Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nem jó nevelés, szocializáció...

Nem jó nevelés, szocializáció hiánya, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem szocializálódtam rendesen. Nagyon sok a veszekedés itthon, már ideje lesz lassan elköltöznöm. Rengeteg trauma ért az életem során. Elég zárkózott vagyok. Bár társaságban jófej vagyok, és szeretnek, de tele vagyok félelemmel, és érzem magamban a rettegést, a gyomorgörcsöt. Nem bírom elviselni az embereket. A rosszindulatot amikor összenevetnek valami gonoszkodáson például... Akár munkahelyen, akár iskolába bárhol.. És mindenhol ez van. Próbálok nem foglalkozni másokkal. A testvéremmel erről beszélgettünk. És annyit mondott, hogy én nem jártam bölcsibe, és mindig sírtam mindenért, és szerinte anyu akkor is intézkedett, ha nem akartam oviba menni... És szerinte emiatt nem szocializálódtam rendesen, és a mai napig meglátszik. Én nem tudom. Lehet, hogy igaza van. Nem tudom mit tegyek.. Nem csak kényeztetés volt a nevelésemben, anyámnak több oldala is van. Kettős személyisége van, és ez váltakozik. A nagyon kedves (legfőképp idegenek előtt ezt mutatja), utána meg ordítozó (meg is vert régen) kiborul, és ordít mint egy vadállat, nagyrészt ok nélkül vagy hülyeségen. Gondolom neki is megvannak a múlt fájdalmai... Lényegtelen, hosszú.. Igazából a szocializáció most a fő kérdésem. Fősulira menni fogok szeptemberben. Talán az segít. De azonkívül tudnátok valamit mondani?
2016. ápr. 13. 02:30
 1/6 acelsziv ***** válasza:

inkább anyád személyisége lehet a háttérben mint a bölcsi hiánya. Én se jártam bölcsibe mégis szociális vagyok.

Talán nem bízol az emberekben.

2016. ápr. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mintha anyud az apám volna.
2016. ápr. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tudom. Erre is gondoltam. Igazából nincs jó hatással rám anyu. Teljesen más személyiségünk van, és egyáltalán nem empatikus. Nem akarja megérteni, ha valaki nem olyan, vagy nem úgy gondolkozik mint ő. És mi szöges ellentétek vagyunk.. Azonkívül, hogy idővel elköltözöm , csak én tudok tenni a változásért. Csak tanácsot akartam kérni, hogy azonkívül, hogy közösségbe erőltetem magam mondjuk fősulin, elmegyek ide-oda akkor is ha nem akarok igazából.. Azon kívül valami még segítene? Olyanokra gondolok hogy agykontroll például? Vagy valami hasonló? Megváltoztatná a gondolkodásomat stb.
2016. ápr. 13. 17:24
 4/6 acelsziv ***** válasza:
neked küldtem privátot, vagy másnak? A fene se emlékszik már rá.
2016. ápr. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a könyvet, majd elolvasom! -
2016. ápr. 14. 01:30
 6/6 anonim ***** válasza:

Fösuli csak akkor segit ha kollégista és elköltözöl otthonrol. Nekem ez segitett. Az más kérdés h alig járok jaza és szüleim ugyvélik h elvesztettek ami igy van.

De nekem jo ez az önálloság. Bár néha magányos vagyok. De mivel koliban rengeteg embervesz körül akik mindig ott vannak és lehet rájuk támaszkodni :D

Épp ezért nemváromanyarat mett haza kell költöznöm

20L

2016. ápr. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!