Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mi adhat értelmet az életnek?...

Mi adhat értelmet az életnek? Miért éltek ti? milyen dologért éri meg 60-70 évet szenvedni (vagyis élni)?

Figyelt kérdés

Magamról annyit hogy 19 éves fiu vagyok most fogok érettségizni idén, 14 éves korom óta gondolkodok azon hogy milyen egyszerű és jó lenne ha végre nem léteznék ha nem kellene felkelnem reggelente csak eltűnnék a megnyugtató semmiben örökre és nem emlékezne rám senki,tudom sok ember pont ettől retteg de én pedig pont erre vágyom azért nem tetem meg mert nagycsaládban élek tudom fájna a szüleimnek és a testvéreimnek,tudom hogy ez

sajnáltatásnak hangzik de ne sajnáljatok,inkább halok meg

mint hogy még 40 50 évet itt legyek még

de visszatérve a kérdésekre titeket mi tart életben?miért akartok élni?



2015. nov. 21. 15:52
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Ilyen fiatalon még nem tudhatod, hogy mi az élet értelme. De ezért élsz, hogy erre a kérdésre választ kapj.

pl. ha szerelmes leszel , akkor a barátnőd lesz az életed értelme :)

2015. nov. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Csak fő kérdést olvastam el.

A fejlődés.: Tapastalás, tanulás.

Minden életedben más dolgokat "kell" megtanulj, tapasztalj.

Ha érdeke bővebben, írj.

2015. nov. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

első válaszolónak


nem akarom magamat ide kötni hisz abban igazad van hogyha lenne barátnőm és gyerekem már kötelességem lenne élni és gondoskodni róluk,akkor már nem lenne választásom hogy akarok e élni vagy sem ott már élnem kéne és dolgozni gondoskodni a családról, és elgondolkodva ezen én nem akarom ezt

2015. nov. 21. 16:18
 4/24 anonim ***** válasza:

Jelenlegi életem értelme, hogy megszabaduljak a napi 8 órás munkától, főnökeimtől, kiszolgáltatottságtól, de persze a havi fizetésem megmaradjon!


Elég nagy fába vágtam a fejszémet, de 50 évem van rá megoldani.

2015. nov. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem azt kérdezed hogy ki miért viseli el az élet nehézségeit .

Az én célom hogy saját magamért éljek .

Egy ember élete túl gyorsan eltelik. És mikor rájössz erre azon kapod magad hogy eddig még nem is élted a saját életed.Csak a társadalom által létrehozott üres bábu vagy akinek már se élete se ideje elkezdeni élni.

2015. nov. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Depressziós vagy.


Egyébként engem a szüleim tartanak életben. Addig nem illik felkötni magát az embernek, amíg vannak közeli hozzátartozói. Szerintem.


Mondjuk az már más kérdés, hogy úgy érzem, kezdem elveszíteni az eszemet.

2015. nov. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
A gyermekem
2015. nov. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
szóval ezek szerint nem csak én vagyok igy (bár én nem vagyok depressziós)egyszerűen túl korlátozott világban élünk amiben az emberek nem boldogok. én ugrani fogok ha eljön az idő,az akasztás nem jön be nekem,
2015. nov. 21. 17:26
 9/24 anonim ***** válasza:

Ha az élet sűrűjébe veted magad,

akkor értelmes vagy. :-)


Ha viszont a szuicid hajlamodnak teszel eleget, akkor kezdheted elölről az életleckédet. (Még hátrébbról indulva, hiszen újra meg kell tanulnod mindazt, amit eddig, plusz az öngyilkosságodból mint életlecke elől való megnekülésből is tanulnod kell majd.)


Van érved megcáfolni? ;-)


Egész más az indokolt mártírhalál másokért, meg a becsületbeli öngyilkosság, valamint az eutanázia, kellően indokolt esetben. A döntés mindig attól függ...

Nem az adja az indokot, hogy keresel ürügyet...

2015. nov. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Nem

Még magyar országon is rengeteg lehetősége van egy embernek .Már az is nagy szabadság hogy az interneten azt nézhetsz amit csak akarsz.

De pl Észak Korea már egy korlátolt ország ahol a gyerekekbe azt neveli hogy a vezető egy isten.Vagy ahol a tiszta vizet hírből sem ismerik .Tudom nem a mi országunk a le g jobb de azért vannak ennél sokkal rosszabb helyek is ahol boldogabb emberek vannak .

2015. nov. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!