Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért hagy magamra mindenki?

Miért hagy magamra mindenki?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, hogy a baráti kapcsolataim egymás után sorra mennek tönkre. Az utóbbi egy évben legalább 5 emberrel hidegült el a kapcsolatom, számomra teljesen érthetetlen módon. Mindig kerestem őket, igyekeztem segíteni, ha problémájuk volt. Meghallgattam őket, kis figyelmességekkel próbáltam felvidítani őket. De folyton csak az jött vissza, hogy max 1 órát szántak rám az életükből, vagy csak pár üzenet a facebookon és egyre ritkábban találkoztunk, aztán meg is szűnt ez. Mit csinálok rosszul? Hogyan tudnék mély, szoros barátságot kialakítani? 25F

2016. máj. 15. 10:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is így vagyok evvel, visszajelzést sosem kaptam, miért hagy el mindenki, de nálam az volt a megoldás(szerintem) hogy túl fárasztó vagyok mindenki számára, nagyon leterhelek mindenkit agyilag.

Illetve nekem is volt olyan ismerősöm, aki csak lelki szemetesnek használt, na menekültem is előle rendesen.

2016. máj. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Roland G. ***** válasza:
100%

Nincs hasznuk,hogy foglalkozzanak veled.Erről szólnak manapság a "barátságok".

Nem veled van a baj,hanem velük!

2016. máj. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ilyen az élet sajnos.

Én is azt tapasztaltam, hogy régi ismerősök, akikkel egész jó viszonyban voltunk, egy részével manapság már nem igazán tartom a kapcsolatot. Viszont az ember ismer meg új embereket, akikkel új barátságok szövődnek.

Valahol olvastam, valami olyasmit, hogy aki régen jó barátod volt, de manapság nem beszéltek annyit, az ugyanúgy megmarad barátodnak, és ha igaz barát volt, akkor mindig számíthatsz rá.

De ez valahol tényleg igaz. Van egy jó barátom, középsuliban ismertük meg egymást, tök jó viszonyban voltunk. Aztán ő elment másik városba, egy ideig nem kerestük egymást, mondom, jó ennek vége, nincs semmi közös téma most már. Aztán még a mai napig is van, hogy beszélünk egymással, nem olyan gyakran, mint régebben, de a barátság megmaradt.

Egyébként mély és szoros barátságot olyan emberekkel tudnál kialakítani, akikkel szinte azonos az érdeklődési körötök. A régieket is néha keresd fel, facebookon, vagy személyesen, ha igaz barátok voltak, akkor most is azok!

És barátkozz másokkal is! Viel Glück! :)

2016. máj. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az igazi, életre szóló barátságok gyermekkorban születnek. Vagyis születnének, ha a gyerekek nem számítógép társaságában cseperednének, hanem tanulnák a normális emberi kapcsolatok megteremtését. A másik ilyen kor az ember életében a reprodukciós időszak elmúltával köszönt be. (45-50 év körül.) Most abban a korban vagy, amikor evolúciós okokból nem barátokra, hanem párkapcsolatra vagy hangolva. Így valóban kilátástalan igazi barátságot kötni.
2016. máj. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nincs idejük, maga alá temetik őket a mindennapi élet gondjai, v irigyek rád vmiért, vagy nem vagy nekik annyira fontos, vagy spiritualitással kezdtél foglalkozni. Vagy rengeteg barátjuk van, és csak ennyi jut, vagy két külön világ vagytok, pl ő partiarc, te meg kiránduló, v otthonülő típus.
2016. máj. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!