Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Egyetemisták! Valaki akinek...

Egyetemisták! Valaki akinek igénye van másfajta szórakozásra ia mint az ivás, kocsmázás, discozás? Ti egyetemista éveitekben hogy oldjátok/oldottátok meg a szociális életet?

Figyelt kérdés

Már végzős vagyok de az elmúlt két évben sokat gondolkodtam ezen... Bármilyen sportot szívesen űzök (bowling, billiárd, úszás, gokart amik most hirtelen eszembe jutnak),magával ah alkohollal sincs problémám, csak szerintem az max velejárója, és nem célja egy összejövetelnek.


22/F Budapest


2015. dec. 26. 00:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
22%

Nem igazán bírom az ilyen elvont embereket. Akik leszűrik hipp-hopp, hogy inni mennek csak. Lehet azt mondják, de csak mert "menő".

Szerinted ha csak a pia számít, akkor miért mennek el? Ha lehet otthon is inni...

Pont a társaság, a buli a lényeg. A pia a velejáró.

Ha pedig nem érzed magad a bulizós(tombolós) srácnak menj nyugodtan bowlingozni, billiárdozni, úszni, vagy gokartozni.

Keress fb-on ilyen csoportokat, csatlakozol és elmész.

Kész is a társadalmi élet.

2015. dec. 26. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Kedves #1es!

Mint mondtam, semmi bajom az alkohollal, sőt, még a tombolókkal sem. Csupán arra voltam kíváncsi, hogy mást is zavar-e, hogy a legtöbb egyetemi program középpontjában a piálás áll. Ha elmész egy buliba, ahol kb 20 percet vagy józan, utána nem is tudsz magadról, annyit ittál, az számomra nem egyenlő a szociális élettel. Ettől még nem hiszem, hogy elvont lennék, csupán mások a preferenciáink.

2015. dec. 26. 01:16
 3/12 anonim ***** válasza:
77%

Engem néha zavar, hogy a piálás áll a középpőontban, nem vagyok az az igazi alkoholizálós. :D Nme engem fogsz tajrészegen látni hajnali négykor valami hányós helyen.


Én sportolok egyetem mellett, barátokkal eljárunk kávézni, sétálni, beszélgetni... De amúgy lehet haverokkal közösen is szervezni mondjuk főzést (mi csináltunk koliban), filemzést, társasozást... Tudom, dedósnak tűnhet, de komolyan mondom, nagyon klassz tud lenni. :D Mi edzőtáborban például sokat kártyáztunk.

2015. dec. 26. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%
Mi online játszunk
2015. dec. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Eléggé fekete-fehérben látod a világot, már bocs.
2015. dec. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
96%

Sfadn: szerinted fekete-fehérben látja, más szerint meg nem. Mi a gond azzal, ha másra (Urambocsá', valami tartalmasabbra) vágyik, mint a többség? Szerintem semmi gond nincs ezzel.


Én is egyetemista srác vagyok, nem vagyok antialkoholista ugyan, de ritkán és keveset iszom. Pont amiatt nem kedvelem az egyetemi bulikat, amit te is írtál, kedves kérdező. Szóval az első kérdésedre az a válaszom, hogy igen, van még rajtad kívül olyan, aki másfajta szórakozásra vágyik. A második kérdésre pedig annyit tudok válaszolni, hogy nekem konkrétan az egyetemről nem sok barátom van. Akikkel jóban vagyok, azokkal maximálisan kimerül a barátság az egyetemi találkozásokban (találkozunk előadásokon, vagy ha összefutunk az utcán, dumálunk, de egyetemen kívüli programokat egyikükkel se szervezek). Akikkel úgymond a szociális életet élem, azokat nem az egyetemről ismerem. Az alkoholizálás pedig nem nagyon van képben nálunk. Ha úgy tetszik, szinte semennyire. Vedelések soha nincsenek.


24/F

2015. dec. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Mégegyszer mondom nem azzal van a bajom, hogy az alkoholizálás meg kocsmázás rajta van az egyetemi szórakozási lehetőségek listáján, hanem hogy szinte más nincs is. Az elején én is elmentem, de mikor már minden poénban és mondatban benne volt az alkohol szó, ráúntam. Ezeket nem gyűlölködésből irom, egyszerűen arra voltam kíváncsi, ti hogy látjátok ezt. Sajnos én kicsit hiányolom azokat a fórumokat, ahol hozzám hasonló gondolkodású emberek össze tudnak ismerkedni. Talán a munkahelyen több szerencsém lesz.
2015. dec. 26. 18:41
 8/12 anonim ***** válasza:
69%
Úgy értettem, hogy fekete-fehéren látja, hogy nemcsak két opció van. Vagyis kb. olyannak állítja be a kérdező az egyetemistákat, hogy vagy csak vedelnek, vagy intellektuális elfoglaltságot keresnek maguknak... Holott a legtöbb egyetemista tud normálisan is szabadidőt eltölteni, de tud bulizni is. Lehet, hogy rossz egyetemre jársz, de nekem az a tapasztalatom, hogy ahová én jártam, ott elég sok olyan program volt, ami nem az ivászatról szólt, hanem másról (kiállítások, könyvbemutatók, beszélgetős estek stb.).
2015. dec. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
60%

Örülök, hogy van még, aki így gondolkozik. Én még soha nem voltam részeg. Nem azért, mert gyáva vagyok, hanem azért, mert nem érdekel a dolog; összeegyeztethetetlennek tartom az értékrendemmel. Korábban elég sok barátom volt, akikkel több alkalommal elmentem különböző házibulikba, és ott szinte mindenki részeg volt, de én nem. Bár soha nem szerettem a nagy létszámú összejöveteleket, inkább a kettesben töltött órákat preferálom. Ezen alkalmakkor is többnyire inkább egy gyorsétterembe, vagy cukrászdába ülünk be. Persze alkalmanként kocsmába is kikötünk, de én ezen alkalmakkor sem iszom. Ráadásul szerintem minden alkohol rossz ízű, egyiküket sem szeretem.

Most, hogy fölkerültem Budapestre, egyetemre, elborzadva látom, hogy mindenkit az tesz menővé, hogy mennyit iszik, és mennyire keveset tanul. Egyetlen csoporttársammal sem találkoztam még órán kívül, de még az egyetemen is inkább egyedül vagyok: nem nagyon megy nekem az ismerkedés. Ennek számos oka között ott van az általános társadalomkritika, de az antiszociális és introvertált életmódom is.

Nincs bajom azokkal, akik isznak. A bajom azokkal van, akik divatból isznak olyan emberekkel, akiket amúgyis utálnak.


23/f


Ui

Írtad, hogy nem találsz olyan fórumot, ahol hasonló identitású emberekkel tudsz ismerkedni - így ha van kedved, én szívesen beszélgetek veled.

2015. dec. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
93%

Én bevallom szeretek inni, jól tud esni néha pár ismerőssel összeülni és meginni pár sört, fel tudja dobni a beszélgetést, ha mindenki oldottabb az átlagosnál. Ugyanakkor én is sportolok, (amennyit tudok, most le vagyok sérülve sajnos), szoktam néha íjászkodni, pingpongozni, biliárdozni, rengeteget dartsoztam korábban. Ezeket nem tervezem és nem is lépek be semmilyen csoportba, csak ha felvetődik az ötlet az ismerősökkel, akkor játszunk egy kicsit. Egyedül a túrázás az, amit az egyetemi csoporttal szoktam csinálni mert az ingyenes, én meg csóró vagyok a teljesítménytúrák nevezési díjához :D


Havonta-kéthavonta járok színházba is, Budapesten a Vígszínházban már 700-900 ft-ért lehet kapni jegyeket és kuponokat is szoktam venni, így pl múltkor aprópénzért voltunk sörözni és vacsorázni a barátommal. Szoktam járni a barátnőimmel teaházba és kávéházba is.


Szóval szerintem egyensúlyba lehet ezt hozni, nem kell egyik végletből a másikba zuhanni :) Bár az tény, hogy néha nehéz társaságot találni


21/L

2015. dec. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!