Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ti miért vagytok magányosak?

Ti miért vagytok magányosak?

Figyelt kérdés
2015. dec. 31. 22:52
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Mert elhagytam mindenkit, mielőtt ők hagytak volna el.
2016. jan. 3. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Fingkirály ***** válasza:

Mert már nem vagyok kifejezetten fiatal, a legtöbb barátom-ismerősöm már rég családos, nekem nem sikerült - nem kell azzal jönni, hogy én b*sztam el, mert nem voltam sosem hűtlen, vagy felelőtlen, annyiból én rontottam el, hogy biztos rossz emberrel próbálkoztam -, és így már felnőtten idegenekkel már azt veszem észre, hogy nem kifejezetten lehet barátkozni. Nem szimpátia, emberi tulajdonságok vezérlik az embereket, hanem (elsősorban) anyagi vagy kapcsolati tőkére vonatkozó haszonlesés, érdekek.


A fiatalabbak (nem gyerekekre gondolok, ilyen huszonévesekre, 25-30 közöttiekre) még talán nyitottabbak, de ők meg azért nem hajlandók barátkozni, mert alapból öregnek tartanak, és élből elutasítják a dolgot arra hivatkozva, hogy "úgysem tudnánk semmiről sem beszélgetni".


Ettől függetlenül nem vagyok depressziós-alkoholista-drogos, rendet tartok, állatokat tartok, adok magamra, sportolok, sokat olvasok. Majd egyszer biztos véletlenül hátha akad valaki, akit érdekelni fog a személyiségem.

2016. jan. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Lenon válasza:

Nem érzem magam magányosnak szerencsére. Inkább a barátok eltűnése, baráti kapcsolatok megszűnése, érdektelenség zavar.


Volt két nagyon jó barátom, több mint 10 évig, egy kedves pár, együtt is béreltünk egy lakást, nagyon jó volt :) Aztán úgy alakult, hogy időnként kölcsön kértek tőlem, aminek a végére összejött nekik 400.000 Ft tartozás, és nem akarták visszaadni, ezért inkább leléptek :(

2016. jan. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Mert a feleségem dolgozik, én meg csak 7-én kezdek, lévén még a múlt évről is szabim.
2016. jan. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 raudaeirikr ***** válasza:
Soha nem akartam úgy élni, ahogy általában a termelő-fogyasztó népek (bár manapság valójában csak milliárdok marakodnak azon amit néhány ezer gépsor termel, ez még rosszabb). Ha valamilyen szinten kötöttem is volna kompromisszumot (azt is lehetőleg valahol nagyon messze innen vagy legalább arra törekedve), egyet biztosan nem akartam volna jó körülmények között sem: gyereket. Mert azokat a jó körülményeket a gyerekem feje fölül / lába alól tüntetnék el a terjeszkedő városok. Még egyszerű partnert is elég körülményes, költséges és kockázatos keríteni, ráadásul ebben a szerelmet is szappanoperából tanuló közegben többnyire siker esetén sem éri meg a vesződséget. Már beletörődtem, hogy az itt rendelkezésre álló időt egyedül töltöm, de így legalább viszonylag rövid lesz.
2016. jan. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!