. Nem mehet több kutya oda, mert a szüleimnek máig tart a gyász.
2015. dec. 14. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!