Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan vészeltétek át életetek...

Hogyan vészeltétek át életetek egy-egy nehéz időszakát?

Figyelt kérdés

2016. febr. 10. 20:54
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Mikor mondjuk nagyon kétségbe voltatok esve vmi miatt,és tudtátok,hogy a dolgok nem változnak egy darabig. 1-2 évig.
2016. febr. 10. 20:59
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
pia+fű sorozatok amikben el lehet merülni esetleg jó könyvek, sok meditálás
2016. febr. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
Hát, beletörődéssel, az idő múlásával, lefoglaltam magam, vagy kimentem a szabadba kiszellőztetni a fejem. Vagy pl amikor öngyilkos akartam, akkor anyámra gondoltam, milyen nehéz lenne neki. Volt pár éve kutyám, ő is segített társ és barát híján, de a elektronikus zene is menekülési pont egyike. Nekem mindennap nehéz a betegségem miatt és erre jönnek családi viszályok, párkapcsolati kudarcok stb. 2 féle ember van, aki már az elején feladja vagy aki beletörődik a nehézségeibe és próbál pozitív dolgokba kapaszkodni.
2016. febr. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
31%

Fájdalom nélkül csak torzó maradsz…


Nehezen születik meg bennünk a megértés, rengeteg fájdalomba kerül, sok időbe telik. Pontosabban az idő egyenesen arányos a „beengedett” fájdalommal. Mert elbarikádozhatod magad ideig-óráig, én is megpróbáltam, nem is egyszer. Eleinte jó volt, aztán észrevettem, hogy üresedem, száradok. Mindjárt török, porladok. Halódom. Noha látszólag virultam. Nevettem, zabáltam, szeretkeztem. (Repdeső, csak jól lét.) Jól nézel ki – mondogatták. Csak én tudtam egyedül az igazságot. Éreztem a veszélyt, mégis végeérhetetlen boldog időkért könyörögtem balga imákban. Még, még, még! Hogy ne érezzem, hiába zabálok, mégis üres maradok. Szűköltem, ha arra gondoltam, hogy hamarosan vége lesz. Mert véget ér, és kezdődik egy új, mert az a jó. Mert a Kegyelem így működik. Nincs apelláta. Kezdődik egy másik fejezet, a megtöretés napjai. Össze kell töretni és újjá kell formálódni. Enélkül, fájdalom nélkül csak torzó maradsz. Mennyire féltem az újraformálódástól! Túlélem-e vagy sem? Eddig túléltem.


Túléltem azt is, amikor szegény Zoli teljes elborultságában, egy paranoid-skizofrén rohamban fojtogatott. Aztán túléltem éjszakai menekülésemet, gyalogutamat Érdtől Budapestig. Túléltem a zárt osztályt húszas éveimben, és ami sokkal nehezebb volt, túléltem mások szenvedését és halálát, többek között életem legnagyobb ajándékának, drága férjemnek két héttel ezelőtti halálát. Rákos volt. De nagy tisztességnek érzem, hogy éppen én ápolhattam őt, kísérhettem el végső földi útján.

Ezek mind a Kegyelem mozdulásai voltak – csak most értettem meg túl a hatvanon. Mert fájdalom nélkül csak torzó maradsz.

2016. febr. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ki az a Zoli?
2016. febr. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Sunshinedoll ***** válasza:
Próbálok a saját dolgomra koncentrálni, és csinálni, amit kell. Általában, ha elfoglalom magam, kevesebb időm van aggodalmaskodni.
2016. febr. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Gondolom, a válaszoló férje volt.
2016. febr. 12. 09:43
 8/11 anonim ***** válasza:

Pia, sport, töménytelen kockulás, könyvek falása.


(Amúgy tök fura volt, hogy hetekig azt csináltam, hogy megjöttem a munkából, elmentem futni kb 1 órát, utána meg estig bedobtam 1,5-2 üveg bort... olyan, mintha egyik percben még megsimogattam volna az egészségem "buksiját", utána meg adtam volna neki egy hatalmas pofont.)

2016. febr. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én úgy, hogy szerencsére voltak/vannak olyan barátnőim, akik meghallgattak, akiknek naponta elsírtam a bánatomat, főleg egy volt tanárnőmet hívtam gyakran, akivel olyan félig baráti viszonyban maradtam, de hívtam a lelki segélyszolgálatokat is gyakran. Aztán elmúlt a fájdalom, két év, három év alatt kb.
2016. febr. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 egynévtelenember válasza:
Ha van egy jó barátnőm/barátom aki mindig segít és mellettem van akkor megbeszélem vele a dolgot. Megnézünk egy filmet elmegyünk valahova, vagy ha egyedül vagyok akkor olvasok, rajzolok meg ilyenek és próbálok nem a problémámra gondolni.
2016. febr. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!