Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan tudnék bensőséges...

Hogyan tudnék bensőséges kapcsolatot kialakítani valakivel?

Figyelt kérdés

Mostanában nagyon gyötör a magány és a depresszió. Vannak napok,amikor egyszerűen nem tudok megmozdulni, máskor pedig túlterhelem magam.


Barátnőm nincs, barátaimmal és szüleimmel pedig nem tudok beszélni az érzéseimről. Szándékosan nem azt írtam a kérdésben, hogy "hogyan tudok barátnőt szerezni", mert egyrészt erre van kismillió kérdés,másrészt erre mindig jönnek a számomra semmit mondó válaszok, hogy "Önbizalom kell!" meg "Ki kell lépni a komfort zónából!" meg "Többet kell mosolyogni, nyitottabbnak lenni!"...stb.


Félreértés ne essék, nem kell privátot írni vagy olyan válaszokat írni, hogy "nekem írhatsz", mert nem arra vágyom, hogy hirtelen írjak 20 sort egy idegen embernek, hanem arra vagyok kíváncsi, hogy hogyan tud az ember segíteni magán ilyenkor, ha nem akar óránként 10000Ft-ért konzultálni egy szakemberrel.


2016. máj. 7. 15:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia! Hogy élsz?

Sport?

Egyébként, ha nem akarsz lelkizni, akkor csak röviden:

-turbózd fel a szervezet raktárait, és legyen meg a napi vitamin is, sokat számít, ha érdekel, ovlass utána a témában. Depresszió és vitaminok.

-Próbálj valami olyat ki, amivel lecsapolhatod a felesleges gondolataidat. Reggeli írásmeditáció (by J. Cameron), jóga bizonyos fajtái, típusai, meditáció, vezetett meditációk - sok videós is van.


Úgy vélem a testmozgás elengedhetetlen.


Ha meg állatbarát vagy, javasolok egy kutyát. Az amúgy is mindenre megoldás. Ez az én szubjektív tapasztalatom.

Ez elvisz séltálni, és máris annyi gondot okoz, hogy nem leszel magányos. Depis meg pláne nem. Azért ne harci kutyát szerezz be, hogy főjjön a fejed külön még amiatt is.

2016. máj. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

En is ilyesmiben vagyok benne egy jo ideje (depi, szorongas, rosszkedv). Altalaban hullamzo, van mikor aktiv vagyok van mikor nagyon faradt (lelkileg, szellemileg, testileg).

Igazabol tortent veled valami ami miatt ilyen vagy? Akarmi: bantalmazas, eletmod valtas, halal eset....

Johetnék sablonos valaszokkal, de pont, hogy ilyenkor szemelyre szabott dukal mindenkinek. Ezert elmondom en mivel probalkozom, ha megengeded: nyitok masok fele, biciklizem, sok folyadekot iszom, eszem mindenfele vitaminokat (elegge gyenge az immunrendszerem), keresem onmagam; probalom fejlesztem magam minden teren:)

Maganyos vagyok en is, de ertekelem az egyedul letet is. Ha alapjaraton nem vagy tarsasagi ember akkor nagy erofeszites, kitartas es ido kell.

2016. máj. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én miért nem ismerek hozzátok hasonló embereket? :(


23f

2016. máj. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3# orulj neki! (2es)
2016. máj. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

A pszichés betegségek alapvető oka, az agy bizonyos területein fellépő oxigénhiány. Ilyenkor képtelen helyesen feldolgozni a beérkező információ áradatot. A révképek, és tévképzetek számtalan formában jelentkezhetnek.

De van egy jó hírem is. Ha a szervezet oxigénellátása biztosított ezek a panaszok idővel feledésbe merülnek. Helyes légzéssel és normális táplálkozással lehet pótolni a szervezet hiányzó oxigénjét. Súlyosabb esetben magasnyomású oxigénnel lehet megszüntetni a kellemetlenségeket.

2016. máj. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is eléggé magányos vagyok már pár éve, nekem sincs barátom, a szerelem vár párkapcsolatra amúgy sem vágyom. Leginkább barátnő lenne jó, olyan igazi, akivel mindent megoszthatnék félelem nélkül, akivel ki lehetne mozdulni. Online mindenki szívesebben barátkozik, de élőben már kevésbé. Én nem szeretek online lenni.. próbálom elterelni a gondolataimat a tanulással, olvasással, filmekkel, ez nem mindig sikerül, mert most itt vagyok. Én úgy látom más pedig nem válik be. Konditerembe nem megyek, csak azért, hogy ismerkedjek. Sportolni bárhol tudok (pl.futni), idegeneket nem szólítok le az utcán vagy a bevásárlóközpontban, táncolni sem megyek, inkább telepakolom a hűtőt azon a pénzen, és inkább itthon táncolok úgy, ahogy én akarok, ahol senki nem lát. :D Bulizni egyedül szintén nem szoktam. A barátkozás nem olyan egyszerű, mint amilyennek látszik. Ha akarom, bárkivel elbeszélgetek,(-->ebben az esetben a barátkozás egyszerű lenne, de nem biztos h megvan a szimpátia) de az más, mintha lenne egy barátom, akinek kb.mindent elmondhatok és számíthatunk egymásra, és nem csak online a barátom. Általában az is szokott lenni, h nincs miről beszélgetni vagy megállunk. A probléma az, hogy én eleve sem vagyok az a beszédes típus,erőltetni ilyenkor meg felesleges. Sok idő kell, míg megnyíljak, és kevés emberrel szoktam kijönni vagy egyetérteni bizonyos témákban. Van egy könyv, az a neve, hogy a Társas lény, abban benne is van azt hiszem, hogy kb. mi alapján szimpatikus valaki vagy sem, illetve van róla szó a barátságról meg erről arról. Nekem is ajánlották, de csak belenéztem. ha gondolod, nézz utána, meg hogy mit írnak róla, hátha hasznodra válik. :)
2016. máj. 8. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!