Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan hozzam be a lemaradásom...

Hogyan hozzam be a lemaradásomat a szocializálódásomban?

Figyelt kérdés
Gyerekkoromban sokszor végeztem egyedüli tevékenységeket, ha meg a szabadidőm engedte, akkor gépen játszottam, nintendoztam, playstationöztem vagy csak szimplán a TV előtt ültem. Mostanra, a huszas éveimre pedig ott tartok, hogy nem vagyok képes normálisan beszélgetést kezdeményezni, nem vagyok képes értelmesen megszólalni, lassan leszokok az emberekről, elszokok a társaságtól. Hogyan hozhatnám be szocializálódásban a lemaradásom? Képes lehetek még összerendeződni?

2016. júl. 4. 05:13
 1/3 anonim ***** válasza:
69%

Menj emberek közé:

- strandra

- sport eseményekre szurkolni: foci, poló, stb. ami egyébként érdekel

- sziget-fesztivál, hasonló bulikba


És ha esetleg már munkahelyed van, akkor a munkatársakkal is lehet beszélgetni, pl. megkérdezni tőlük, hogy vannak, mi újság, hasonlók, és persze meg is hallgatni és akkor már lehet rá válaszolni = kész a beszélgetés.

2016. júl. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Gyakorlással, ezen való gondolkodással.
2016. júl. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ugyanebben a cipőben járok én is. Hosszú évek óta nem dumálok senkivel. Pár munkahelyen voltak olyan személyek akikkel önfeledtem tudtam dumálni, de ennyi. A hétköznapokban abszolút semmiféle társaságom nincs, se barátok, de párom. Szülőkkel meg már baromira unalmas megbeszélni a problémáimat, főleg hogy nem is nagyon értik. Neten sem dumálok senkivel, szóval teljes mértékben el vagyok szigetelődve az emberektől. Ami őrjítően bosszant, minden vágyam hogy nap mint nap egy jó társaság része legyek, és persze egy párkapcsolat. Szóval nem vagyok antiszociális, és nem is utálom az embereket.


Szerintem ezt csakis apránként lehet. Először is a káros szokásokat kellene leadni. Ha még mindig játszol videojátékokkal, és csak szimplán a tv előtt ülsz, akkor kezdheted ezzel is, vagy amit tudod hogy rengeteg idődet veszi el, ellenben semmi látszatja nincs, sokkal inkább az elszigetelődés irányába taszít. Aztán mit tudom én, választani valami sportot, akár csak konditerembe járni, vagy futni. Rendezni a napi rutinodat. Emberek között mászkálni, most ez lehet csak egy városba sétálás, hétvégente elutazni egy másik városba stb. Persze ez még bőven nem elég a boldog élethez, és hogy társaságod legyen, én már csak tudom, de kezdetnek nem rossz. Aztán hogyan fog alakulni, hogyan fogsz visszaszokni, azt senki nem fogja tudni megmondani. Ezt majd az élet hozza, és ha egy olyan lehetőséget ad, akkor meg kell ragadni.

2016. júl. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!