Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szerintetek hogyan cselekedjek?

Szerintetek hogyan cselekedjek?

Figyelt kérdés

Novemberben összevesztem az egyik legjobb barátommal /aki fiú egyébként, de ez mellékes/, és azóta eléggé mély depresszióba estem. Vagdosás is volt, satöbbi. Igazából eleinte mindig az a visszahúzódó lány voltam, csak az az egy barátom volt, akivel összevesztem, és mindig egyedül voltam, de ennyire sosem fajult el a dolog.

A lényeg az, hogy a suliban észrevették a viselkedésemen, hogy nem éppen vagyok jó bőrben, és a lány osztálytársaim leadták a drótot az osztályfőnökömnek, hogy vagdostam magam.

Ezek után behívták édesanyámat, és elmondtak neki mindent. Először sulipszichológushoz lettem küldve, viszont ő azt mondta anyumnak, hogy menjünk egy pszichiáterhez, de édesanyám egyszerűen nem visz el.

Folyamatosan kérdezgetem tőle, hogy mikor kér időpontot a nőtől, de mindig azt válaszolja, hogy "majd valamikor jövőhéten".

Az osztályfőnököm "megfenyegette" anyumat, hogy ha nem visz el egy rendes pszichológushoz, akkor beutalót kell írnia a Heim Pál Kórházba a pszichiátriára.

Szerintetek ha anyukám nem kér időpontot a pszichiátertől, akkor szóljak a sulipszichológusnak, hogy írják meg azt a beutalót? Vagy mi legyen? Mert nem akarok teljesen bekattanni, mert ezen kívül van még valami, de azt majd talán egy másik kérdésben leírom.

(13/L)



2016. máj. 11. 17:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, keresd fel a suli pszichológust.
2016. máj. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha ez már ilyen régóta húzódik, akkor igen. Anyukádban szerintem az a tébképzet él, hogy aki pszichiáterhez megy, az dilis, és azt hiszi, hogy ha nem mentek el, akkor már nincs is probléma. Mint a strucc.

Egyébként nagyon jól tették az osztálytársaid, hogy szóltak az osztályfőnöknek, és ő is, hogy intézkedett, ez azt jelenti, hogy figyelnek rád, fontos vagy nekik.

2016. máj. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem szükséges. Az, hogy vagdosod-e magad, csakis kizárólag rajtad múlik, a barátoddal ki tudsz békülni, ha mégse,akkor is ott van még az, hogy más emberek felé is nyitsz és akkor megoldódna a probléma. Nem feltétlenül kell mindig szakember. A gondjaidat bárkinek elmondhatod, ahogy pl most nekünk és tanácsokkal is ellátunk. Legyen nagyobb lelki,- és akaraterőd.
2016. máj. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Második válaszoló: Igggen. Oké, felkeresem majd.


Utolsó válaszoló: Ohhh, nem tudod a részleteket. Azokat nem írtam bele. De mint mondtam a kérdésem végén, "ezen kívül van valami" ami nagyobb gond.

Sokkal nagyobb.

Egyébként meg, az osztályomból senki sem kedvel. Senki sem barátkozna velem. És miért? Mert nem vagyok olyan, mint ők. Nem vagyok olyan idióta. Könyveket olvasok. Csöndes vagyok. Satöbbi.

Szóval...ja.

2016. máj. 12. 20:25
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát figyelj. Vannak ilyen könyvklubok vagy akármi. Megtalálhatod azokat az embereket akiknek hasonló az érdeklődési körük, mint neked.
2016. máj. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!