Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » 20 éves vagyok és nem volt...

20 éves vagyok és nem volt még párkapcsolatom. Szerintetek pszichológus segítene rajtam?

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok. Nem volt még párkapcsolatom, nem voltam szerelmes se sose és még szűz is vagyok. Ebből adódóan szeretethiányos vagyok nagyon. Szép lánynak tartanak, csinos is vagyok és sok fiúnak tetszettem/tetszem. Lehetett volna már barátom, csak régen válogatós is voltam, illetve volt egy fiú aki nagyon megfogott és miatta utasítottam vissza sok mindenkit, olyat is akit már bánok. Nem voltam nyitott sajnos más emberekre. Tudni kell erről a fiúról, hogy vele igazából mai napig nem értem, hogy mi volt közöttünk igazán, ugyanis barátok voltunk, rengeteget beszélgettünk, lelkiztünk, fontos lett nekem és elvileg én is neki, kötődtünk egymáshoz. Én teljesen belezúgtam és ő is érzett valamit irántam, mert olyanokat írt nekem, de a tettekkel nem bizonyította ezt. Alig találkoztunk, emiatt sokat veszekedtünk, meg mert ő mindig csak mondott mindent, tenni nem tett semmit sem. (Gondolok itt arra, hogy elvileg fontos voltam neki de találkozó sose jött össze valamiért). Csalódtam benne, megbántott nagyon egy párszor, rengeteget sírtam miatta, ezért elhatároztam, hogy jó lezárom ezt az egészet vele, mert ennek így nincs értelme. Megszüntettem vele a kapcsolatot, ami nagyon nehéz volt, mert úgy éreztem, hogy nem vagyok teljes, és üres az életem, ha ő nincs, már maga a tudat, hogy többet nem beszélünk nem tartjuk a kapcsolatot szörnyű volt. Aztán telt az idő és könnyebb lett, de még bennem volt a remény, hogy később, idővel hátha összejövünk. Egy bizonyos idő után felbukkant, felkeresett és érdeklődött irántam, hogy vagyok stb. és jött azzal a szöveggel, hogy ő megváltozott, és jóba akar velem lenni. Gondoltam miért ne kaphatna egy esélyt. De a vége ugyanaz lett, nem változott, csalódtam benne, emiatt újabb veszekedés és megint jött az, hogy hagyjuk ezt az egészet. Nem beszéltünk. Eljátszotta ezt egy párszor, én persze mindig megbocsátottam neki,mert naiv voltam és fontos volt nekem és reménykedtem, hogy hátha most más lesz. Aztán egy idő után úgy éreztem, hogy a sok csalódás miatt nem tudtam volna vele összejönni. Utána már csak a barátságért akart küzdeni, és én sem akartam volna többet. Mai napig ez ment/megy. Azt gondoltam, hogyha lesz egyszer barátnője már nem fog többet keresni. Már egy ideje barátnője van, de így is felkeres és érdeklődik találkozni akar, mint barát, mert ő tartani akarja velem a kapcsolatot. Amiből aztán sosem lesz semmi sem. Jelenleg megint nem beszélünk.:D Én már nem is úgy állok hozzá mint régen. Fontosnak érzem viszont még mindig őt, legbelül mélyről jövő szeretetet érzek iránta. Valamiért úgy érzem, még mindig nincs ennek vége. Néha még gondolok rá, és hiányzik is mint barát, meg mert ő volt az első olyan fiú, akivel nagyon sokat is beszéltünk, volt, hogy reggelig. Nem volt közöttünk csók sem, egyszer bepróbálkozott, de nem engedtem neki, mert haragudtam akkor is rá. Pedig én is szerettem volna. Lehet, hogy nem zártam még le ezt a fiút teljesen? Mert nem is tudom, hogy ő mit érzett irántam, egyáltalán érzett valamit vagy csak kamu volt minden... Azóta voltak más fiúk az életemben, akik megfogtak, de mégsem lett több pár szép esténél egyikkel sem. Csak bulizás, kavarások voltak, kapcsolat senkivel sem, pedig ugyanúgy tetszettem nekik én is, és nem is adom könnyen sem magam. Meg voltak olyanok, akik csak meg akartak dugni. Ez is olyan rosszul esik. A lényeg, hogy mióta ezzel a fiúval sok csalódást megéltem észrevettem, hogy én is változtam. Nem az a lány vagyok, aki régen voltam. Már nincs önbizalmam sajnos, régen sokkal magabiztosabb voltam, és vidámabb 15, 16, 17 éves koromban, és több fiú is érdeklődött irántam mint most. Újra ugyanaz a lány szeretnék lenni. Úgy érzem, hogy miatta lelkileg sérültem. Tönkretette az önbecsülésemet is. Meglátásom szerint, abból adódik az önbizalomhiányom, hogy túl sok csalódás ért, és nem tudtam megfelelően feldolgozni őket. Túlsúlyban van a negatív élmények száma a pozitív élményekkel szemben. Mert én olyan típus vagyok, hogy ha van egy fiú aki nagyon tetszik beleélem mindig magam és utána ezért nehezebb a csalódást átvészelnem, illetve rágörcsölök nagyon ezekre a dolgokra, de csak azért mert már nagyon vágyom egy kapcsolatra. És olyan rossz érzés, hogy 20 éves vagyok és tapasztalatlan, nem tudom milyen érzés, ha szeretnek és ha szerethetek valakit. Pedig annyira vágyom már erre. :') Teljesen rágörcsölök már és sajnálom magam, amiért nincs még barátom, és emiatt néha ha rámjön szomorkodom, befordulok magamba. :( Úgy érzem, hogy lelki beteg is vagyok :( Gondoltam arra, hogy el kellene mennem pszichológushoz. Szerintetek mit tegyek? Valaki adhatna valami jó tanácsot. :(

2015. dec. 9. 18:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Segíteni csak azon lehet, aki akarja. Ha segítséget kérsz, akkor hiába halmoznak el jobbnál jobb ötletekkel, ha különböző kifogásokkal ("ez nem nekem való", "félek") visszautasítod, akkor nem fogsz tudni egyről a kettőre lépni.


Az is lehetséges, hogy te még nem értél meg egy párkapcsolatra, ezzel semmi gond nincs. Addig is használd ki az időt arra, hogy odafigyelsz az egészségedre és arra, hogy bővüljön a tudásod is, hogy amikor majd elérkezik az idő, amikor belépsz egy kapcsolatba, akkor készen állj rá. Bár igazi ismereteket majd csak tapasztalatok útján fogsz szerezni.

2015. dec. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az igaz, hogy szerintem én későn érő típus vagyok, de már most 20 évesen úgy érzem megértem arra, hogy legyen barátom. :) Azt teszem egyébként, odafigyelek az egészségemre meg tornázok is. Tudom, hogy elsősorban csak én tudok magamon segíteni, de úgy érzem egyedül nem megy. :/
2015. dec. 9. 19:41
 3/8 anonim ***** válasza:

Nézd, nem kell ezt az egészet erőltetni. Beszélgess, találkozgass olyan srácokkal, akik szimpatikusak illetve bejönnek neked, aztán majd alakulnak a dolgok. Ha adsz magadra, majd felfigyelnek rád.


Annak nem sok értelme lenne, ha beleugranál egy kapcsolatba. Mindennek megvan a rendelt ideje. :-)

2015. dec. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát igen :) Elhatároztam, hogy azt fogom tenni ami boldoggá tesz :) Sokszor nem magamat néztem, hanem másokat. De ezen változtatok. :)
2015. dec. 9. 20:02
 5/8 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Velem sokáig nagyon hasonló helyzet volt mint veled, annyi különbséggel, hogy nekem volt mindösszesen egyetlen egy párkapcsolatom és ebbe is igazából kényszerből mentem bele. Szóval nagyon sokáig nagyon szerelmes voltam egy lányba, de sohasem alakult ki közöttünk komolyabb kapcsolat pedig mindig is szerettem volna. Ez a hosszú huzavona nagyon megkeserítette az életemet és a végén teljesen összetört szívvel be kellett látnom, hogy nincs más választásom mint feladni. Nem sokkal utána belementem – ahogyan fentebb írtam – főként a saját magam által támasztott kényszerből egy kapcsolatba ami több mint hét évig tartott. Nem mondom, hogy nem voltak jó pillanataink, mert hazugság lenne letagadni, de különösen a vége felé már csak egy nagyon kellemetlen, erőltetett nyüglődés volt az egész. A kapcsolat alatt (nevezzük kényszerkapcsolatnak, bár nem a legjobb kifejezés) mindvégig nagyon sokszor eszembe jutott az eredeti lány, a szerelmem akire mindig is vágyakoztam. Persze nem minden nap jutott eszembe, csak alkalmanként, volt amikor elég ritkán. Aztán miután a kényszerkapcsolatom véget ért, sokáig próbáltam elfolytani magamban szinte mindent, köztük a lány emlékét is. De egyszer csak eljött az a pillanat, amikor már nem bírtam tovább. A Margitszigeten sétáltam teljesen egyedül és megláttam egy nagyon hasonló lányt ahhoz, amilyen az eredeti szerelmem volt. Nem Ó volt biztosan, de a hasonlóság észrevehető volt. Akkor és ott valami teljesen átalakult benne, úgy éreztem nem vagyok őszínte saját magamhoz és nem merem bevallani magamnak azt a rettenetes fájdalmat, amit a lány miatt éreztem, hogy a szerelmünk beteljesületlen maradt. Ott és abban a pillanatban rám jött a sírás, sírnom kellett és képtelen volt ezt nem megtenni, mert ha megtettem volna, hogy visszatartom a sírást, akkor lehet egy teljesen lelketlen és szívtelen emberré változtam volna. Azóta viszont én sem tudok senkivel sem kialakítani egy újabb párkapcsolatot, pedig lett volna már rá lehetőségem többször is; annak ellenére is, hogy nem vagyok az a tipikus átlag álompasi, mert van egy kisebb, nem igazán feltűnő műtéti heg az orrom alatt. Éppen ezért nem is igazán könnyű megismerkednem bárkivel is, vagyis mostanában már sokkal könnyebb, mert rávettem saját magamat arra, hogy valamivel bátrabb legyek ismerkedési téren ill. igyekszem mostmár amennyire csak lehet elfelejteni a régi szerelmemet. Na, nem is igazán szeretném hosszabbra nyújtani a mesémet, de szerintem ennyire nem érdemes elkeseredned. Ha gondolod gondold végig, hogy nekem sincs igazán könnyű helyzetem, de mégis megpróbáltam/megpróbálom most is összeszedni magam. Nem régen pl. elhatároztam, hogy ha egyelőre mást nem is, de az anyagi dolgaimat megpróbálom rendbe tenni; ez ugyan igazán nem sok, de mégis minimálisan talán hozzájárul majd, hogy szélesebb körben legyen lehetőségem ismerkedni. Abból amit írtál, az látszik, hogy Te egy nagyon okos és értelmes lány vagy, aki ráadásul sokakkal ellentétben még igazi mély érzelmekkel is rendelkezik. Hidd el ez nagyon nagy kincs a mai világban, mert sok lány nagyon felületes vagy éppenséggel annyira magába van gabajodva lelkileg, hogy azt már tényleg lehetne lelki sérülésnek nevezni. Nemrég itt, ezen az oldalon olvastam egy kérdést, ami körülbelül úgy szólt, hogy lehet, hogy valakinek az emlékébe vagyok szerelmes? Hát igen, akkor értettem meg én is, hogy valóban talán csak egy emlékről van szó. Arról, hogy valamikor milyen volt valaki és, hogy milyennek szerettem. De ez már csak egy régi, poros (ha úgy tetszik rizsporos) emlék. El kell engedni, nem szabad a padláson őrizni hosszú évekig mert teljesen lebénít, nem enged továbblépni. Ahogyan Te is mondtad, igen: le kell zárni. Azt gondolom már a lehető legjobb úton haladsz ennek irányába és teljesen biztosan sikerülni fog. Pszichológus helyett ez az oldal elég jól használható, mert valódi válaszokat kaphatsz valódi emberekről és kikapcsolódni is lehet rajta, ha éppenséggel valakinek nincs jobb dolga. Én voltam pszichológusnál, pontosabbanan klinikai pszichológusnál, de nem igazán jött be. Gyógyszert nem akartam szedni, esetleg az segíthetett volna, de éreztem magamban annyi erőt, hogy gyógyszer nélkül is végig tudom csinálni. Egyáltalán nem akarlak lebeszélni, menj el, ha szükségességét érzed, szerencsés helyzetben ki lehet fogni jó klinikai pszichológust vagy pszichiátert, igaz nem a legolcsóbb mulatság. Amit viszont véleményem szerint mindenképpen érdemes lenne csinálnod: beszélgess, barátkozz emberekkel – kár eleinte csak interneten keresztül. Akár hiszed, akár nem, sokszor ez a leghatékonyabb terápia és majdnem ingyen van. Végezetül még csak annyit, hogy a szüzességed miatt, ha azóta meg van még egyáltalán, nem érdemes Dunának menni, egyébként sem. Ha még ötven évesen is szűz vagy, az talán már tényleg gáz, de húsz évesen nem az. A volt barátnőm úgy emlékszem 25 éves volt, amikor elveszette általam, tehát nem hinném, hogy bármivel is el vagy késve. Gyorsan főtt kávé nem az igazi, de ilyen hasonlat nem is létezik azt hiszem. Jó, persze, tudom, a mai fiatal lányok olyanok amilyenek... Jár bennük a kukac mint az almában, de ne ez legyen a kiindulási alapod, mert ma már más világot élünk, mint amikor Te voltál ugyanannyi idős. Te egy viszonylag nyugodt, meggondolt lánynak látszol és ez szintén nagy érték, de nem szeretném önmagamat ismételni a tisztelt olvasók untatására, hanem csak annyit mondanék inkább még így tényleg a legvégén ami kicsit közhelynek hangzik, hogy ne add fel semmi esetre sem. Néha a közhelyek a legjobb helyek, nem kell mindig szellemes igazságokat keresni, ezek jók, de sokszor a klasszikus közhelyekben is van némi igazság. Affelől meg szinte teljesen biztos vagyok, hogy Te nem csak szép vagy, ahogyan írtad, hanem szeretetreméltó is s ennek köszönhetően meg fogod találni a kifelé vezető utat. Meg fogod találni a barátodat előbb utóbb... Fogd meg valakinek a kezét, ez jutott zárszónak eszembe... Remélem legalább egy kicsit tudtam segíteni.
2015. dec. 11. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

az önbizalomhiányon és a dolgok rendbetételében valószínűleg egy pszichológus tud segíteni, ha úgy érzed, hogy egyedül nem megy, de nem biztos, hogy szükséged van rá. mehet akár egyedül és a barátaiddal/barátnőiddel is. ha megteheted és szükségét érzed, akkor keress egy pszichológust, ártani biztosan nem fog és lehet, hogy gyorsabb, vagy eredményesebb leszel vele, mint nélküle. szerintem beteg nem vagy, csak túl sok időt pazaroltál el egy srácra/miatt. én is így voltam ezzel (csak lányok miatt).


viszont a párkapcsolatokra felkészülni nehéz párkapcsolatok nélkül. várhatod és vágyhatsz rá, de felkészülni nem tudsz rá, mert egy kapcsolat tele van olyan helyzetekkel, problémákkal, amik csak párkapcsolatban fordulnak elő és csak ott tapasztalhatod meg őket és azt is, hogyan lehet/kell/érdemes kezelni őket. például az olyan kommunikációs, aktivitás/passzivitás és egyéb problémákra, amikről te is írsz ezzel a korábbi sráccal. ahány ember, annyi féle és mindenki máshogyan viselkedik, máshogyan kommunikál és máshogyan fejezi ki a gondolatait, érzéseit. egyik túl sokat beszél, a másik csak hallgat és azt hiszi, hogy ebből minden gondolata kitalálható, mert számára világos, hogy mit érez és nem érti, hogy te miért nem értesz a jelekből, amikről azt hiszi, hogy ő ad, miközben nem. ezeket csak gyakorlással lehet megtanulni, ahogy az is csak sok próbálkozással jön össze, hogy olyan társat találj magadnak, akivel egy hullámhosszon vagytok és ugyanazt akarjátok és ki is tudjátok magatokat fejezni egymásnak.


keresd meg, hogy téged mi érdekel, mivel foglalkozol szívesen, élj azoknak a dolgoknak, amik téged érdekelnek és ne másoknkak, közben pedig ismerkedj másokkal és akivel úgy érzed, azzal oszd meg az életed és az idődet. ha nem a kapcsolati dolgokra koncentrálsz, de lehetőséget adsz nekik az életedben, akkor sokkal könnyebben alakulnak a dolgok.

2015. dec. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönök minden hozzászólást. Igazán jó érzés, hogy vannak ilyen emberek, akik megpróbálnak segíteni ismeretleneknek akár tanácsokkal is. :) Köszönöm!! :)
2015. dec. 11. 17:52
 8/8 A kérdező kommentje:
Külön köszönöm, az utolsó előtti hozzászólónak, aki nem is kicsit segített hanem nagyon is. Köszönöm a tanácsokat, ezt fogom tenni, ismerkedek és beszélgetek emberekkel. Több fogok foglalkozni magammal és elterelem a gondolataimat ezekről a dolgokról, és azt fogom tenni ami boldoggá tesz :) Amit írtál, hogy egy emlékbe lehet-e szerelmesnek lenni. Elgondolkodtam, mert ez rám is igaz, hogy az emlékét kergettem sokáig, amilyen ő volt régen, amilyennek megszerettem. Nagyon hamar ki tud nálam alakulni a kötődés, ha valakit vagy valamit megkedvelek utána nehezen engedem el. De igaz, hogy tudni kell elengedni embereket, dolgokat és felismerni azt ha már valami nem jó az életünkben. Le kell zárni a múltat, mert csak így lehet jövőnk. Nem is tudom, hogy lehettél benne egy kapcsolatban 7 évig úgy, hogy legbelül másra vágytál. :( Néha én is ettől félek, hogy nem akarok úgy járni, hogy csak beérem valakivel. Nem leszek úgy boldog sosem. Ezért sem jöttem össze olyannal, aki annyira nem érdekelt igazán. Én hiszek abban, hogy egyszer majd jönni fog neked is és nekem is egy olyan személy, aki igazán levesz minket a lábunkról és boldogok leszünk, és ez a seb talán begyógyul. :) Mert mindenkinek megvan a párja. :) Még ha türelmetlen is vagyok sokszor, tudom, hogy ez így lesz. !! Szívből kívánom neked is, hogy megtaláld a párod, és hogy őszintén szeressétek egymást, és boldogok legyetek!! :) :)
2015. dec. 11. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!