Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Egy szeretethiányos ember mit...

Egy szeretethiányos ember mit tud csinálni az öngyilkosságon kívül?

Figyelt kérdés
Mostanság egyre inkább úgy érzem, hogy nincs értelme az életemnek, nem szeret senki, értelmetlenül telnek a napjaim. Van pár hobbim, amik még éltetnek, de félek attól, hogy egy rossz napon, mikor épp mélyponton leszek nem bírom majd tovább.

2016. máj. 23. 07:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne (csak) önmagaddal foglalkozz, nézz körbe, és fordulj oda másokhoz, vedd észre, kérdezd meg, esetleg miben tudnál nekik segíteni!!

Adj nekik magadból szeretetet!!! és ugyanazt fogod visszakapni tőlük!!

Tedd magad hasznossá a hétköznapokban, és rájössz, hogy szükség van rád, sokan számítanak rád, és mivel törődsz velük (is), ki fogják mutatni irányodban a bennük levő szeretetet!


Először mindig adnunk kell, ahhoz hogy valamicskét kapjunk!

2016. máj. 23. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
24%
fagyizni, az mindig jobb kedvre derít
2016. máj. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Most hétvégén többször is fagyiztam és nem lett jobb.
2016. máj. 23. 08:13
 4/15 anonim ***** válasza:
86%
Vegyél egy kutyát! Ő feltétel nélkül szeretni fog. Téged elfoglal nem ilyen butaságokon agyalsz. Elhordod ide oda, megismersz embereket és minden ok lesz.
2016. máj. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Van kutyám. Csak mióta elköltöztem otthonról nem tudok vele annyit lenni, a panelba nem hoztam el, mert ahhoz túl eleven és nagyméretű. Tudom milyen egy kutya szeretete: nagyon jó, feltétel nélküli, de nem pótolja az ember magányát.
2016. máj. 23. 08:23
 6/15 anonim válasza:
13%

Menj el, keress új közösséget, szerezz új barátokat, ismerkedj.

Kezdd el olvasni az Újszövetséget János evangéliumától kezdve, utána Mátétól folytatva.

Imádkozz! Menj el szentmisére.

2016. máj. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Mi az oka annak, hogy öngyilkosságon gondolkodsz? A magány? Akkor valahogy ezt a problémát kéne megoldani, nem? Van pár hobbid... azok kapcsán nem tudnál hasonló érdeklődési körű emberekkel megismerkedni?


Ha nincs egyéb problémád, mint generalizált szorongás, vagy szociális fóbia, akkor nem látom akadályát, hogy nyiss mások felé. Nem is kell nagy dolgokra gondolni...


Ha pedig félsz attól, hogy mélyponton leszel és beledugod a fejed abba a hurokba, akkor az ilyen eshetőségre felkészülve készíts egy listát azokról a dolgokról, amiket szeretsz csinálni, azokról az emberekről, akikkel jóban vagy, akikkel szeretsz együtt lenni és tedd el olyan helyre, ahol könnyedén hozzáférhetsz.


Ha pedig jön az a bizonyos beszűkült tudatállapot amikor meg akarod tenni, vedd elő a listát és olvasgasd... El fog múlni.

2016. máj. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Vegyél valamilyen háziállatot, menj el pszichológushoz, olvass könyveket...
2016. máj. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Papagájod panelban is lehet, és ők is sok szeretetet tudnak adni.
2016. máj. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
A papagájtól eltekintve, kipróbáltam ezeket.
2016. máj. 23. 17:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!