Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Van itt olyan, aki hasonló...

Van itt olyan, aki hasonló cipőben jár, mint én? Egyszerűen hiába akarok változtatni az életemen, időről-időre kiderül, h lehetetlen.

Figyelt kérdés

Ált. suliban és gimiben is magamnak való voltam, és hiába szeretnék rajta változtatni mégse sikerül. Most 1. éves egyetemista vagyok, voltam gólyatáborban is meg néhány buliban, de hiába voltak rendesek a többiek, egyszerűen nem éreztem jól magam ebben a közegben se.

Mindig ez a vége, mikor eldöntöm, h na mostantól máshogy élek. Barátaim sincsenek, néhányan vannak, akikkel szoktam beszélgetni, de ők se mozdulnak ki otthonról.

Néha annyira szeretnék elmenni egy moziba, kávézóba, v csak sétálni egyet, de egyedül olyan gáz az egész...

Pedig imádok utazgatni, kirándulni, az állatokat, a sportot, az autókat, élek-halok a Forma1-ért, de nem találok senkit, aki hasonló természetű lenne, mint én.


Ha ti is nehezen barátkozók vagytok, h találtátok meg azt a közeget, amiben jól érzitek magatokat és azokat az embereket, akikre számíthattok?

20/L


2016. jan. 16. 13:36
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

# 10: sztem azért úgy könnyebben hátat lehet fordítani vkinek, ha csak a tv-ben követed őt, és nem tudod, h jutott el oda, ahol most van, de ha évekig követed őt, akk már nehezebb, azt mondani, h "nah, milyen ellenszenves ez a viselkedése, akk most már nem drukkolok neki" (ezt csak az én példámra mondom)

de persze nem vagyunk egyformák, úgy h lehet, sőt biztos más máshogy gondolja ezt, mint én :)

2016. jan. 16. 16:10
 12/15 anonim válasza:

Hát nem mondom, hogy hasonló helyzetben vagyok, de kicsit hasonlítok erre.


Nekem is kevés barátom van. De azt hiszem már könnyebben barátkozom. Az általánosban meg gimiben mindig én voltam a kiközösített és ez amilyen jó hatással volt rám utólag visszagondolva, annyira rosszul is éreztem magam tőle.


Segíthet, ha eljársz valami közegbe sportolni. Én is amúgy BP közel lakom és szinte napi szinten járok a suli miatt Bpre.


Ha van esetleg kedved, neten beszélgetni, rám írhatsz :)

Szívesen barátkoznék


Lehet csak az a baj, hogy rossz emlékeid vannak és ha egy kis sérelem ér, akkor eltúlzod magadban.


Én volt már, hogy egyedül mentem moziba. Néha kedvet kapnék sétálni, kipróbálni dolgokat és sajnos sokszor az a bajom, hogy nincsen kivel.


Egyetemen meg változó hogy mennyire könnyű ismerkedni. Sok olyan ember van, akivel nehéz haverkodni, másokkal meg könnyebb. Nem biztos, hogy veled van a baj, de lehet hogy túl is reagálsz dolgokat :)

2016. jan. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Nekem mindig szerencsém van, mindig van valaki olyan az osztályban aki mindenkivel akar barátkozni, ha akar a másik fél ha nem. :D Így elindít egy folyamatot, hogy már van egy barátom jöhet a többi is az ő "segítségével".
2016. jan. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Szia, én hasonló cipőben járok, általános és középsuliban mindig volt 1-2 barátnőm, de ahogy elballagtunk valahogy megszakadt a kapcsolat, szóval olyan igazi, hosszan tartó barátságom sosem volt. Aztán egyetemen már nem is igazán tudtam kialakítani még olyan szintű barátságokat sem, mint előtte, itt már csak amolyan kedves ismerőseim vannak, szóval barátaim mondhatni már nincsenek. Annyi szerencsém van, hogy már igazán nincs is szükségem rájuk, mivel még középsuliban megtaláltam a párom, akivel azóta is együtt vagyunk, és ő nem csak a szerelmem, hanem a legjobb barátom is egyben, szóval ő bőven elég nekem. Szóval én elvagyok így, mert szeretek egyedül lenni, de ha társaságra is vágyom, akkor az max a barátomé, szóval másra nincs is szükségem. Vele néha szoktunk azért eljárogatni ide-oda, habár mindketten inkább otthon ülősek vagyunk, de ha mégis el kell mennem valahova, nem okoz gondot, ha egyedül kell mennem. Sőt, én jobb szeretek így, mert számomra "teher" egy olyan valaki társasága, akit csak felszínesen ismerek, előttük nem tudok önmagam lenni, és folyton görcsben vagyok a társaságukban, mert azt érzem, hogy folyamatosan szórakoztatnom kell különböző sztorikkal, hogy ne tűnjek unalmasnak. Mert igazság szerint, aki nem ismer közelebbről, az unalmasnak gondolhat, mivel én nem beszélek sokat, jobb szeretek csendben lenni. Csak azokkal tudok felszabadultan beszélni, akik igazán közel állnak hozzám, szóval igen kevés személlyel. Úgyhogy ha mennem is kell valahova, én jobb szeretek egyedül lenni, ilyenkor legalább a gondolataimba mélyedhetek nyugodtan. Azt sem szeretem, ha ilyenkor összefutok valahol egy ismerőssel, ha van rá lehetőségem megpróbálok előle elbújni, vagy úgy teszek, mintha nem vettem volna észre, hogy ne kelljen beszélgetni :D pl vonaton sokszor fordult ez elő velem, hogy összefutottam valakivel, és annyira lelombozott, hogy nem olvashatok nyugodtan az úton, hanem bájcsevegnem kell, ami eléggé leszívja az energiáim. Szóval lehet én nehéz eset vagyok, de már elfogadtam magam, régen mindig azt gondoltam, hogy valami nagyon el van cseszve bennem, de aztán úgy gondoltam, hogy nem lehet mindenki barátkozós és extroventált, én ilyen vagyok, és mások kedvéért nem akarom megjátszani magam, hogy ne gondoljanak rólam rosszat.
2016. jan. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
ált egyetemen minden nap van valami csapatsportolási lehetőség, nem értem miért nem állsz be minden nap egyre és ott beszélsz a forma1-ről, vagy mész el a többiekkel a bulis összejövetelekre
2016. jan. 19. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!