Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Valaki? :/ (Bővebben lent)

Valaki? :/ (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Az lenne a problémám, hogy nem nagyon tudok megnyílni mások előtt, így nincsenek barátaim. Egy sem. Kiskoromban sokat csúfoltak, piszkáltak (még alsó tagozatban), és úgy gondolom onnantól kezdődtek ezek a gondok, ekkor lettem csöndes, bezárkózott, visszahúzódó típus. Szórakozni nem nagyon járok (kb.1,5 - 2 éve lehettem utoljára), de ott sem ment igazán az ismerkedés, pedig volt rá alkalmam. Nagyobb tömegben rosszullét kerülget, úgy érzem mindenki engem néz, rólam beszélnek, de ez persze nem így van, csak én gondolom így. :S Ti mit ajánlanátok? Esetleg keressek fel egy szakembert? Gyógyszereket nem igazán szeretnék szedni, viszont így sem jó. :/

20/L.


2016. febr. 7. 19:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Lámpalázad nem szokott lenni,ha beszélni,meg szerepelni kell valakik előtt?
2016. febr. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
#1 : De..Ez mindig is így volt, és valószínűleg így is marad. :/
2016. febr. 7. 19:58
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen levelezek veled, ha szeretnél. Én is eléggé megtörtem és a legszívesebben feladnám. De biztosan van még remény... 18f
2016. febr. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok.

Az a helyzet,hogy ez a szociális fóbia nevű betegség.

Én (is) ebben szenvedek,jelenleg elég rossz stádiumban vagyok,ezért felkerestem egy kimondottan ilyennel foglakozó rendelőt,illetve egy szakembert,akinél voltam már egy alkalommal.Sajnos sokba kerül,de én eljutottam odáig,hogy valamit kell ezzel kezdenem,pedig felnőtt ember vagyok.

Neked azt tudom javasolni,hogy mindenképp jelezd a háziorvosodnak,próbáld meg TB úton,vagy ha anyagilag megengedheted,maszek szakemberhez kezdj el járni.

Ez az egyik legszemetebb pszichés betegség,rengeteg dologban meggátol,amik miatt az egész életed egy kudarc,kinlódás lehet,mert nem tudsz fellépni,és élni olyan helyzetekben,ami a fejlődésedet,jövődet,sikereidet segítené elő.

Tehát az egész leblokkolja az embert egy alapszintre.

Én is rengeteg dologban tehetséges vagyok,és e miatt a szemét szocfób miatt rengeteg minden nem sikerült eddig az életemben.

2016. febr. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Előző: Igen, a szoc. fóbia nekem is megfordult a fejemben, mikor utána olvasgattam hogy mi is lehet,nekem is ez a gyanúm. :/ Köszönöm, hogy válaszoltál.Mindenképp megfogadom a tanácsodat!
2016. febr. 7. 20:14
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

1 vagyok megint.

Nagyon szívesen!

Még amit akartam írni,hogy ezeknél a betegeknél kialakulhat alkoholizmus,nyugtatófüggés,esetleg drog,mert a sok kudarcból és pszichés "fájdalom"-ból egy idő után baromira elég lesz.

Egyébként ahol én voltam rendelőben,elég sok fiatal ücsörgött a váróban,tehát gondolom sajnos sokan vannak ilyen helyzetben.

Úgyhogy hidd el nekem,most kezdj el foglalkozni ezzel a bajjal,ráadásul egy 20 éves szervezetet még jobban lehet gyógyítani,mint egy idősebbet,ahol már berögződött szokások vannak.

Fel a fejjel,sok sikert,ha érdekel,mi történik a pszichológusnál,írj majd privit,szerdán megyek megint...

:)

2016. febr. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen voltam, csak én azért eljártam gyakrabban szórakozni kisebb társasággal, egy minimális alkohol mindig segített legyőzni a félelmeimet. De mivel ez mégsem lehet megoldás, elmentem szakemberhez, felírt egy gyógyszert, nem segített semmit. Visszamentem, felírt egy erősebb gyógyszert, de azt már nem akartam szedni, és nem is szedtem. Aztán végeztem az iskolával, el kellett mennem dolgozni. Nagyon féltem az egésztől, új emberek, új hely... hát nem kellett volna. Rengeteget segített a munka, mára már nem okoz gondot a tömeg, sőt, semmi ilyesmi problémám nincs. Szóval ezt tudom ajánlani. Járj el gyakrabban emberek közé, kényszerítsd bele magad az ilyen szituációkba. Hajrá!
2016. febr. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Előző: Köszönöm a válaszod, mindent meg fogok tenni az ügy érdekében. :)
2016. febr. 7. 20:35
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Egy csónakban evezünk.

Keress egy hasonlóan zárkózott embert, beszélgessetek, és ha meg nyíltok egymásnak akkor léptetek egy szintet a barátság fele. :) én is azt teszem vagy teszem és eredményes, de persze még keresek ismerősöket.

2016. febr. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
A kérdésed fele csak kifogás, a lényeg, hogy nem teszel kellő mennyiségű erőfeszítést azért, hogy megnyílj mások előtt. Ha tennél, akkor lassan elmúlna az ezzel kapcsolatos feszültséged.
2016. febr. 7. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!