Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Menedékjog igénylésének mik a...

Menedékjog igénylésének mik a feltételei? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok! 35 éves magyar férfi vagyok és egszictenciálisan totál padlóra kerültem! 4 szakmám van és érettségim büntetlen előélettel! Évek óta kilincselek munkáért, sehol nem kapok! Itt ebben a városban ahol élek, senki nem segít, pedig korábban én is segítettem másokon ha bajba kerültek! Én egy vagyok a sok közül itt Magyarországon akit nem hagynak az út szélén hanem az útementi árokba löknek! Jelenleg lakóhelyem van de ez sem lesz már sokáig és az volna a kérdésem, hogy ilyen életállapotban lehet-e menedékjogot kérni, mondjuk Kanadában vagy más országokban?


Az emberi jogok egyetemes nyilatkozata szerint egyébként, minden embernek joga van a lakhatáshoz, tanuláshoz, munkához, élelemhez a biztonsághoz stb.! Ha azt veszem az ilyen szempontból én már évek óta jogfosztott vagyok és helyzetem tovább már így nem tartható! Szóval egy ilyen életállapot elég ahhoz, hogy valahol menedékjogot kérjek és kapjak? Ti szerintetek?



2016. jún. 2. 12:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Menedékjogot akkor kapsz, ha üldöznek - mondjuk lőnek rád vagy bebörtönöznek a politikai/vallási stb. meggyőződésed miatt.


Ha azért menedékjogot lehetne kapni, mert szegény az ember, akkor helyből 3-4 milliárd ember nyújtana be menedékkérelmet Kanadában meg az USA-ban.

2016. jún. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak azért, mert itthon nem jöttek össze a dolgok, máshol még nem kapsz menedékjogot.
2016. jún. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem az, hogy "egszictenciálisan totál padlóra kerültél", kapcsolatban lehet azzal, hogy ilyen ostoba kérdéseket fel tudsz tenni.

Egyébként érdeklődj a kanadai magyar nagykövetségnél a lehetőségekről.

2016. jún. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat! 2010-ben megkeresztelkedtem katolikus szertartás szerint és volt rá nem egyszer példa, hogy ahol kiderült, hogy keresztény vagyok már nem is kellettem, mint munkavállaló, függetlenül attól, hogy a hitem és a vallásom, az életben való eligazodásomhoz, a munkavállalói képességeimhez, a személyes eredményességemhez csak hozzátett! :)
2016. jún. 2. 13:01
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Még az sem elég...Az, ha az miatt üldöznek az már más tészta. De hogy az miatt nem vesznek fel egy munkahelyre, mert keresztény vagy. (nem mellékest ilyenről még nem is hallottam.)

"Az 1951-es genfi egyezmény szerint a menekült olyan személy, aki faji, vallási okok, nemzeti hovatartozása, illetve meghatározott társadalmi csoporthoz való tartozása, avagy politikai meggyőződése miatti üldözéstől való megalapozott félelme miatt az állampolgársága szerinti országon kívül tartózkodik, és nem tudja, vagy az üldözéstől való félelmében nem kívánja annak az országnak a védelmét igénybe venni. E személy menedékkérő, míg el nem ismeri menekültnek az állam, amelyhez fordul."

2016. jún. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egy teljes jogú EU tagorszàg àllampolgara vagy, így menekült kèrelmedet kapàsból elutasítjàk. Te maximum gazdasàgi bevàndorló vagy. Ott az EU 27 orszàga, lehet menni dolgozni. Ne a menekült dolgon okoskodj, meg próbáld bemagyaràzni hogu amiatt nem vettek fel, mert ilyen nincs. Soha egy àllàsinterjún nem került még szóba a vallàsom.
2016. jún. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha valóban 4 szakmád van, akkor irány pest.


Nekem egy szakmám van de kiválóan meg tudok élni belőle. Nem kell ahhoz menedékjogot kérni, hogy külföldön dolgozhass. Elmész mondjuk Ausztriába vagy svájcba. A 4 szakmádat olyan jól megfizetik ezen országokban hogy semmi gondod nem lesz. Márha az a 4 szakma olyan hogy ér is valamit. Nyugat-európában kapkodnak a jól képzett szakmunkásokért


Figyelj. A bátyámnak van egy targoncás jogsija meg egy ívhegesztői OKJ-ja. Havi 300K-t keres vele. Ebben az országban.

2016. jún. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát régen jártam erre, ugyanakkor a problémám még mindig aktuális! Kimennék külföldre dolgozni de ahhoz kezdőtőke kell utazásra és arra az időszakra, míg az első fizetésem meg nem érkezik fussa kajára és egyéb a létfenntartáshoz szükséges dolgokra. Úgyhogy marad Nekem a vergődés a gödör alján jobb híjján mert a kisangyal biztos nem ugrik le a Mennyországból, hogy segítsen! Köszönöm a válaszokat!
2016. okt. 27. 03:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!