Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan kerülhetnék ki ebből...

Hogyan kerülhetnék ki ebből az állapotból?

Figyelt kérdés
Sajnos eléggé valószínű, hogy depresszióban szenvedek, ezt már pár ismerősöm is megerősítette. Főleg a magány miatt.Viszont már meglátszik az egészségemen is, nem tudok aludni, remeg a kezem, folyton fáradt vagyok, migrénjeim vannak. Annyira eltávolodtam az emberektől, hogy amikor elmegyünk valahova, akkor is egyedül érzem magam. Ez már elég nagy gond számomra. A sírás is gyakran kerülget, de nem tudok sírni... pedig jó lenne kiadni az egészet. Az öngyilkosság szintén mindennapos téma a gondolataimban...pedig fiatal vagyok még, nagy lehetőségekkel. Ezért nem tettem meg eddig. Még sosem volt párkapcsolatom, pedig nem vagyok ronda, sem előnytelen. Csupán nem találom önmagam, ezért nem is tudom szeretni. Valószínűleg így mást sem tudnék, hisz önmagam zavarna. Esetleg van olyan, aki ért a depresszió kezeléséhez, vagy tudna valami pozitív gondolatot mondani, tanácsot adni? Előre is nagyon köszönöm.

2016. júl. 13. 13:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
48%

szerinted mi hiányzik az életedből? barátok inkább, vagy egy párkapcsolat?


23F

2016. júl. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
48%
Én is voltam depressziós, szintén volt, hogy majdnem megöltem magam és öngyilkossági gondolataim voltak valamint egyedül kászálódtam ki belőle. Szóval ha gondolod nyugodtan írhatsz és megpróbàlhatok segíteni :-) 18/L
2016. júl. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
48%

Azt tudom mondani kitartás :) Igazából én is ilyen voltam, részben még most is. A magány nagyon rossz tud lenni, viszont annál jobb amikor majd találsz valakit, és a párkapcsolatot csak jobban tudja értékelni az ilyen típusú ember. Szóval úgymond megvan ennek az előnye is.


Szerintem az első az lenne, hogy "megtalálod önmagad". Ezt sokféleképpen lehet kezdeményezni, és ha esetleg írnál magadról pár dolgot, miket szeretsz csinálni, mivel foglalkozol, mik az álmaid, terveid, stb, akár itt, akár privátban, akkor nagyon szívesen segítek ebben, amennyire tudok :)

2016. júl. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Hát, első sorban a párkapcsolat hiányzik az életemből, barátaim vannak, 1-2, akire úgy mondhatom, hogy tényleg a barátaim, de ők sajnos nem voltak még ilyen helyzetben, mindkettőnek van párkapcsolata, így nem tudok nekik erről beszélni, tehát barátokra is szükségem lenne.

2016. júl. 13. 13:48
 5/17 anonim ***** válasza:
Pszichiáterhez kell menni, ha depressziós vagy, ír fel rá gyógyszert. Ki fog cserélni.
2016. júl. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nem igazán vagyok a gyógyerek híve :/ de a pszichológus érdekelne, csak nagyon drágák...
2016. júl. 13. 13:50
 7/17 anonim ***** válasza:

és mi a helyzet a párkapcsolatok terén? voltak nálad próbálkozások? te próbálkoztál?


23F

2016. júl. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Az mindegy, minek vagy a híve. Ha kémiai folyamat okozza a betegségedet, nem reagálsz a szerotoninra megfelelően, akkor azon pszichológus, párkapcsolat, pozitív életszemlélet nem segít, csak antidepresszáns. Sok ember van így, a megfelelő gyógyszer szinte kicseréli őket.


Egy 1-es típusú cukorbeteget, akinek elhaltak a Langerhans-szigetei is lehet persze valamennyire kezelni diétával, de valójában csak az inzulin mellett tud teljes életet élni. A depresszió is ilyen - már ha tényleg ez a bajod.



Az más kérdés, hogy az emberek szerint nem betegség, csak hiszti meg nyafogás, és szedd össze magad, meg gondolkodj pozitívan, akkor minden jó lesz - tanácsokkal látnak el. Mert ha valaki nem lázas, nem fáj fizikailag semmije, akkor beteg sem lehet...

2016. júl. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Rendben, keresek egy pszichiátert.
2016. júl. 13. 14:03
 10/17 anonim ***** válasza:
Legfeljebb azt mondja majd, nincs szükséged semmilyen gyógyszerre.
2016. júl. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!